RT TORAX po velké bitvě srazil Bobry, ve čtvrtfinále čeká potřetí v řadě Hodonín

20.02.2016, René Chyla

Porubští hokejisté sice do zápasu vstoupili podle svých představ, Bobři se ale úvodního náporu nezalekli a prakticky z ničeho dokázali během patnácti vteřin stav utkání otočit. RT TORAX musel až do druhé přestávky dřít, aby s Valašským Meziříčím vůbec držel krok. Minutu a půl před druhou přestávkou vyrovnal David Zachar a ve 46. minutě poté dokonal kýžený obrat porubský kapitán Jan Chaloupka, který zužitkoval přihrávku Davida Vajdy (0+2). Porubští hokejisté se tak potřetí v řadě ve čtvrtfinále utkají s Drtiči z Hodonína a do třetice také začnou na domácím ledě. Kdo ovládne letošní čtvrtfinálovou sérii tentokrát? Dokoná RT TORAX proti Hodonínu postupový hattrick nebo budou slavit Drtiči? Vyřazovací boje začínají již tento čtvrtek!

2. liga - skupina Východ - 44.kolo so 20.2.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:3(1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Chaloupka (Vajda, Gelnar), 26. Rimmel, 39. Zachar (Chaloupka), 46. Chaloupka (Zachar, Vajda) – 8. Baroš (Pořický), 8. Kývala (Kubo), 34. Žabčík (Baroš, Pořický). Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Vengřín M. Vyloučení: 6:9, navíc Kuchta (VAM) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Vajda, Malý, Peslar, Buček, Puškár, Slavík – Gelnar, Zachar, Chaloupka – Stejskal, Sysala, Seidler – Ballner, Sedlář, Vaněk – Rimmel, Szajter
HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp – Mikel, Valentík, Žabčík, Zábojník, Tomek – Kývala, Varga M., Sprušil, Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Baroš

Porubští do posledního zápasu základní části vlétli doslova po hlavě. RT TORAX využil svou první přesilovku už po 21 sekundách. Vajdovu střelu sice dokázal Jan Čáp zlikvidovat, kotouč mu ale následně vypadl z výstroje a na doklepnutí do odkryté kasy byl u levé tyče připravený Jan Chaloupka – 1:0. Krátce po uplynutí další početní převahy spálil stoprocentní tutovku Jakub Gelnar, jenž netrefil snad ze dvou metrů prázdnou branku. Bobři srovnali v osmé minutě.

Jakub Pořický našel mezi kruhy Vojtěcha Baroše, který zamířil pod Tihlářovu lapačku – 1:1. Za patnáct sekund už bylo vše jinak. Odraženého kotouče se zmocnil před brankovištěm Martin Kývala, který si povytáhl porubského gólmana z branky a z ostřejšího úhlu pohodlně zakončil do poloodkryté branky – 1:2. Šanci na vyrovnání měl minutu před koncem Vladimír Stejskal, jenž se proháčkoval až před brankoviště, ideálně zakončit se mu však již nepodařilo.

Domácí srovnali ve 25. minutě velmi kuriózní brankou. Jan Čáp vyrazil střelu jednoho z domácích forvardů a vypadnutý kotouč se odrazil od brusle Mikuláše Rimmela přímo mezi Čápovy betony – 2:2. Domácí mohli otočit utkání ve svůj prospěch o pět minut později. Nejprve přestřelil Jakub Gelnar po perfektní přihrávce Peslara z druhé strany kluziště, aby o pár sekund později zazvonila po střele Davida Zachara tyč.

Valašské Meziříčí poté dostalo k dispozici dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Když už se zdálo, že vše RT TORAX ustojí bez újmy, hosté udeřili. Krátce po jejím skončení napřáhl na modré čáře Zbyněk Žabčík, jenž zamířil k levé tyči – 2:3. Ostravané srovnali znovu krok minutu a půl před druhou sirénou. Jan Chaloupka našel z pravého kruhu volného Davida Zachara mezi kruhy a porubský kanonýr zamířil přesně do pravého horního růžku – 3:3.

Ostravané nakonec obrat přeci jen dokonali. Ke konci čtyřminutové početní převahy zahlédl David Zachar na opačné straně kluziště Jana Chaloupku, který z ostrého úhlu prostřelil Čápa pod lapačku – 4:3. Martin Kývala mohl o tři minuty později znovu vyrovnat, v rozhodující chvíli mu ale sjel puk z čepele hole a Tihlář tak zasahovat vůbec nemusel. Poruba nakonec Valašské Meziříčí po velkém trápení porazila a ve čtvrtek začne doma čtvrtfinále s Hodonínem.

Ostatní zápasy 44. kola II. ligy skupiny Východ

HC Technika Brno vs. Hokejový klub Opava5:1
SK Karviná vs. HC Moravské Budějovice 20055:4 náj.
HC Frýdek-Místek vs. HC Lvi Břeclav8:2
HK Nový Jičín vs. HC Kopřivnice1:2
VHK Vsetín vs. SHK Hodonín6:0

Ohlasy k utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas jsme si samozřejmě představovali jinak. Dali jsme brzy branku, ale potom přišlo uspokojení. Asi jsme si mysleli, že se Valašské Meziříčí porazí samo. Dostali jsme dva slepené góly a těžko jsme se do utkání dostávali. Nakonec jsme rádi za tři body a celkově se čtvrtým místem můžeme být spokojeni, ale sezona prakticky začne až sérií s Hodonínem. Je zajímavé, že se s ním střetneme už potřetí za sebou. Soupeř je velkým favoritem a musíme se na něj důkladně připravit. Samozřejmě uděláme vše pro to, abychom v každém utkání podali kvalitní výkon.

David Handl (HC Bobři Valašské Meziříčí): Na to, v jaké jsme přijeli sestavě, jsme nesehráli vůbec špatné utkání. Dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale ve třetím dějství nám kvůli častým vyloučením chyběly síly. V závěru jsme měli jednu výbornou šanci, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Tým bych chtěl pochválit, podal velmi dobrý a bojovný výkon. Akorát mě mrzí, že tam bylo dost nekázně.×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC Kometa Brno
HC RT TORAX Poruba