Poslední výjezd sezony začal pro starší dorostence porážkou v Pardubicích

28.02.2014, Gabriela Juříková

Další kolo RAKO extraligy staršího dorostu sehráli svěřenci trenéra Rambouska v Pardubicích, kterým před utkáním patřila pátá příčka a na postupové čtvrté místo ztrácely pouhé dva body. Poruba, byť svůj cíl, udržet se v extralize, již splnila, rozhodně nepřijela utkání odbruslit. Jenže domácí v první třetině potvrdili dvěma brankami Kusého, že jsou favority. Ve druhé dvacetiminutovce vsítili Východočeši další dvě branky, a i když ve čtyřicáté minutě Jonáš Mládek snížil, vedli domácí 4:1. Mládek byl i u druhého porubského zásahu do černého, který dokonal Patrik Gola, a vypadalo to na pořádné drama. To však Pardubice nedopustily a dalšími třemi góly dovedly utkání do vítězného konce. Poruba prohrála stejným skóre jako v lednu Pardubice v Ostravě – 7:2.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 41.kolo pá 28.2.18:00
HC Dynamo Pardubice
7:2(2:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Kusý (Zadina), 19. Kusý, 26. Zadina (Rohlík), 31. Rohlík (Kusý), 44. Panna (Havrda, Martinec), 48. Hlaváček (Havrda), 60. Jajcay (Musil) – 40. Mládek (Gola, Kurnik), 42. Gola (Mládek). Rozhodčí: Kareš – Lučan, Plech. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.
HC Dynamo Pardubice: Husár – Faltys, Rudy, Horyna, Kučera, Franc, Petric, Vála – Krejčík, Panna, Zadina, Hlaváček, Rohlík, Velinský, Kusý, Musil, Havrda, Jajcay, Barkóci, Martinec
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (31. Peslarová) – Štěpán, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Šípek – Gola, Kurnik, Gřeš, Csomor, Mládek, Bialoň, Csabala, Dohnal