Starší dorostenci odjeli z Třince s debaklem, poprvé v sezoně se čepovala desítka

25.10.2013, Gabriela Juříková

Po pondělní výhře nad Vsetínem měli starší dorostenci Poruby zlepšenou náladu, ale na ledě Ocelářů poznali, že na elitní týmy tabulky výkonnostně nemají. Na rychlé dva góly Třince dokázala trojice Csomor, Gřeš a střelec Jonáš Mládek odpovědět. Domácí však do přestávky Sroku překonali ještě dvakrát. V další třetině třígólový náskok navýšili čtyřmi brankami a debakl porubské obrany dokonali dvěma zásahy v poslední třetině. Hosté za celý zápas vystřelili na Dudáčka jen 23 střel oproti padesáti, kterým čelil porubský gólman Dominik Sroka a v posledních devíti minutách Klára Peslarová. Na tuto porážku, musí dorostenci rychle zapomenout, protože již zítra, v sobotu 26. října, je čeká další souboj. Na led RT TORAXu Poruba zavítá Zlín. Utkání začíná ve 13.30.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 19.kolo pá 25.10.13:00
HC Oceláři Třinec
10:1(4:1, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Christov (Sztwiertnia), 9. Petrák (Trčka), 13. Sztwiertnia (Janiczek), 18. Pala (Poruba), 24. Lorek (Kofroň), 31. Petrák, 32. Kofroň (Stuchlík), 34. Christov (Poruba), 45. Pala (Poruba, Bartko), 58. Pala (Christov) – 10. Mládek (Csomor, Gřeš). Rozhodčí: Mrkva – Barteček, Vengřín R.. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 216. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 2:0 2:1 10:1.
HC Oceláři Třinec: Dudáček – Adámek, Bartoň M., Walaski, Cienciala, Bartko, Stránský , Walaski, Janiczek – Poruba, Pala, Christov, Škorpík, Sztwiertnia, Sikora K., Trčka, Lorek, Murín, Stuchlík, Petrák
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (51. Peslarová) – Štěpán, Síkora T., Ščurek, Široký, Olšr, Boháč – Csomor, Mládek, Gřeš – Bartoň R., Gola, Konvička – Csabala, Hill, Kurnik – Němec, Nardelli, Šustala