Až Ústečtí Lvi ukončili úctyhodnou porubskou sérii, RT TORAX v baráži poprvé klopýtnul

22.03.2013, Adam Bagar

Bez ztráty kytičky zajížděli starší dorostenci už ve čtvrtek na daleký led Ústeckých Lvů. Souboj dvou nejlépe postavených celků baráže a tedy i favoritů na postup přinesl vyrovnaný a rychlý hokej. Hosty poslal do vedení obránce Matěj Štěpán, ale Severočeši ještě v první části převážili výsledek na svou stranu. Když pak ke konci druhé dvacetiminutovky Ústí zvyšovalo na 3:1, nevypadalo to s porubskými akciemi dobře. Dvojitá spolupráce Patrika Demla s Markem Smrčkou ovšem přinesla vyrovnání. Prodloužení se fanoušci nedočkali, šest minut před koncem totiž Lvi zasadili rozhodující úder a zvítězili 4:3. Úctyhodná série 34 utkání bez porážky je u konce. Už v neděli však RT TORAX hostí Třebíč.

Liga staršího dorostu - B6 pá 22.3.17:00
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3(2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Šváb (Tůma), 16. Procházka (Kopta, Řídel), 36. Kment (Navarra, Trončinský), 55. Navarra (Kment) – 6. Štěpán (Gřeš, Smrčka), 37. Smrčka (Demel), 45. Smrčka (Demel). Rozhodčí: Petružálek – Kokrment, Šulo. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 383. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Burkovec – Šimanovský, Procházka, Klement, Trončinský, Hucek, Straka, Melichar, Kašek, Koval, Gruber, Macek, Řídel, Vondráček, Kopta, Kment, Navarra, Šváb, Tůma, Janák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Štěpán, Síkora, Charvát, Kotas, Demel, Kropka – Laryš, Gřeš, Csomor, Stoklásek, Rataj, Smrčka, Holaň, Havránek.