Nepovedená první třetina rozhodla o prohře juniorů

31.01.2009, Adam Bagar

V tabulce dvaadvacátá Poruba zajížděla na led tabulkového souseda - šumperských Mladých Draků. Hostům nevyšel vstup do utkání. Než se stačili rozkoukat, prohrávali po čtrnácti minutách 0:3, což vyvrcholilo změnou gólmanů. Místo Andrease Kubáně nastoupil do porubské klece Michal Gleich, který si v utkání připsal 17 úspěšných zákroků. Druhá i třetí dvacetiminutovka patřila VOKD, ale domácího ochránce svatyně se povedlo překonat až Petru Řezáčovi. Snížení netrvalo příliš dlouho, když tři minuty na to Draci opět odskočili na tři góly. Výsledek si již dokázali uhlídat, a tak HK Mladí Draci porazili VOKD Porubu 4:1, čímž svému soupeři utekli již na sedm bodů. Další utkání čeká porubské juniory již v sobotu, kdy přivítají brněnskou Kometu.

- 41.kolo pá 30.1.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1(3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Hlavsa (Peška), 13. Malý (Žálčík, Zacpálek), 14. Šoustal (Havlík, Hlavsa), 51. Peška (Hlavsa, Malý) - 48. Řezáč (Jelšík). Rozhodčí: Vampola - Křivský, Zídek. Vyloučení: 10:7, navíc Kubáň (POR) 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa - Fryč, Pezda, Havlík, Zacpálek, Novotný, Žákovčík, Dokoupil, Drtil - Bernad, Stejskal, Skoumal, Pavlica, Svoboda, Žálčík, Přikryl, Malý, Peška, Šoustal, Hlavsa, Cink.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (od 14. Gleich) - Mlynář, Hrubý, Spusta, Parma, Pindur, Poláček, Skočovský - Galajda, Kalina, Šimkovič, Jelšík, Barčák, Voznica, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.