Zlatí nejmladší hokejisté HC RT TORAX na Turnaji nadějí v Kopřivnici

Romana Opatová, 22.04.2022
Nejmladší kategorie hráčů HC RT TORAX odehrála během sezóny suverénně nejvíce dílčích turnajů. I vlastní závěr sezóny si nejmladší hráči jedním takovým okořenili a umístili se na famózním 1. místě.

Hokejový klub z Kopřivnice uspořádal v sobotu a neděli 9.–10. dubna pro hráče mladší přípravky turnaj celkem pro 8 mužstev současně hrajících ve dvou výkonnostních kategoriích. V režimu turnaje hraném každý s každým na 2 samostatně hodnocené 15minutové poločasy čekala mladé kluky pořádná porce zápasů se zvučnými jmény – HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Frýdek-Místek, SK Prostějov 1913 a domácí HC Kopřivnice.

Svěřenci Miroslava Kusého a Petra Rambouska si vedli v turnaji znamenitě. Hráči v kategorii A zvítězili v každém dílčím utkání a s plným počtem bodů turnaj vyhráli. Hráči kategorie B celkově obsadili také velmi pěkné 6. místo. Do tzv. All Stars Teamu byl současně jmenován brankář A týmu Adam Španihel.

Krátké zhodnocení působení týmu na turnaji i celé sezóny trenérem Miroslavem Kusým: Říká se, že úspěšná sezóna má skončit vítězstvím v posledním zápase, a to se nám povedlo. Ale nejde jen o to poslední vítězství. Po celý rok trénovali kluci i holky s chutí a zápalem a odměnou jim byla četná turnajová vítězství a ,,skalpy“ silných týmů Vítkovic, Třince, Komety Brna, Zlína a Olomouce. Myslím, že celou sezónu můžeme hodnotit pozitivně, a to nejen z pohledu těchto sportovních úspěchů. Dalším důvodem ke spokojenosti je zvýšený zájem rodičů a dětí o sportování v našem klubu. Tento zájem nás těší a snad potvrzuje snahu klubu o dobrou práci s mládeží.
Děkuji všem, kteří se letos podíleli na přípravě malých hokejistů, hlavně pak vedoucím p. Forrovi a p. Španihelovi.
Dětem ročníku 2014, které přechází do vyšší kategorie, držím palce a přeji mnoho sportovních úspěchů, rodičům pevné nervy a NADHLED.