Zlatá tečka ročníku 2012 na turnaji v Uherském Hradišti

Zlatá tečka ročníku 2012 na turnaji v Uherském Hradišti

Romana Opatová, 11.04.2022
Hráči čtvrtého ročníku starší přípravky pod vedením trenérů Jiřího Trembáče a Jana Dreslera zakončili hokejovou sezónu samostatným turnajem pořádaným Uherským Hradištěm v sobotu 9. dubna. Současně se jednalo pro kluky o poslední utkání formou minihokeje na malé hřiště. A zakončení to bylo velkolepé – dvě samostatná porubská mužstva ve dvou dílčích turnajích vybojovala zlatý a stříbrný pohár!

Celkem 5 mužstev ve dvou samostatných kategoriích A a B se utkalo systémem každý s každým ve dvou bodovaných 20minutových poločasech. Porubské kluky tak čekala 4 utkání celkově o 16 bodů. Prvním soupeřem v turnaji byla Technika Brno. Obě porubská mužstva se do soupeře řádně pustila a oba své poločasy vyhrála přesvědčivě rozdílem více než pěti branek. Dalším soupeřem na turnaji byli prostějovští Jestřábi. Oproti předchozímu utkání se zde již průběh utkání i výsledky zamotávaly. Kluci A týmu vyhráli obě utkání, kluci B týmu v úvodním poločase soupeři podlehli, ale ve druhém si dalším vítězstvím prohru odčinili. Třetím soupeřem byl domácí celek z Uherského Hradiště. Mužstvo A v obou utkáních nezaváhalo, B mužstvo zopakovalo režim minulého zápasu, tj. v úvodním poločase drobným rozdílem soupeři podlehlo a v druhém poločase zvítězilo. V posledním utkání si hráči HC RT TORAX změřili síly proti slovenskému týmu z Piešťan. I když se jednalo v rámci jednoho dne o čtvrté dvojutkání v řadě, kluci svou veškerou zbývající energii vložili do soubojů a obě utkání v obou poločasech vyhráli. Tým A tak na turnaji celkově zvítězil, tým B vybojoval 2. místo.

Složení mužstev:
A tým: Hodoši – Čopík, Novák, Chamrád, Woznica, Vrábel, Plotica, Opat
B tým: Hořanský, Ševčík – Dulák, Gola, Kotterba, Lacina, Gřesík, Marušák, Klos

Celkové pořadí turnaje:
A kategorie:
1. HC RT TORAX Poruba
2. SK Prostějov 1913
3. HK Havrani Piešťany
4. HC Uherské Hradiště
5. VSK Technika Brno

B kategorie:
1. HC Uherské Hradiště
2. HC RT TORAX Poruba
3. SK Prostějov 1913
4. HK Havrani Piešťany
5. VSK Technika Brno

Hodnocení turnaje trenérem Jiřím Trembáčem:
Turnaj samozřejmě hodnotím pozitivně, nejen co se týče celkového umístění, tak i předvedené hry. Výsledek na závěrečném turnaji je klukům odměnou za celou sezónu, kdy všichni poctivě trénovali a hokej si užívali.