Zavinili jsme si to sami, mrzelo po prohře ve Vsetíně Davida Vychodila

Zavinili jsme si to sami, mrzelo po prohře ve Vsetíně Davida Vychodila

Adam Bagar, 01.11.2012
V poslední říjnový den čekala porubské hokejisty další cesta na Valašsko. Cílem jejich cesty byl tentokrát Vsetín, který se v předchozích zápasech trápil. Poruba však často chybovala a soupeře pustila již do tříbrankového náskoku. Až při beznadějně vypadajícím stavu RT TORAX zařadil na vyšší rychlostní stupeň a byl lepším týmem. Ještě ve druhé tercii snížil, ale vyrovnání se už nedočkal. Valaši nakonec zvítězili těsně 4:3. Mezi střelce se zapsala i posila zadních řad, zkušený David Vychodil. Ten kromě závěrečné trefy přidal další bod i za asistenci při brance Vrány. Po utkání jej mrzelo, že Poruba nedokázala bodovat. "Klidně jsme tady mohli vyhrát," pravil.

Porubě na vsetínském Lapači příliš nevyšla první polovina utkání. Valaši toho dokázali využít a po několika chybách si vytvořili velmi nadějně vypadající náskok 3:0. „Nejvíce mě mrzí, že jsme si to zavinili sami a darovali jsme soupeři tříbrankové vedení. Neposlouchali jsme pokyny trenérů a byli jsme málo důslední,“ vidí David Vychodil hlavní příčiny vysokého vsetínského vedení.

Obránce David Vychodil patřil na Lapači k nejlepším hráčům Poruby a do statistik si připsal dva kanadské body (1+1).

Zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto, ale třetí inkasovaný gól jakoby porubské hokejisty poněkud neobvykle nakopl. „Začali jsme šlapat a dali jsme po tečích v předbrakovém prostoru dva slepené góly, které nás dostaly na koně,“ pokračuje v hodnocení zkušený dvaatřicetiletý obránce.

V závěrečné dvacetiminutovce byl RT TORAX lepším týmem, ale pozorná vsetínská obrana jej příliš do vyložených šancí nepouštěla. „Nějaké šance jsme si vytvořili, ale naopak to tam spadlo Vsetínu. Čtvrtá branka byla hřebíčkem do naší rakve,“ říká k trefě Adama Mikšovského, který necelé dvě minuty před koncem rozhodl o tom, že tři body zůstanou na Lapači.

Poruba přesto zkusila ještě něco s výsledkem udělat, vyžádala si oddechový čas, ale na více než snížení se již nezmohla. Pouhou vteřinu před koncem se mezi šťastné střelce zapsal právě David Vychodil. „Můj gól už nic neřešil, ale klidně jsme tady mohli vyhrát,“ myslí si hráč, jenž je mimo své hokejové dovednosti známý i vysokým počtem zahraničních angažmá.

Působil již v Kanadě, Spojených státech amerických, Rusku, Rakousku, Maďarsku, Velké Británii a Belgii. „Když se zaměřím na hokejovou stránku, tak jsem byl nejvíce spokojen v Rusku, kde je o hráče velmi dobře postaráno. Po stránce kvality života vzpomínám rád na Rakousko. Hrál jsem v Innsbrucku a to byla pohádka,“ rozplývá se na závěr svého povídání.


×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
HC RT TORAX Poruba 2011