Zastaví Sarezu třinecká ocel?

Lucie Vítková, 30.08.2005
Desáté utkání čeká v přípravném období hokejisty Ostravy. Tentokrát Sareza cestuje do nedalekého Třince, kde se představí už v 15:00. Pro Sarezu je to třetí přípravné klání s extraligovým celkem, v předchozích duelech se dvakrát postavila rivalovi z Vítkovic. Podaří se Ostravským pokořit Třinec a potvrdit tak lepšící se formu v přípravě?
V táboře Ocelářů bouchl přes léto přestupový výbuch. Vedení mužstva k takovému kroku vedlo neuspokojivé výsledky Třince v uplynulém extraligovém ročníku, kdy se Oceláři neprobojovali do play off a nebýt Jihlavy houpali by se nad barážovou propastí vážněji.

Největší zemětřesení nastalo v obraných řadách. Z loňského ročníků v týmu setrvali pouze obránci Všetečka a Hunkes. Z mistrovských Pardubic klub sáhl po dvojici Vyhlídal – Pácal. Litvínov uvolnil Kroupu, Vsetín Frola, Zlín Tesaříka a nakonec Plzeň opustil Výtisk, aby vyztužil zadní vrátka Ocelářů.

Třinec měnil také na brankářském a trenérském postu. Na lavičce bude držet nad všemi pevnou ruku Jan Neliba známý především svým šéfováním ve Vsetíně. Ze Vsetína přišla také opora mezi tyče. Třineckým fanouškům velmi známý, vznětlivý brankář Radovan Biegl, jenž by měl být základem k úspěchu. Úspěchem bude pro Oceláře postup do play off, tuto metu si mužstvo před následujícím ročníkem také vytyčilo.

Naopak ztrátou může být pro slezský celek odchod velezkušeného centra Richarda Krále, který spolu s bekem Malinským zvolil odchod do Zlína. Namísto Krále se Třinec rozhodl pro čtyři forvardy, jmenovitě o Jaroslava Kudrnu, Slováky Hunu a Tomase a z dalekého Ruska by měl pomoci Andrej Petrakov.

V přípravě se Třinci převážně daří a to i přesto, že drtivou většinu svých zápasů odehrávají v zemi našeho souseda, tedy přesněji na Slovensku. Oceláři dokázali přehrát Košice, ovšem na Zvolen nebo Trenčín, kteří patří mezi slovenskou elitu nestačili. Na tradičním trenčínském turnaji zvaném Rono Cup Třinec obsadil poslední šesté místo. Naposledy Oceláři měřili síly s Orly ze Znojma a podlehli až na nájezdy výsledkem 4:5.

Předpokládané sestava Třince: Biegl (Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Frolo, Vyhlídal, Pácal, Hunkes, Všetečka, Kroupa - Pletka, Peterek, Hašek - Tomas, Petrakov, Huna - Martynek, Bordowski, Zbořil - Vítek, Polanský, Kudrna - Pavelek