Zastaví Poruba sérii pěti porážek v řadě na ledě Přerova?

Adam Bagar, 13.12.2011
Porubští hokejisté se nadále krčí na samotném chvostu tabulky. Pouhá čtyři střetnutí dovedli k vítěznému konci, přitom řadu utkání měli velmi dobře rozehranou a hned osmkrát podlehli pouze o jednu branku. Páté vítězství se pokusí urvat na ledě čtvrtého Přerova, který naopak poslední zápasy zvládl s bravurou. Favorit utkání je jasný, ale začíná se vždy od stavu nula nula a v hokeji je možné prakticky cokoliv. Duel je na programu ve středu 14. prosince od tradičních 18:00. Pokud se nerozhodnete navštívit sympaticky vypadající přerovský zimák osobně, sledujte vývoj hry alespoň prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace

Hokejistům Přerova patří momentálně čtvrtá příčka tabulky. Na vedoucí Karvinou ztrácí již jedenáct bodů, na třetí Prostějov však pouhé dva. Po famózním začátku soutěže se přerovská mašina jakoby zasekla. V nepříliš vydařeném období si dokonce na Zubry vyšlápla i poslední Poruba, která na svém ledě zvítězila vysoko 5:1.

Ovšem v prosinci se Zubrům daří opět na jedničku. Po vítězství 4:1 nad Frýdkem – Místkem si proti Valašskému Meziříčí otevřeli střelnici a zvítězili vysoko 9:2. S plným bodovým ziskem a především dobrým výkonem odjížděli také z Uherského Hradiště, kde nasázeli pět branek. Suma sumárum, poslední tři utkání jim přinesla devět bodů a dokonce osmnáct nastřílených branek.

„Trochu v nás byly menší obavy, protože jsme se v minulých zápasech s Hradištěm vždycky tahali o jeden gól. Je škoda první třetiny, protože v ní jsme měli spoustu šancí. Mohli jsme jít do většího náskoku a zápas klidně i rozhodnout. Pak kluci zvolnili a domácí díky tomu snížili. Naštěstí jsme ale dali ten třetí gól, který byl hodně důležitý. O přestávce v kabině jsme hráčům řekli, že takhle by to dál nešlo a třetí třetina už byla znovu dobrá. Ukázali jsme, kdo byl dnes lepším týmem,“ zhodnotil sobotní duel trenér Václavíček.

Na čele produktivity je se ziskem pětadvaceti bodů Jan Kolařík (12+13). O dva body méně nastřádal Zdeněk Sedlák (10+13), dvacetibodovou hranici ještě stačil překonat Pavel Hanák (9+13). Další příčky zaujímají Richard Brančík (7+11), Marek Ditrich (6+9) a Jiří Goiš (4+11). Z obránců je bodově nejpilnější Daniel Faltýnek (1+9) s deseti body. Nejtrestanějším hráčem týmu je pak Tomáš Vlček (49).

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011

V brance Hanáků strávil prozatím nejvíce času Radek Tihlář, jeho průměr branek na zápas je na čísle 2,57. Sedm utkání má na kontě Jiří Sklenář, o tři méně pak Petr Okáč. Hlavním trenérem přerovského týmu je Pavel Sedlák, jeho asistentem je pak Lubomír Václavíček. Na straně Poruby drží nadále týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas si drží na solidním čísle 3,26. Nejproduktivnějším porubským obráncem je s desíti body ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (3+7), další pozice zaujímají Ondrej Piskura (3+2), Martin Mintěl (0+5) a kapitán Rudolf Wolf (0+5).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (9+8), se čtyřbodovým odstupem je za ním Jan Matějný (7+6). Za zmínku ještě stojí bodové zisky Marka Pavlačky (2+8), Pavla Zdráhala (3+5) a Jana Chaloupky (5+2). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Luděk Krayzel (34).

Naposledy porubští hokejisté hostili Valašský hokejový klub. A scénář byl naprosto podobný jako v mnoha předchozích zápasech. RT TORAX dvakrát vedl a zdálo se, že si z utkání odnese minimálně bod, jenže v závěrečné tercii Valaši využili dvě přesilové hry, kterými rozhodli o svém těsném vítězství 3:4. Utkání se navíc vůbec nepovedlo hlavnímu sudímu Richardu Kolibovi.

„Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Kluci bojovali, chtěli vyhrát a celé utkání se tak vyvíjelo, že bychom to mohli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel jsme udělali deset vteřin před koncem druhé třetiny chybu, kdy jsme šli špatně střídat a dostali z brejku vyrovnávací gól. Ve třetí třetině nás rozhodčí svými častými omyly nepustil do hry. Utkání absolutně nezvládl a zamotával se do toho tak, že si už asi pletl i barvy dresů. Neporazil nás lepší soupeř, ale špatný výkon rozhodčího, který nám v poslední třetině nepochopitelně vyloučil osm hráčů,“ zlobil se po zápase porubský lodivod Pavel Hinner.

6. kolo: HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:0, 3:1, 0:1):
Také v Přerově vyšla Poruba bodově naprázdno a klesla na samotné dno tabulky

16. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 5 : 1 (2:0, 1:0, 2:1):
Poruba prolomila sérii porážek, Přerovu dokonce nadělila na cestu pět gólů

Poslední utkání obou týmů

HC Uherské Hradiště – HC ZUBR Přerov 2 : 5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
31. Hrabec (Sakrajda), 57. Sakrajda (Hrabec, Vodák) - 11. Zbořil (Sedlák), 20. Kolařík (Sedlák, Pala), 38. Kotásek (Faltýnek, Hanák), 43. Kotásek (Kočara, Pospíšil), 51. Kotásek (Hanák, Kočara).

HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 3 : 4 (1:1, 1:1, 1:2)
7. Bartošek (Mládenka), 35. Zdráhal (Krayzel), 58. Pavlačka (Chajretdinov) - 9. Zúbek (Sprušil, Bajtek), 40. Sprušil (Bajtek), 54. Zúbek (Heš, Farda), 58. Kubo (Spitzer).

Sestavy posledního kola

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář – Kolařík, Sedlák, Zbořil – Blinka, Brančík, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek - Goiš, Kundrátek, Kolář.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop, Mládenka, Chajretdinov - Vaněk, Krayzel, Matějný - Seidler, Zdráhal, Zuber - Bartošek, Pavlačka, Chaloupka.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Utkání mezi Přerovem a Porubou by měl odpískat jako hlavní pan Michal Škrobák ze Vsetína, na čarách se představí dvojice Petr Dučák z Přerova a Radek Poláček z Kroměříže.