Zastaví Jihlava rozjetý vlak jménem Sareza Ostrava?

Adam Bagar, 18.12.2007
Po odehrání všech šestnácti zápasů s týmy ze západní skupiny nastoupí Sareza Ostrava po dlouhých dvou měsících opět k zápasu s týmem východní skupiny, a to na ledě Dukly Jihlava. Ta v posledním utkání prohrála po nepovedené třetí třetině na ledě Chomutova 3:7. Ostravští jsou v poslední době na vítězné vlně, což potvrdili i v Berouně, kde podali velmi zkušený výkon a odvezli si všechny tři body za vítězství 4:1. Utkání je na programu ve středu 19. prosince od 17:30 hod. na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě. Pro ty z vás, kteří zápas nemohou sledovat osobně bude připraven tradiční online přenos.

Jihlavští v posledním zápase zavítali na led suverénního Chomutova, který právě v předešlém zápase s Ostravskou sarezou přišel o sedmnáctizápasovou šňůru vítězství. Jihlava se na severu Čech možná až překvapivě dvě třetiny držela, když po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2. Až v závěrečné části již obrana Jihlavy nestačila na ofenzivní hru domácích a pětkrát inkasovala. Samotní Jihlavané přidali v poslední části pouhou jednu branku, a tak si z Chomutova odvezli sedmigólový příděl. Zásluhu na něm určitě má i množství vyloučených, které zápas přinesl. Hlavní rozhodčí Lacina musel udělit celkem devětadvacet menších trestů, z toho patnáct na straně Dukly. Toho dokázali domácí znamenitě využít a trefili se v početní výhodě hned pětkrát.

Ostravští v posledním zápase naopak zajížděli na led posledního celku skupiny západ, kde byli ostravští určitě favoritem. Ve středních Čechách podali velmi zkušený výkon, když dobře bránili a vyráželi k rychlým protiútokům, které dokázali využít. První branku utkání vstřelil z trestného střílení Šebesta. Domácí ještě v úvodní části sice srovnali a ve druhé třetině obstřelovali branku Sarezy, ale byli to Ostravané, kteří v závěru druhé třetiny přidali další dvě branky po trefách Vnenka a Mrázka. Ve třetí třetině již domácí působili poněkud odevzdaně, a tak se zápas již jen dohrával. Deset minut před koncem ještě přidala Sareza čtvrtou branku a zvítězila tak na ledě Berounských medvědů 4:1.

Jihlavští mají problémy předešvím s defenzivní činnosti, když po třiceti kolech inkasovali již 110 branek, což patří k nejhorším číslům v celé soutěži. Nejlepším hráčem Jihlavy je Oldřich Bakus, který již nasbíral 32 bodů za deset branek a 22 přesných asistencí. S tímto množstvím asistencí je samozřejmě i nejlepším nahrávačem celku z Vysočiny. Střelecky se nejčastěji prosazuje Ladislav Rytnauer, který se trefil již osmnáctkrát. Ve statistice +/- dominuje útočník Tomáš Čachotský, který celkově nasbíral 8 plusových bodů. Zlým mužem tohoto celku je jednoznačně Petr Štrach, který nasbíral v dosavadním průběhu soutěže již 108 trestných minut. V brance nejčastěji nastupuje Milan Řehoř, jehož statistiky jsou kvůli špatné obranné práci týmu spíše podprůměrné. S průměrem 3,49 gólů na zápas a s procentuální úspěšností zákroků 91,32% rozhodně moc spokojen není.

Statistikám Ostravanů vévodí kapitán Pavel Šebesta, který si připsal 33 bodů za 12 branek a 21 přesných přihrávek. S touto skvělou statistikou je na výborném čtvrtém místě statistiky 1. ligy. Nejvíce branek vstřelil jeho kolega z útoku Daniel Boháč, který rozvlnil síť soupeře již šestnáctkrát. Statistikám +/- vévodí obránce Vladimír Holík, který se může pochlubit dvanácti plusovými body. Nejtrestanějším hráčem Sarezy je obránce Milan Ovšák, který nasbíral jen o pouhou jednu trestnou minutu méně než jeho středeční soupeř Štrach. V brance dostává nejčastěji příležitost Jakub Štěpánek, který vévodí statistikám gólmanů druhé nejvyšší soutěže. Jeho ukazatele jsou přímo fantastické - průměr 1,83 branek na zápas a procentální úspěšnost 95,29%.

Hlavním rozhodčím tohoto utkání bude pan Jan Hribík z Pardubic, kterému budou na čarách vypomáhat pánové David Rittich z Jihlavy a Radek Špringl z Kolína. Hlavní rozhodčí bude v tomto utkání hrát jistě hlavní roli, protože na rozhodčího Hribíka se valí jedna stížnost za druhou. Není se také čemu divit, je to mladý 24letý rozhodčí. I přesto, že je zařazen do programu profesionálních rozhodčích junior profi, tak se zápasy extraligy či první ligy, které letošní sezónu nově píská, nemá žádné zkušenosti. Letos odpískal již tři zápasy Sarezy, a to v Olomouci, v Mladé Boleslavi a doma s Havlíčkovým Brodem. Domácí zápas Sarezy s H. Brodem ovšem tomuto mladému a perspektivnímu rozhodčímu vyšel, a tak věřme, že stejně dobrý výkon podá i ve středu v Jihlavě.

Poslední kolo obou týmů

HC Dukla Jihlava

25. kolo: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 6. Chatrnúch (Černý, Mikšovic), 38. Hašek (Charousek, Kolda), 43. Hašek (Chatrnúch, Charousek), 44. Jíra (Bombic, Malinský), 57. Polodna (Kostourek, Malinský), 59. Mikšovic (Boušek, Březina), 60. Kostourek (Jíra) – 13. Krupka L. (Suk, Jonáš), 31. Fiedler (Čachotský, Hradecký), 52. Míka (Hradecký, Čachotský).

25. kolo: HC Berounští medvědi - HC Sareza Ostrava 1 : 4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Tvrzník (Šinágl, Novotný) - 15. Šebesta (TS), 36. Vnenk (Najdek), 40. Mrázek (Šebesta, Boháč), 51. Zdeněk (Ovšák).

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Míka, Staněk, Martinka, Kuchyňa, Štrach, Duben - Fiedler, Hradecký, Čachotský - Krupka M., Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, Krupka L. - Ježek, Man.

HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Mrázek, Buček, Holík, Palík - Šebesta, Boháč, Svačina - Klimek, Najdek, Zdeněk - Káňa, Glas, Červenka - Bokroš.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
4:0 (Most), 7:3 (Prostějov) / 0:7 (Mladá Boleslav), 2:9 (Hradec Králové) 9:0 (Šumperk) / 1:4 (Kometa Brno), 2:5 (Havířov, Mladá Boleslav), 3:6 (Mladá Boleslav)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Oldřich Bakus 32 (10+22) Pavel Šebesta 33 (12+21)