Zapomněl jsem si vzít puk, pravil  se smutkem v hlase Michal Palík

Zapomněl jsem si vzít puk, pravil se smutkem v hlase Michal Palík

Vladimír Vronka, 08.02.2007
Sareza Ostrava jela na olomoucký led s cílem bodovat, již po první třetině prohrávala, ale ve 22. minutě napřáhl Michal Palík a načal obrat ve skóre svou první trefou v mužské soutěži. Druhým ostravský střelcem byl Michal Holuša, který utkání bohužel pro zranění nedohrál. Největší hvězdou utkání však byl Jakub Čech, který dokázal zneškodnit 52 olomouckých pokusů, čímž velmi výrazně pomohl k zisku tří bodů.

Sareza Ostrava sehrála v Olomouci utkání, které bylo pro obránce hodně náročně. Ve skvělém světle se předvedl Michal Palík. „Dnes se mi hrálo dobře, hrál jsem s klidem a v pohodě.“ Sareza přežila kritickou chvíli na začátku druhé třetiny, kdy za stavu 1:1 hrála Olomouc přesilovku 5 na 3. „Bylo to velmi namáhavé, hráli zkušenější hráči, ale dokázali jsme, i díky Kubovi Čechovi, oslabení ubránit.“ Sareza dokázala Olomouci dvakrát odskočit na rozdíl dvou branek, ale Olomouc vždy kontrovala. Poprvé po minutě a podruhé po pěti, což hráčům na klidu jistě nepřidávalo. „Když Olomouc snížila na 4:3, tak jsme byli pod tlakem, ale bránili jsme dobře a dokázali jsme vybojovat tři body.“ Michal Palík si v Olomouci připsal první mužskou trefu, ke které přidal i jednu asistenci. „Dostal jsem se k odraženému puku, vypálil jsem a spadlo to tam, což jsem vůbec nečekal.“ Spousta hráčů si po vstřelení první branky v mužích či v reprezentaci bere puk na památku. „Já jsem si puk zapomněl vzít, byl jsem z toho radostí úplně mimo,“ pravil Michal Palík se smutkem v hlase. Dalším obvyklým rituálem kabin sportovních klubů je nutnost odevzdat za první gól v týmu zápisné, které mívá mnoho podob. „Budu muset zaplatit nějaké zápisné, ale co to bude, se ještě uvidí,“ zakončil ostravský obránce rozhovor a vplul zpět do šatny.

Po návratu z měsíčního působení v Havířově si Michal Holuša vede velmi dobře v pěti zápasech nasbíral šest bodů. Také v Olomouci dokázal bodovat. „Dnes jsme získali důležité tři body. Někomu by se mohlo zdát, že zápas v Olomouci bude lehký, ale určitě tomu tak nebylo. Jak vypadala třetí třetina jsem bohužel neviděl, ale dvě třetiny, které jsem odehrál byly náročné.“ Pozorný divák si mohl povšimnout, že ve třetí třetině již ostravský štírek nenastoupil. „Chvíli před tím, než jsem dal gól na 2:1, jsem si v souboji poranil třísla, měl jsem ho trochu poraněné z minulého zápasu. Ucítil jsem bolest, chtěl jsem jít střídat, ale puk se ke mně naštěstí odrazil, ale to už jsem věděl, že se na led ve středečním utkání již nevrátím.“ Michal se dokázal velmi rychle zorientovat a doklepnout poskakující kotouč za brankovou čáru. „Vůbec nevím jak se ke mně puk dostal, nejspíš se odrazil od gólmana Žigárdyho a já jsem jej doklepl do brány.“ Mezi důležité pasáže utkání patří olomoucká nevyužitá přesilovka 5 na 3. „Dvě třetiny co jsem viděl nás podržel Kuba Čech, který zachytal fantastický především oslabení 5 na 3, které jsme ubránili, což byl jeden z klíčových okamžiků.“

Nejlepším mužem utkání byl bezesporu Jakub Čech, který přiváděl domácí hráče k šílenství. Fanoušci jen nevěřícně kroutili hlavou co dokázal ostravský mág zneškodnit. „Jeli jsme do Olomouce s cílem bodovat, ale také jsme si byli vědomi síly Olomouce, která dobře brání a doma dokáže potrápit i silné soupeře. Důležité bylo, že jsme dokázali na začátku druhé třetiny ubránit dvojnásobné oslabení, a že jsme šli do třetí třetiny s vedením 2:1.“ Jakub prokázal své umění především v přesilových hrách, které hráli domácí velmi dobře, při dvojnásobné přesile již několikrát zvedali olomoučtí hráči ruce nad hlavu, ale marně. „Dnes jsem si hodně zachytal, ale když jsme vedli 4:2, mohli v klidu dohrát, ale dostali jsme gól na 4:3, čímž se utkání zdramatizovalo a závěr byl hodně hektický.“ Olomouc okupuje poslední příčku prvoligové tabulky, což v letošní sezóně nic neznamená, ale i přes poslední místo v tabulce nejezdí týmy do Olomouce pro snadná vítězství. Olomouc hraje doma dobře, když prohrají tak jen o gól, mají silný tým, kterému se letos nedaří.“ Sareza si odváži z Olomouce tři body, i když prohrála na střely 55:28. „Dnes jsme měli hodně štěstí, ale dokázali jsme ubouchat tři body,“ zakončil povídání Jakub Čech.