Zápasy starší přípravky HC RT TORAX v měsíci říjnu

Romana Opatová, 08.11.2020
V soutěži 5. tříd Moravskoslezského kraje stihli svěřenci Jiřího Trembáče v říjnu před přerušením sezóny odehrát dvě utkání. V obou z nich si řádně zastříleli.

V rámci 3. kola přivítali hráči HC RT TORAX na domácí půdě soupeře z Krnova. Do utkání se pustili s velkou vervou. Skóre utkání otevřeli hned z první akce po úvodním buly a v 10. sekundě se ujali vedení 1:0. Celá třetina byla pod jejich taktovkou a na jejím konci již porubský tým vedl 9:0. Ve druhé třetině se prosadil i soupeř. Domácího brankáře překonal v této části hry třikrát, Poruba přidala dalších 6 branek a stav po druhé třetině byl 15:3. I v poslední třetině hráči Jiřího Trembáče nepolevili a přidali dalších 8 branek. HC Krnov dokázal přidat jen jednu branku a celkově tak utkání skončilo vysokou výhrou 23:4.

V neděli 11. října vycestoval porubský tým k utkání 4. kola do Karviné. Utkání se již hrálo dle hygienického nařízení zcela bez diváků a porubský tým chtěl navázat výkonem na předchozí utkání. I do tohoto zápasu vstoupil vedením, ale branka z 5. minuty byla jedinou porubskou brankou, zatímco Karviná skórovala následně dvakrát a vedla tak po první části hry 2:1. V další třetině se nejprve postupně třikrát prosadil porubský tým a otočil průběžné skóre na svou stranu. Vedení však porubští dlouho neudrželi a po dvou brankách Karviné to bylo ke konci této třetiny nerozhodně 4:4. Hráči HC RT TORAX zabojovali a v posledních dvou minutách dvacetiminutovky se opět ujali vedení o 2 branky, aktuálně na 6:4. Poslední část třetiny patřila oproti té předchozí domácímu týmu, kdy postupně 5 brankami otočil stav utkání na svou stranu na 9:6. Zvraty i v tomto okamžiku pokračovaly a Poruba dokázala postupně do 58. minuty srovnat na 9:9. Utkání pomalu spělo k nerozhodnému výsledku. Šest sekund před koncem hry přidala Karviná desátou branku, na kterou již nebylo možné reagovat, a tak domácí tým porazil HC RT TORAX těsně 10:9.