Zápas v Havířově bude vyhecovanější než v Jihlavě, předesílá Zdeněk Pavelek

Lukáš Bajgar, 13.09.2007
Letní přestupový termín přivál do Sarezy Ostrava vytáhlou posilu extraligových Ocelářů z Třince Zdeňka Pavelka na střídavý start. V závěru přípravy naskočil třiatřicetiletý borec ke dvěma utkáním a ve středu prvně oblékl dres místního klubu proti domácí Dukle Jihlava. A co víc – při svém prvním střídání se uvedl brankou a svou druhou trefou v utkání zařídil zisk tří bodů pro Severomoravany.

Do Sarezy Ostrava Vám byl vyřízen střídavý start z extraligového Třince, jak Vás přijala hráčská kabina?
„Jsem zde zatím krátce, ale téměř všechny kluky znám z dřívějších časů – to jsme spolu hrávali v Opavě, nebo všude možně, v Ostravě. Samozřejmě, že mladší hráče moc neznám.

V loňské sezóně jste společně s Lukášem Říhou vytvořili jeden z nejúdernějších útoků celé ligy, mohou se fanoušci Sarezy těšit na podobný výkon? Přeci jen proti Jihlavě hned dvě branky...
„To ne, v Prostějově nás bylo strašně málo, všechno jsme hráli na jednu pětku. V Sareze je více lidí, síly se rozloží. Člověk je na ledě méně času, má méně času střílet a tím pádem méně prostoru dávat góly. Výhoda je zase v tom, že se šetří síly. V Prostějově to bylo strašně náročné na fyzičku, tady je pohoda.“

Utkání s Jihlavou poctil svou účastí prezident České republiky Václav Klaus, vnímal jste z tohoto faktu na sobě například zvýšenou nervozitu?
„Já sám vůbec nevím, jak dlouho na zápase pan prezident byl. Přišel na úvodní buly, ale co dělal potom, nevím. Možná se díval na hokej, nebo odešel jinam. Nervózní jsem nebyl vůbec. Člověk hraje tolik zápasů, že jestli je v publiku prezident Klaus, nebo není, je to úplně jedno.“

První střídání – první gól, ve 25. minutě vítězná trefa večera, k tomu kladná účast hned u čtyř vstřelených branek Sarezy a dvě trestné minuty, jste s touto vizitkou po středečním utkání spokojen?
„Jsem strašně rád, že mi to tam spadlo hned v prvním střídání, co si víc může člověk přát, že? Vystřelil jsem zpoza obránce, navíc to bylo tečované, ale spadlo to tam. Trochu jsem se uvolnil a pak se hrálo už lépe. Je rozdíl hrát extraligu a I. ligu - v prostoru či orientaci hráčů. Extraliga není ani tak rychlejší, jako spíš náročnější v orientaci a rychlé nahrávce. V I. lize se mnohem více kombinuje oproti nejvyšší soutěži, kde není tolik času. Člověk si víc zahraje.“

Sareza vysokým vítězstvím 6:2 navázala na úspěšný start z předešlé sezóny, kde rovněž na ledě Jihlavy uloupila plný bodový účet při divoké přestřelce 6:4, dokázal byste porovnat prvoligovou Duklu ještě s tou extraligovou, kdy jste proti ní hrával?
„Jihlava byla vždy kolem pásma sestupu, vždycky byla slabá. Loni taky špatně začala, dlouho se držela na posledním místě, pak se zvedla a šla až do play-off. Po prvním zápase nemohu hodnotit sílu soupeře. Myslím si, že Havířov bude v sobotu úplně jiné kafé. Máme v kádru dobré pětky, což je výhoda, neboť každá může dát gól. Například právě Jihlava má jen jednu pětku silnou a na to v zápase dojela.“

Otázka na závěr – těšíte se na sobotní derby s havířovskými Panthery?
„Samozřejmě, v Havířově taky znám více lidí a zápas bude určitě vyhecovanější než s Jihlavou.“