Zápas byl vyrovnaný, rozhodly naše individuální hrubé chyby, řekl po zápase David Vajda

Vladimír Vronka, 27.01.2008
Sareza Ostrava prohrála v sobotním derby s Havířovem 2:4. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a zlomila jej až branky Havířova ve dvojnásobné přesilovce. Ostravský lodivod Jan Vavrečka hodnotil prohru svého týmu, naopak havířovský Jiří Režnar měl tři důvody k radosti. Hráčem pro kterého bylo utkání nejtěžší byl David Vajda. V pátek bojoval za juniorku v Brně, v sobotu nejprve nastoupil hodinu po poledni v juniorské extralize proti Opavě a poté v 17:00 naskočil v první lize proti Havířovu. Tři zápasy ve dvou dnech je pořádná porce.

Trenér Sarezy Jan Vavrečka po sobotním derby hodnotil prohru v zápase, kdy jeho tým nebyl horším týmem. „Dnes jsme bohužel prohráli 2:4, po čtyřiceti minutách jsme vedli 2:1, udělali jsme chybu, kdy jeli dva obránci do rohu, Havířov toho využil a vyrovnal. Za nasazení a bojovnost musím klukům poděkovat. Dnes nastoupil David Vajda, který odehrál zápas za juniorku a poté zvládl další těžký zápas, “ nezapomněl po zápase pochválit Davida Vajdu, který od 13:00 válčil v dresu juniorky proti Opavě a v sedmnáct hodin byl připraven na utkání mužů.

Trenér Havířova Jiří Režnar mohl být po utkání spokojen, jeho tým vyválčil tři body. „Měli jsme v první třetině dát branky, hráli jsme se hrát nátlakový hokej, který se nám dařil, ale dali jsme pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme od naší hry upustili a začali jsme hrát malinko alibistický hokej. Ostrava začala bruslit a hrát podobně jako my v první třetině. Sareza měla šance, měli jsme štěstí, podržel nás Michal Valent. O výsledku asi rozhodla branka na 2:3, “ viděl hostující kouč zlomový moment zápasu. Sareza dokázala využít dvě přesilové hry. „Sráželo nás to, že jsme často faulovali a pak jsme jen čekali co soupeř vymyslí. Dnes jsme zahráli dobře v oslabení. Jsem rád, že jsme po dvou zápasech dali více branek. S Prostějovem jsme hráli velmi špatně. Jsme rádi, že jsme vyhráli a teď se musíme připravit na Kometu,“ snažil se trenér Havířova dívat dopředu. Havířov sehrál oslabení dobře, přesto dokázala Sareza vsítit dvě branky. První branka domácích byla velmi šťastná, druhá musela potěšit oko diváka. „U druhého gólu nám rozhodili obránce před bránou, vyškolili je. Kdyby to byla extraliga, tak by to určitě bylo na zlatou helmu.Sehráli to skvěle na jeden dotek, čtyři přihrávky a zakončili do prázdné brány,“ dokázal Jiří Režnar po zápase pochválit gólovou souhru soupeře.

Obránce Sarezy David Vajda zažil velmi těžkou hokejovou sobotu. Pakliže si někteří hráči stěžují, když odehrají tři zápasy za tři dny, pak byl ostravský obránce na tom ještě hůře. Sehrál totiž tři zápasy ve dvou dnech. „Teď se cítím dost unavený, sehrál jsem druhý zápas v jednom dni, ale myslím si, že jsem to zvládl. Žádnou velkou hrubku jsem neudělal,“ byl po zápase spokojen, s tím jak zvládl v pořadí druhé utkání v jednom dni. Derby s Havířovem bylo o poznání obtížnější než juniorské derby s Opavou. „Zápas byl vyrovnaný, rozhodly naše individuální hrubé chyby a nedisciplinovanost. Mrzí nás, že jsme ztratili body v poslední třetině. Já to znám v poslední době až moc dobře. V pátek jsme s juniorkou hráli v Brně a prohráli jsme 5:4, i když jsme vedli 2:4,“ našel ostravský bek velmi rychle paralelu s pátečním utkáním juniorů v Brně, kde Sareza prohrála 5:4. V mladém týmu již není mnoho zkušených hráčů, proto je na mladší hráče o poznání vetší tlak. „V týmu již není mnoho zkušených hráčů, je to teď na nás mladších. Klíčoví hráči odešli jinam a my se s tím musíme poprat. Na druhou stranu je to pro nás mladé hráče určitě příslib do dalších let, nasbíráme cenné zkušenosti,“ dokázal najít pozitivum na nynější situaci. Junioři své zápasy v pátek a v sobotu. V pátek Podlehli Brnu 5:4, v sobotu přehráli Opavu 6:3. „V Brně jsme sehráli vyrovnanou partii, v první třetině jsme měli určitě navrch, v patnácté minutě 3. třetiny jsme vedli 3:4, ale stejně jako dnes jsme udělali hrubky a byli jsme nedisciplinovaní a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Dnešní zápas s Opavou se pro nás vyvíjel o poznání lépe. Po první třetině jsme vedli a udrželi jsme vedení až do konce, což je důležité,“ zhodnotil poslední dvě vystoupení ostravských juniorů David Vajda.