Žákovské okénko: Úvodní utkání nadstavbových skupin v soutěži mladších žáků

Romana Opatová, 12.02.2022
Úvodní kola nadstaveb soutěží kategorie mladších žáků byly díky odloženým zápasům rozehrány až v průběhu ledna. Tým 7. třídy odehrál 4 utkání, stejně tak hráči 6. třídy.

Sedmá třída ve svém 1. utkání v novém roce přivítala Warriors Brno. Do utkání vstoupil porubský tým úspěšněji, ve 3. minutě se ujal vedení 1:0. Aktivní hru svěřenci Květoslava Foltýna neudrželi a brněnský soupeř se po 20 minutách ujal vedení 3:1. Druhá třetina dopadla smírně 2:2, a tak v poslední části museli hráči HC RT TORAX řádně zabrat. I přes jejich aktivitu si soupeř dokázal držet bezpečné vedení až téměř k samotnému závěru. V 58. minutě brněnský tým vedl 7:4, i tak se domácí snažili s výsledkem něco udělat. Během zbývajících dvou minut dokázali snížit na 7:6, ale ani power play už ke srovnání nepomohla.

HC Vítkovice Ridera zatím byla v předešlých vzájemných utkáních vítězným týmem. Ani v sobotu 15. ledna na ledě Vítkovic tomu nebylo jinak. Čestný gól vstřelili porubští hráči v poslední třetině a korigovali tak celkový výsledek 12:1 pro vítkovickou Rideru.

V neděli 16. ledna zavítali k utkání 5. kola třinečtí Oceláři. Poslední vzájemné utkání vyhráli hráči HC RT TORAX a soupeř tak přijel s odhodláním toto vítězství oplatit. První třetinu Oceláři zvítězili 4:0, druhou třetinu 2:0. V třetí třetině se porubští hráči dokázali dvakrát prosadit stejně jako jejich soupeř. Celkově HC Oceláři Třinec zvítězil 8:2.

V posledním lednovém utkání hráči 7. třídy konečně zabodovali. Na ledě domácí Olomouce předvedli aktivní odpovědný výkon a po zásluze zvyšovali vedení. Po 20 minutách vedli 1:0, po 40 minutách 2:0 a počátek 3. třetiny již zvýšili na 3:0. I tří brankové vedení ale nemuselo na vítězství stačit, olomoucký soupeř se 2 brankami dostal Porubě tzv. na dostřel a rozehrál téměř 150 sekund před koncem utkání power play. V té naštěstí nesrovnal, naopak Poruba si pojistila gólem do prázdné branky vedení a zvítězila tak 4:2.

Šestá třída zahájila rok 2022 utkáním v sobotu 8. ledna v Přerově. V první části hry byli svěřenci trenéra Jakuba Voznici úspěšnějším týmem, když tuto část vyhráli těsně 2:1. O výsledku utkání rozhodovaly další dvě třetiny. V 2. třetině vstřelil přerovský soupeř 5 branek, v následující o 2 více, zatímco porubský tým dokázal skórovat jednou. Celkově přerovští Zubři zvítězili 13:3.

Následující domácí utkání proti Vítkovicím mělo daleko vyrovnanější průběh. Ačkoliv Vítkovice patřily k favoritu utkání, průběh hry ani výsledky jednotlivých částí tomu nenapovídaly. Jednotlivé třetiny vyhrály Vítkovice 2:1, 4:3 a 3:1. Celkově tak utkání skončilo 9:5 pro HC Vítkovice Rideru.

Uprostřed pracovního týdne 26. ledna odehráli doma hráči 6. třídy dohrávku odloženého kola proti Třinci. Skóre dokázali hráči HC RT TORAX změnit pouze 1 brankou v první třetině. Celkově jich ale třinecký soupeř vstřelil 17 a zvítězil tak 17:1.

Hned o 4 dny později v neděli 30.1. odehráli porubští hráči další domácí utkání, a to proti Frýdku-Místku. V průběhu celého utkání se Poruba snažila najít na svého soupeře účinný recept, nicméně soupeř byl v každé části o několik branek úspěšnější. Po třetinách 3:1, 4:2 a 6:2 zvítězil Frýdek-Místek 13:5.