Žákovské okénko: Porubské hokejové naděje dobyly Havířov i Český Těšín

Gabriela Juříková, 10.11.2017
Všechny žákovské kategorie odehrály svá utkání v jeden jediný den a to v sobotu 4. listopadu, takže si tentokrát hráči zahráli výhradně ve svých třídách. A přestože nebyly v porubských týmech žádné věkové přesuny, vedly si všechny čtyři třídy naprosto skvěle, ne-li úžasně. Hráči trenéra Davida Moravce hráli na ledě Českého Těšína a svěřenci trenéra Romana Mrázka navštívili Havířov. Jak se dařilo vycházejícím střeleckým hvězdám bratrům Vehovským nebo Tadeáši Kalužíkovi, Václavu Záviškovi, mladšímu z bratrů Krčmarskému či Ondřeji Jeřábkovi? Vše v následujících řádcích.

Mladší žáci páté třídy stáli na středovém buly už v půl desáté dopoledne a rozehráli zápas v Českém Těšíně. První branka padla do porubské sítě v samém závěru první třetiny. Vyrovnání přišlo až v druhé polovině utkání z hole Václava Záviška, jenže to vydrželo sotva pár vteřin. Domácí dvěma rychlými góly strhli vedení na svou stranu a do druhé přestávky šli s náskokem 3:1. V porubské kabině bylo asi důrazné domlouvání, protože hned ve druhé minutě třetí třetiny se povedlo Janu Kapitáníkovi snížit gólové manko a sedm minut před koncem základní hrací doby svou druhou brankou vyrovnával Václav Závišek. Páťáci zabojovali a právem slavili zisk bodu.

Na stejném kluzišti se pak představili sedmáci. I oni museli dotahovat jednobrankové manko, které vzniklo na začátku druhé třetiny. V rozmezí dvou minut pak předvedli hosté obrat. Gólově se v padesáté minutě prosadil Ondřej Jeřábek a za dvě minuty už Poruba vedla 2:1 po brance Marka Popelky. Domácímu Slavoji se ale podařilo za minutu vyrovnat, takže se o výhru bojovalo do poslední minuty. V čase 57:53 do těšínské branky puk dopravil Ondřej Krčmarský, a jelikož se domácím nepodařilo najít recept, jak překonat gólmana Juříčka, radovali se hráči trenéra Moravce z výhry.

Šestá třída nastoupila k utkání v Havířově ve stejný čas jako jejich mladší kolegové o pár kilometrů dál, ale měli rozhodně lepší vstup. Od desáté minuty Poruba vedla gólem Tobiáše Vehovského, který po šesti minutách přidal druhou branku poté, co se Havířovským zdařilo překonat brankáře Sluku. Ale ani druhé vedení Porubě dlouho nevydrželo, takže se v druhé třetině začínalo od nova. Pomyslné misky vah na svou stranu strhli hosté v dvacáté osmé minutě gólem Mathiase Hlaváče a po druhé přestávce se v deváté minutě trefil do černého René Schrom. Domácí se ke snížení dostali po čtyřech minutách, ale ve zbývajících sedmi se jim Sluku už překonat nepodařilo. Gólově se neprosadili ani hosté, takže těsný výsledek 3:4 byl radostnější pro HC RT TORAX Porubu.

A jestliže vyhrály všechny tři mladší třídy, ta nejstarší, osmá, se nesměla nechat zahanbit. A vzala to podstatně důrazněji, Havířovské doslova smetla. Sice si na první gól všichni zúčastnění museli počkat až do dvanácté minuty, ale pak už nebyli hlavně hostující hráči k zastavení. Prvním skórujícím byl porubský Tadeáš Kalužík, o dvě minuty později se střelecky přidal Maxim Vehovský a minutu poté už Poruba vedla 3:0 díky střele Ilji Kovalčíka. Domácí se přesto nepoložili a do přestávky dokázali třígólové manko smáznout góly v osmnácté minutě a v čase 19:55.
Po přestávce se kormidla zápasu ujali opět hosté. Góly Ondřeje Bechera a Krzysztofa Maciase dostaly HC RT TORAX podruhé do třígólového vedení. Domácí v polovině druhé třetiny překonali brankáře Mariana Müncha potřetí, ale to bylo, jak se později ukázalo, v tomto zápase naposledy. Porubští pak v třetím dějství přidali do branky AZetu ještě dva kousky. Druhou branku vsítil Maxim Vehovský a střeleckou listinu nejenže otevřel, ale taky uzavřel Tadeáš Kalužík. Porubská osmá třída pod vedením trenéra Mrázka vyhrála v Havířově vysoko 7:3.