Žákovské okénko: Listopadová cesta starších žáků za postupem do nadstavby

Romana Opatová, 11.12.2021
V listopadu a v prvním prosincovém týdnu probíhala poslední kola základní části ligy starších žáků skupin A i B. Deváťáci i osmáci v nich bojovali o umístění v tabulce, které by jim zajistilo postup do nadstavby. Obě mužstva byla úspěšná a pro další část soutěže si zahrají nadstavbu.

V sobotu 6. listopadu hrála devátá třída na domácím ledě městské derby s vítkovickou Riderou. Do utkání vstoupil porubský tým aktivněji a v polovině 1. třetiny vedl 2:0. Vítkovický tým nicméně dokázal do konce této části hry skóre utkání srovnat a v další části utkání hru ovládl. Přidal postupně dalších šest branek a v utkání tak vedl 8:2. I ve třetí třetině byly Vítkovice aktivnější, hráči přidali na svou stranu další tři branky. Porubští hráči skórovali již jen jednou a utkání tak skončilo celkově 11:3 pro Vítkovice.

Další víkend vycestovali hráči k venkovnímu utkání na led třineckých Ocelářů. V tomto utkání se hráči HC RT TORAX trápili. Za 60 minut nevstřelili ani jednu čestnou branku a v utkání Třinci podlehli 11:0.

Svou reputaci si hráči napravili v následujících dvou utkáních. V rámci 15. kola se utkali na domácím ledě s týmem AZ Havířov. Porubský tým každou část hry vyhrál nad soupeřem rozdílem jedné branky, konkrétně 2:1, 3:2 a opět 2:1. Celkově tak Poruba zvítězila 7:4.

Následující utkání, předposlední v základní části soutěže, bylo odehráno v sobotu 27. listopadu v hale Polárce ve Frýdku-Místku. První třetina dopadla smírně 1:1, v druhé části hry se porubští hráči prosadili pouze dvěma brankami a do poslední části hry tak vstupovali s vedením 3:1. I v této části byli úspěšnější, vstřelili frýdeckému soupeři další tři branky, zatímco soupeř dokázal stav korigovat pouze jednou brankou. Tým HC RT TORAX tak zvítězil 6:2 a tímto kolem si zajistili postup do nadstavby.

V posledním 18. kole se porubský tým utkal na ledě domácí TORAX ARENY s týmem z Opavy. První třetinu nechali porubští soupeře odskočit rozdílem dvou branek, tým Opavy vedl 2:0. V druhé části porubský tým utkání třemi brankami tzv. otočil a v polovině hrací doby naopak vedl 3:2. Následně ale vynikl dalšími dvěma brankami opavský tým a opět se tak dostal do vedení. Domácí Tobiáš Vehovský v poslední minutě 2. třetiny utkání srovnal a do poslední třetiny vstupovaly týmy s remízou 4:4. I poslední část se vedení přelévalo na obě strany – branka Opavy, následovala branka Poruby a bohužel v poslední minutě utkání ještě opět skóroval opavský tým. Opava zvítězila celkově 6:5.

Osmá třída ve skupině starší žáků skupiny B své první listopadové utkání odehrála shodně jako deváťáci proti soupeři z Vítkovic. V tomto utkání kralovali domácí 1. a 3. třetinu, naopak tým HC RT TORAX vynikl v druhé části hry. Nicméně celkově tým Ridery zvítězil přesvědčivým výsledkem 10:2.

I v rámci 15. kola se dařilo jednoznačně soupeři, a to třineckým Ocelářům. Porubský tým svůj jediný čestný gól dokázal vstřelit v 51. minutě utkání, celkově Oceláři Třinec přehráli porubský tým 15:1.

Po zbylá 3 kola základní části již svěřenci Petra Trojana nezaváhali. V 16. kole vycestovali na led havířovského soupeře. V celém utkání byli porubští herně aktivnější a úspěšnější. V polovině hrací doby již vedli 7:0. Teprve v tomto čase se postupně domácí havířovský tým dostal dvěma brankami ke slovu a ke korekci průběžného stavu. Porubský tým nicméně nepolevil a pokračoval ve střelecké aktivitě, celkově v utkání zvítězil vysoko 14:3.

17. kolo odehráli hráči HC RT TORAXU v neděli na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Střelenými brankami nebylo utkání tak bohaté jako předešlé proti Havířovu, každopádně i v tomto byla porubská osmá třída aktivnější a úspěšnější než soupeř. V první třetině hráči vyhráli 4:0 a v dalších částech hry si již náskok s přehledem udržovali. Celkově tým HC RT TORAX zvítězil nad Frýdkem-Místkem vysoko 7:1.

Poslední 18. kolo základní části odehráli porubští hráči na ledě v Kopřivnici v neděli 5. prosince. První třetina skončila ve prospěch Poruby 3:1. O utkání rozhodovala následující druhá třetina. V té porubský tým skóroval osmi brankami, domácí tým skóroval dvakrát. Poslední část již dopadla smírně 2:2, celkově 13:5. I hráči osmé třídy se tak stejně jako jejich starší spoluhráči probojovali do nadstavby.