Zaimprovizoval jsem, říká Jakub Hulva, muž se smrtícími nájezdy

Lukáš Bajgar, 30.11.2014
Sobotní podvečer přinesl divákům druholigového utkání další zajímavou podívanou, završenou až v samostatných nájezdech. RT TORAX hostil houževnatou Břeclav a boj to byl nelehký, vždyť dvakrát museli domácí dotahovat jednobrankové manko. Penaltové rozstřely Ostravanům letos zatím moc nevycházely, ale jak se říká - do třetice všeho nejlepšího -, přineslo 21. kolo příjemnou změnu. Zkušený Jakub Hulva vzal otěže této disciplíny na svou hruď a dvěma úspěšnými pokusy zařídil, že Jihomoravané odjeli domů s jediným bodem. "Sám jsem překvapen, jak to dopadlo," skromně hodnotí svou rozhodující trefu v utkání.

Hodnocení utkání, navíc vítězného, by se mělo začínat hezky od začátku, tentokráte tomu bude poněkud jinak. Třicetiletý hráč s extraligovými, ale i prvoligovými zkušenostmi, Jakub Hulva prokázal v technické disciplíně, jimiž samostatné nájezdy dozajista jsou, chladnou hlavu a dvěma přesnými zásahy zařídil extra bod pro Porubu. "To bude na vyrážečku, uvidíš," předvídal vedoucí týmu Trojanský, jakmile spatřil Hulvu spěchajíc za první ztečí. A jeho slova samotný hráč jen potvrzuje: "V prvním pokusu jsem jel z pravé strany a nalákal jsem brankáře kličkou doleva. A hodil jsem mu to pod vyrážečku. Tento nájezd mám docela dost nacvičený, věděl jsem, co budu dělat."

O druhém pokusu se již do slov Jakuba Hulva mírně vkrádá nejistota. "Přiznám se, že jsem nevěděl, co udělám," začíná své vyprávění a pokračuje, "měl jsem takové tendence, že svůj pokus zopakuji. Ale už jednou mi to v Porubě proti Frýdku nevyšlo, proto jsem si nevěřil. Trochu jsem zaimprovizoval a abych řekl pravdu, sám jsem překvapen, jak to dopadlo. A dopadlo to dobře!"

Břeclavští Lvi se v Porubě prezentovali navýsost dobrou hrou, jež dělala Slezanům poměrné problémy a nutno říci, že klidu na holích hráčům okolo trenéra Sršně nepomohla ani bleskurychlá branka Adama Červenky z šesté sekundy dramatického utkání. "Nemyslím si, že by nás srazila rychlá branka, že bychom se nějak uspokojili," vyvrací klidně působící hráč redaktorovu domněnku. "Když srovnám utkání s tím, které jsme hráli v Břeclavi (pozn. red. Skončilo vítězstvím HC RT TORAX Poruba 2011 7:1), hráli hosté daleko lépe než doma. Mě osobně překvapili, jak bruslili, a musím přiznat, že část první třetiny jsme s nimi měli velké problémy." Lvi bojovali, drali se před Tihláře, napadali, místy se snažili o drtivé protiútoky, které často na poslední chvíli zachytávali obránci rudě oděného celku. "Břeclav by hrála stejně dobře a my bychom byli asi stejně překvapeni, jako jsme byli, i když jsme vedli 1:0," uzavírá hodnocení zápasu, který porubští borci uválčili do konečné podoby 4:3.

Ve středu 3. prosince čeká Porubu souboj s nedalekou Opavou. Tamější Slezan po úvodních šesti kolech neztratil jediný bod a málem bylo postaráno o překvapení soutěže, jenže následovaly porážky s papírově silnějšími týmy a postupný pád druholigovým žebříkem. Opavský rodák a odchovanec, jenž pravidelně nastupuje dlouhé roky s patnáctkou na zádech, přesto tuší těžké utkání. Vždyť oba soupeře od sebe dělí pouhé dva body. Čím se však Poruba a Opava od sebe diametrálně liší, je fakt, že Poruba dokázala ztratit se soupeři z chvostu tabulky již spoustu bodů, zatímco Slezan v této disciplíně téměř nechybuje, zato s favority sbírá skalpů jako šafránů... "Bude to zajímavý zápas," láká Jakub Hulva fanoušky obou táborů do opavského svatostánku. "Abych se ale přiznal, vůbec nevím, jak hraje Opava. Starám se jen o nás a ostatní extra nesleduji. Z vlastní zkušenosti ale vím, že se v Opavě hraje strašně špatně. Bude to těžké utkání. Opava hraje dobře a nemyslím si, že zápas bude jednoznačný jako tomu bylo v Porubě (pozn. red. Poruba zvítězila 9:2). Spíše to bude velice tuhý boj."

"Z působení v Opavě znám Tomáše Měcha, a ještě loni tam hrál Míša Kukol, oba jsou mí spolužáci," reaguje letní posila porubského RT TORAX na dotaz, zda se ještě zná s někým ze soupeřova táboru. "Z působení v Havířově se znám s Davidem Galvasem, případně se Zdeňkem Pavelkem. Dá se říci, že znám osobně pět, šest kluků." Má pro Jakuba Hulvu tedy zápas nějakou zvláštní příchuť? "A to právě ne. Už jak jsem hrál za Šumperk, hráli jsem v Opavě x-krát a už si zápasy nijak neberu." Uzavírá krátké povídání momentálně devítibodový útočník. Věřme tedy, že svou sbírku už v Opavě opět rozšíří.