Začátek soutěže je vždy moc důležitý, ví brankářská posila Radek Tihlář

Adam Bagar, 29.09.2012
Po dvou prohraných utkáních, v nichž se Poruba prezentovala dobrými výkony, tentokrát zajížděli svěřenci trenéra Aleše Tomáška do Nového Jičína. RT TORAX sice v průběhu utkání ztratil dvoubrankový náskok, ale ten dokázal v závěru získat zpět, čímž si zajistil premiérové tři body v nové sezóně a posunul se v tabulce na 8. místo. Zásluhu má na tom samozřejmě i nová brankářská posila Radek Tihlář, který by se měl dle vlastních slov v brance pravidelně střídat s Michalem Gleichem. Již v dalším kole čeká Porubu na domácí půdě Prostějov. "Pokud se chceme pohybovat v klidném středu tabulky, tak nám nezbývá nic jiného, než bodovat," říká jedenatřicetiletý gólman.

Radku, jak byste zhodnotil vítězné utkání v Novém Jičíně?
Myslím si, že to byl vcelku vyrovnaný zápas. Ke konci se k nám přiklonilo štěstí. Soupeř tam nedal nějaké šance a my je naopak dokázali využít. Tak jako jsme se Vsetínem smolně prohráli, tak dnes jsme se štěstím vyhráli, ale takový je sport.

Zdálo se, že vám na rozdíl od utkání se Vsetínem více pomáhala obrana, cítil jste to rovněž tak?
Dalo by se říci, že ano. Všechny střely jsem viděl, protože si obránci dobře hráče odclonili, takže práce byla dnes pro mě jednodušší.

Poté, co jste sehráli dobrá utkání se Vsetínem a Havířovem, ale získali z nich jen bod, je vítězství za tři body určitě velmi důležité...
Byla by škoda, kdybychom tady prohráli. Začátek soutěže je totiž vždycky moc důležitý. Škoda toho utkání se Vsetínem, i s Havířovem jsme při troše štěstí mohli urvat nějaký bodík. Takže jsme rádi za vítězství v Novém Jičíně a budeme se snažit další domácí zápas zvládnout, abychom se dostali na místa, na kterých se chceme pohybovat.

V přípravě na novou sezónu jste vlastně vůbec nechytal, není to pro vás určitý handicap?
Nemám s tím problém. Začal jsem trošku pozdě a šel jsem v podstatě na led až v polovině září, ale nijak zvlášť nepociťuji, že bych byl na tom špatně. Samozřejmě když má soupeř větší tlak, tak síly rychle ubývají, ale dnes se to dalo v pohodě zvládnout.

Prozatím se s Michalem Gleichem v brance střídáte, existuje nějaká dohoda s trenérem ohledně nasazování gólmanů?
Taková dohoda existuje. V podstatě bychom se měli střídat s tím, že pokud se vyhraje, tak se sestava asi měnit nebude. Určitě to bude tak, že se ob dva zápasy prostřídáme. Nemám s tím žádný problém, naopak mi to tak vyhovuje.

V Porubě již působíte téměř tři týdny, jak se vám tady líbí?
Myslím si, že všechno je v pohodě, vše funguje jak má, kluci jsou také v pohodě a myslím si, že jsem tady bez problémů zapadl, takže nestěžuji si.

Ve středu vás čeká utkání s Prostějovem, co od něj očekávat?
Vzhledem k tomu, že hrajeme doma a chceme se pohybovat v nějakém klidném středu tabulky, tak nám nezbývá nic jiného, než v těchto zápasech bodovat. Musíme hrát aktivní hokej, napadat, tlačit se do branky a hlavně využívat šance a hrát slušně dozadu.