ZLATO! Senzační výkon deváté třídy vedl k prvenství na turnaji v Třebíči

Petr Trojan, 28.08.2022
Každoročně je konec prázdnin spojený s intenzivní přípravou a laděním sportovní formy na blížící se závodní období. V případě deváté třídy tomu není rozhodně jinak. Dva týdny před zahájením soutěže vycestovali žáci ročníku 2008 prověřit aktuální formu do Třebíče. V sobotu 27. srpna je čekali čtyři soupeři z různých částí republiky, všichni hokejově naladěni s úmyslem neprodat svou kůži lacino.

„Po rozvážném začátku v turnaji a doslova vydřených prvních dvou zápasech jsme postupně chytali druhý dech. Před posledním utkáním s brněnským Warriorsem jsme měli jistotu medaile, ovšem neznámé hodnoty,“ popisuje v kostce průběh turnaje trenér Trojan. Hektický závěr porubských bojovníků s kouzelníkem v brance Janem Láryšem a výsledek 3:0 znamenal první místo. A doslova o pověstný fous! Při rovnosti bodů s Táborem rozhodovalo totiž skóre a to dosáhli kluci a holky o gól lepší.

Zápasy HC RT TORAX Poruba:
HS Třebíč – HC RT TORAX Poruba 2:3
HC Tábor – HC RT TORAX Poruba 1:1
HC RT TORAX Poruba – HC Kobra Praha 7:0
HCM Warriors Brno – HC RT TORAX Poruba 0:3

Konečné pořadí:
1. HC RT TORAX Poruba
2. HC Tábor
3. HCM Warriors Brno
4. HC Kobra Praha
5. HS Třebíč

Střelci Poruby v jednotlivých utkáních:
Poruba – Třebíč 3:2 (Kubečka, Kolebáč, Žídek)
Poruba – Tábor 1:1 (Žídek)
Poruba – Kobra Praha 7:0 (Kubečka 3, Pěnčíková, Michalík, Závišek, Šebesta)
Poruba – Warriors Brno 3:0 (Kolebáč, Šebesta, Žídek)

Sestava vítězného týmu:
Láryš, Plánka – Šima, Sobolová, Michalík, Planka, Schoffer, Ondruš, Štěrba, Kolebáč, Šebesta, Pěnčíková, Lýsek, Kubečka, Žídek, Závišek, Poloch, Šipula. Trenéři: Petr Trojan a Jan Dresler.