Vzchopí se Poruba v Chrudimi?

Vzchopí se Poruba v Chrudimi?

Jan Škarpa, 19.10.2008
O další prvoligové body svede HC VOKD Poruba boj s nováčkem soutěže, týmem HC Chrudim. Chrudimští vstoupili do své první prvoligové sezóny dobře a okupují lichotivou šestou příčku. Pro Porubu to bude již třetí venkovní utkání z pětizápasové série. Povede se ostravským hráčům přivézt do Poruby další prvoligové body právě z Chrudimi? Odpověď na tuto otázku budeme znát po skončení utkání, které je na programu v pondělí 20. října od 18:00 a vy můžete zápas sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu.

Základní info

V porubské sérii venkovních zápasů čeká další soupeř, v pořadí již třetí, kterým je HC Chrudim. Nováček první ligy si zatím vede poměrně dobře a po čtrnácti kolech doposud okupuje šestou příčku s 23 body. Nováčkovskému elánu dozajista napomáhá fakt, že se po postupu nekonalo v kabině žádné zemětřesení a tvorba naprosto nového týmu, celek byl pouze doplněn před sezónou o některé hráče z okolí. Na střídavý start z Pardubic přišli brankář Růžička a obránce Nakládal, na hostování ze stejného klubu Bláha s Kolářem. Z Hradce Králové se v týmu objevili Zdeněk Toužimský a Jan Šeda, kterému v nedávné době přibyl v Chrudimi na střídavý start z Pardubic jeho bratr Michal

Chrudim je dosud úspěšná jak na domácím, tak i venkovním ledě. V domácím prostředí svému soupeři podlehla zatím jen dvakrát, Hradec Králové si za výhru na nájezdy odvezl 2 body, to loňský nováček z Vrchlabí daroval domácím vysokou porážku 8:3. Dozajista nejcennější venkovní výhra na kontě Chrudimi je z 10. kola, kdy si hráči Chrudimi přivezli 3 body z Chomutova za výhru 3:1.

Na výhře v Chomutově se brankou a asistencí podílel Marek Zadina, druhý nejproduktivnější hráč týmu. O jeden kanadský bod vede před Zadinou Stanislav Stavenský s 10 body (6+4). Nejvíce úspěšných přihrávek si na své konto připsal Lukáš Král a to 9. Nejtrestanějším hráčem Chrudimi je porubským fanouškům dobře známý Michal Šafařík, kterého si mnozí pamatují z jeho působení v Olomouci. V bráně se střídají tři brankáři, k devíti zápasům nastoupil Lukáš Šrámek, o tři méně má Martin Růžička a tři zápasy má na svém kontě Martin Němec.

Porubský tým čeká třetí venkovní zápas a stejný počet jich má ještě před sebou, pokud počítáme i ten s Chrudimí. Po domácí výhře nad Mostem 4:2 si stejný výsledek přivezli hráči VOKD i z Havlíčkova Brodu, místo výhry to však byla porážka. Na brněnském ledě v sobotu Poruba domácí hráče příliš nepřekvapila a po porážce 7:1 ve venkovní sérii zápasů podlehla. Utkání v Brně přineslo fanouškům Poruby i přes porážku jedno překvapení, poprvé od dob, kdy hrála Poruba v druhé lize, nastoupil za tento celek Lukáš Smolka. Jak se bude dařit Porubě dále uvidíme v následujících dnech.

Může-li porubský celek mluvit o nějaké zbrani v letošním ročníku, je jí bleskurychlé střílení branek po vhození kotouče na středový kruh. Detaily viz následující výčet:

16s 00:16 Robert Najdek (proti Benátkám nad Jizerou)
16s 29:45 Radek Hubáček (proti Chomutovu po inkasované brance)
17s 45:40 Tomáš Urban (proti Kometě po inkasované brance)
18s 00:18 Radek Hubáček (proti Havlíčkově Brodu)
22s 20:22 Robert Najdek (proti Hradci Králové)
30s 20:30 Milan Ovšák (proti Havířovu)
40s 20:40 Milan Ovšák (proti Chomutovu)

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí mladičký Jakub Smitka, který je první sezónu v programu junior profi a jeho bydlištěm je Česká Lípa. Nováček mezi prvoligovými sudími letos odpískal již jedno utkání, ve kterém byli mezi dvěma hlavními aktéry porubští hokejisté. Šlo o utkání v Berouně, které Porubští vyhráli 2:1. Na čarách budou panu Smitkovi pomáhat pánové Lukáš Podrazil z Liberce a Ondřej Žídek z České Lípy.

Poslední utkání obou celků

14. kolo: HC Berounští Medvědi - HC Chrudim 3:2p (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
16. Vlček (Šinágl), 28. Slížek (Mazanec), 64. Mazanec – 25. Martinec (Zadina), 36. Valko (Král, Šeda J.)
více o zápase

14. kolo: HC Kometa Brno - HC VOKD Poruba 7 : 1 (2:0, 0:0, 5:1)
Branky a nahrávky:
11. Zubíček (Černý), 13. Vondráček (Lhotský, Kántor), 44. Brabenec (Klimt, Švagrovský), 46. Mikšan (Barus), 50. Klimt (Švagrovský, Brabenec), 56. Barus, 59. Klimt (Houdek, Švagrovský) - 46. Urban.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

HC Chrudim: Růžička - Kuncl, Toužimský, Fejgl, Beránek, Vyskočil, Martinec, Zadina, Suchý, Valko, Bělohlávek, Semorád, Žák, Král, Šafařík, Stavenský, Šeda J., Šeda M., Zohorna, Bláha, Kolář.

HC VOKD Poruba: Smolka - Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Holík, Vajda, Suchý, Palík - Szturc, Urban, Kotásek - Kolařík, Holuša, Bartoš - Rehuš, Zdeněk, Červenka - Gelačák, Janečka, Mocek.

Statistiky soupeřů

CHRUDIM VOKD PORUBA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE - SKUPINA
6. místo (23 bodů) 13. místo (14 bodů)
SKÓRE
46:45 32 : 49
BILANCE
6 – 1 – 3 – 4 4 – 1 – 0 – 9
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:2 (Jihlava) / 3:8 (Vrchlabí) 5:3 (Hradec Králové) / 1:7 (Brno)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Stanislav Stavenský 10 (6+4) Radek Hubáček 6 (5+1)
STŘELEC
Stanislav Stavenský 6 Radek Hubáček 5
NAHRÁVAČ
Lukáš Král 9 Jiří Zdeněk 4
NEJLEPŠÍ V +/-
Pavel Beránek +4 Urban, Hubáček, Szturc +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Michal Šafařík 40 Radek Hubáček 46
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Lukáš Šrámek 89,04% David Iláš 90,46%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Lukáš Šrámek 3,75 David Iláš 3,08

Z historie chrudimského hokeje hokeje

Vznik týmu Chrudimi se datuje do roku 1931, kdy se při AFK Chrudim ustanovil hokejový oddíl, o tři roky později se celek Chrudimi přihlásil do Východočeské župy hokejové. Konec padesátých let je smutně zapsán v chrudimských kronikách, neboť hokej zde skončil. Na lepší časy se začalo blýskat poté, kdy bylo rozhodnuto o stavbě zimního stadionu. Ten byl slavnostně otevřen 9. listopadu 1975 a od následující sezóny hráli muži, dorostenci a žáci se střídavými úspěchy v krajském přeboru.

V sezóně 1991/92 postoupila Chrudim do druhé hokejové ligy, kde však vydržela jen tři sezóny a odprodala licenci Litoměřicím. Nutno podotknout, že v prvních dvou sezónách obsadila Chrudim přední příčky. Do druhé ligy se Chrudim vrátila v sezóně 2001 a zůstala v ní až do roku 2008, kdy dokázala postoupit společně s Benátkami nad Jizerou do ligy první.
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Stadion Litoměřice