Vypjatý duel! Napraví Poruba porážku z Přerova?

Vypjatý duel! Napraví Poruba porážku z Přerova?

Dominik Březný, 17.12.2022
Po reprezentační pauze čeká porubský tým další domácí utkání, tentokrát proti Přerovu. Podaří se svěřencům trenéra Režnara získat první body proti tomuto soupeři?

Dvoubrankové vedení na body v Přerově nestačilo

Po brankách Aarona Berishy a Víta Christova to na ledě Přerova vypadalo na hladké vítězství. „Výborně jsme zápas rozjeli. První třetinu jsme měli soupeře de facto na lopatkách a měli jsme ještě dvě třistaprocentní gólovky, kdy to mohlo být po třetině klidně 4:0,“ komentoval úvod trenér Poruby, Jiří Režnar.

Přerov se ale dostal zpět do utkání, vyrovnal a dokonce dokázal vsítit rozhodující úder. „Ve třetí třetině jsme dostali gól v oslabení, to rozhodlo,“ zakončil své hodnocení zklamaný trenér Režnar.

Střelec druhé branky, Vít Christov, po utkání jen těžce hledal slova: „Prvních patnáct minut jsme na ledě dominovali, pak přišel z naší strany výpadek a dostali jsme je do hry, Přerov dostal náboj a začal otáčet hru.“

K vítězství na ledě Přerova nepomohla ani velká podpora porubských fanoušků, kteří na ledě rivala vytvořili doslova domácí prostředí, „Prohra v Přerově vždy mrzí, ale kluci na ledě bojovali, což je pro nás zásadní,” pověděl s odstupem času fanoušek Michal, který se s desítkami dalších vydal autobusem do Přerova.Prvoligové Slezské derby tentokrát pro Porubu

Před reprezentační pauzou si Porubští spravili chuť v derby na ledě Frýdku-Místku po dvou domácích prohrách, když zvítězili 5:2! „Frýdečtí bojovali a naši odvedli výbornou práci a vyhráli, což je pro nás důležité,“ řekl po utkání lodivod Režnar a následně dodal, „jsem rád, že nám pomohli i dnes fanoušci, kterých i doma chodí teď hodně.“ Posledními slovy pochválil podporu porubských fanoušků, kteří po většinu utkání dominovali na tribuně haly Polárky.

Tahouni obou týmů

Kanadskému bodování HC RT TORAX stále kraluje Jakub Šlahař, který si drží statistiku jednoho bodu na zápas; celkově jich má na svém kontě 26, za 11 branek a 15 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je pak Tomáš Šoustal, který dostal puk do sítě dvanáctkrát.

Nesmíme zapomenout ani na 17 asistencí Romana Pšurného! V hodnocení +/- pak dominuje Aaron Berisha, jenž má +16. Je tedy jasné, že tým Poruby nestojí jen na jednom hráči, ale prozatímní výsledky jsou dílem celého týmu.

V týmu Přerova je nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem mužstva David Březina, který má na svém kontě 8 branek a 9 asistencí. Přerov má ale opravdu vyrovnané mužstvo, které má za sebou spolehlivého brankáře, Michala Postavu s úspěšností zákroků na famózních 93,88 %.

Přerovský štít – Jiří Krisl

Přerov nedostává moc branek a velkou zásluhu na tom má Jiří Krisl. Havířovský rodák a dlouholetý kapitán tamního mužstva je známý zejména tím, že obětavě padá do ran soupeřů. „Samozřejmě každou střelu vnímám, ale co si budeme povídat, v Chance lize nejsou statistiky úplně dobře vedené, takže i když máte třeba čtyři bloky, tak není napsaný ani jeden. A co se s kluky bavíme, tak právě ty, které nejvíce bolí a způsobí nějakou újmu, tak ty vám nenapíšou,” vysvětluje mohutný bek, po němž je v Havířově pojmenován i hamburger „kapitán“, sestavený dle chuťových buněk hřmotného zadáka. Jiřího doména není jen obětavost, ale dokáže si sjednat na ledě i respekt.

Vyvrací ale tezi, že by byl zlým mužem. „Zlý muž nejsem, možná to je tím, jak vypadám, ale nějaké rvačky to není nic pro mě. Samozřejmě nějaký pořádek před branou je potřeba si udělat, ale většinou se jedná jen o lehké potyčky, nic velkého,“ vysvětluje řízný bek a s úsměvem na rtech dodává, jaký je mimo mantinely, „mimo led to je spíše otázka pro někoho jiného, ale myslím si, že jsem milý, ochotný a úplně v pohodě.“ Při rozhovoru přišla řeč i na to, jak vnímá utkání s Porubou: „Z Poruby znám hodně hráčů, ať už osobně, se kterými jsem hrál, nebo dlouhodobě jako soupeře. Každý ví, jaké má Poruba cíle a kde se v tabulce nachází, tím pádem ten zápas má o větší náboj vždy postaráno.“Tentokrát proti Přerovu

Šest a půl sezony strávil v hanáckém klubu Roman Pšurný, který se pak dosti nečekaně stěhoval na půl sezony na Vsetín, aby do té nové oblékl dres Poruby. Jak vnímá utkání proti Přerovu? „Budu se snažit na to nemyslet, ale je jasné, že Přerov je pro mě speciální motivace a budu chtít vyhrát za tři body.” Vrchní nahrávač Roman Pšurný se také vyjádřil, zda proběhne nějaké hecování s bývalými spoluhráči: „S bývalými spoluhráči možná proběhne nějaká komunikace, ale spíš se budu chtít soustředit na svůj výkon.”

,,Fanoušky bych chtěl na pondělí navnadit na návrat Víti Christova do sestavy a na technické finesy přerovského šikuly, Jirky Krisla,“ láká s šibalským úsměvem ve tváři, ale následně už odhodlaně dodává, „s Přerovem bývají dobré zápasy, tak doufám, že potvrdíme velkou domácí úspěšnost a že všechny body zůstanou v Porubě.“
#PORUBEME

Odchovanec a velký bojovník, Tomáš Gřeš, hraje vždy na hraně svých sil a často i na hraně pravidel. Nyní je odhodlán porubat Přerov. Ví však, že to nebude jednoduché a že celý tým bude potřebovat podporu fanoušků. „V pondělí hrajeme s Přerovem. Po týdenní pauze na ně půjdeme na maximální obrátky a věřím, že i vy, fanoušci, nás v plné síle poženete kupředu. Pojďme urvat další domácí vítězství!“

Rivalita

Rivalita mezi fanoušky obou týmů už je dlouholetá. Když na ledě si hráči po utkání podají ruce a konflikty jsou smazány, mezi tábory fanoušků vždy panuje dusno. „S Přerovem to je určitě jiný zápas, než s kýmkoliv z ligy a ačkoliv Přerovští už nejsou na fans scéně moc aktivní, tak si myslím, že ta nevraživost tam stále je. Myslím, že i tamní „tatíci“ ví, že Poruba není jejich přítelem,“ vysvětluje fanoušek Patrik. „Obyčejný fanoušek, který se jde podívat čistě na dění na ledě, tohle asi nepochopí. Už v dobách druhé ligy bylo na našem stadionu ve vzájemných zápasech dost rušno, hecování ale k hokeji patří!” těší se na pondělí bitvu věrný fanoušek.

Utkání s Přerovem začíná v RT TORAX ARÉNĚ v pondělí 19. prosince 2022 v 17:30. Udělejte si před Vánoci pauzu mezi přípravami, či nákupy a přijďte povzbudit porubské borce v pikantním utkání. Zahřát se můžete horkými nápoji nebo třeba dobrou polévkou!

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice B
HC RT TORAX Poruba 2011