Věřím, že už v pondělí postoupíme, hlásí odhodlaně střelec dvou branek Petr Seidler

Redakce, 02.03.2014
Důležitou třetí čtvrtfinálovou bitvu zvládli porubští hokejisté na jedničku. Jedním z hlavních strůjců jasného vítězství 5:2 byl mladý útočník Petr Seidler, který v úvodním dějství dvakrát rozvlnil síť soupeře a svými trefami dodal na hole svých spoluhráčů potřebný klid. RT TORAX prakticky po celé utkání kontroloval hru a pohodlně dokráčel za postupovým mečbolem. Už v pondělí navíc může na jihu Moravy rozhodnout, ale v bouřlivé kulise to bude mít tradičně velmi těžké. „Musíme hrát trpělivě a ustát první třetinu,“ má jasno nejlepší střelec porubského celku, jenž k dalším dvěma trefám přidal do svých statistik i čtyři trestné minuty, čímž trenéru Tomáši Sršňovi radost neudělal.

Porubští hokejisté mají za sebou výborné utkání, v němž měli od začátku herně navrch, což se projevilo i na konečném výsledku. "Před zápasem jsme si řekli, že musíme hrát trpělivě dozadu, pořád do nich agresivně jít a napadat, ať nemají žádnou šanci na rozehrávku," popisuje třiadvacetiletý forvard, jenž mohl být se zápasem rovněž maximálně spokojen. "Myslím, že jsme to sehráli velmi zodpovědně, chodili soupeři do těla a plnili taktické pokyny," libuje si.

Do sobotní bitvy vstupovaly oba celky za nerozhodného stavu série, důležitost klání byla proto vysoká. "Kdybychom prohráli, tak je to pro nás hodně těžké, protože doma je ženou diváci. Jsme rádi, že jsme druhé utkání urvali," hlásí s patřičnou úlevou střelec dvou porubských gólů z úvodní části utkání. "V prvních dvou zápasech jsem nebodoval, takže jsem moc rád, že mi to tam konečně spadlo. Dva góly ve čtvrtfinále play-off potěší," prozrazuje Petr Seidler.

A jak se vůbec jeho gólové momenty sobotního podvečera udály? "Při první trefě jsem ani pořádně nemířil. Jen jsem si řekl, že to pošlu na branku a spadlo to tam. Při druhém jsem puk dorážel v podstatě do prázdné branky," popisuje tradiční střelec, jenž už jednadvacetkrát v sezoně rozvlnil síť soupeřů. Na druhou stranu je i častým sběratelem trestných minut. I proti Drtičům neudržel nervy na uzdě a dvakrát zamířil na lavici hanby, čímž zrovna neudělal radost trenéru Sršňovi.

"Po druhém faulu už mi trenér trošku pohrozil, tak jsem se pak musel více krotit," přiznává Seidler, jenž na jihu Moravy očekává tradičně náročnou bitvu. "Určitě do nás půjdou, navíc je ženou diváci. Musíme hrát trpělivě, ustát první třetinu a dotáhnout utkání do vítězného konce," hlásí s naprostou odhodlaností. Čtvrtá bitva je na programu už v pondělí, tempo play-off druhé ligy je zkrátka závratné. "Věřím tomu, že už v pondělí postoupíme," uzavírá útočník Petr Seidler.