Věřím, že sérii otočíme, burcuje uzdravený navrátilec Jiří Zdeněk

Lukáš Bajgar, 15.03.2018
Semifinálové klání s Valašským Meziříčím přineslo z pohledu neutrálního fanouška vše, co od hokeje očekává. Tým, ač outsider, který je na koni a v půli utkání vede o tři branky, na druhé straně favorit, který manko hravě smázne a ještě se dostane do vedení. K tomu osm gólů v základní hrací době, dramatické prodloužení… A famózní Jiří Zdeněk, jenž se téměř po dvou měsících opět představil vlastním fanouškům triumfálním tříbodovým návratem. „Utkáním s ValMezem jsme se dostali do tempa a další zápas bude už lepší,“ slibuje produktivní forvard.

První utkání semifinálové série je za vámi, jak byste jej zhodnotil?
„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Nejen zápas, ale i celá série, protože Valašské Meziříčí posílilo kádr několika hráči a především kvalitním gólmanem. Také jsme věděli, že budou v lepším zápasovém tempu. Zatímco oni hráli, my jsme měli čtrnáctidenní zápasovou pauzu. Možná proto byl i úvod utkání takový, jaký byl – prohrávali jsme 0:3.“

A trenéři udělali změny v sestavě a začalo se dařit, tedy do osudného prodloužení…
„Ano, potom jsme už určovali tempo my a podařilo se nám skóre otočit. Nicméně škoda vyrovnávacího gólu, kdy jsme si neobsadili dorážejícího hráče a padl tak po naší chybě nešťastný gól. V prodloužení již bylo štěstí na straně soupeře, protože trefili střelu do nohy hráče a od něj se puk odrazil do brány.“

Poslední sedminu soutěže jste zcela vinou zranění vynechal, a pak se vrátíte na led a sesbíráte tři kanadské body, jak se vracelo na led?
„Návrat byl těžký, měsíc a půl jsem nemohl být na ledě a netrénoval jsem. Nehrál jsem, tudíž jsem k zápasu přistoupil s respektem; věděl jsem, že zápas bude těžký. Klidný jsem určitě nebyl, ona vyhranost prostě chybí, ale doufám, že se vše vrátí co nejrychleji. Náš útok dal tři branky a já věřím, že budeme v tomto trendu pokračovat a že se přidají i další lajny. Věřím, že sérii otočíme a půjdeme do finále.“

Považujete pauzu zaviněnou předkolem za výhodu?
„Toť otázka, těžko říct. Všeobecně se má za to, že máme výhodu odpočinku, ale na druhou stranu záleží, jak to komu sedne.“

Sledoval jste vůbec zápasy předkola? A jestli ano, jaké dvojici týmů jste fandil?
„Předkola jsem sledoval, samozřejmě více než Valašské Meziříčí jsem si přál, aby vypadl Šumperk, který je adept na finále, a abychom šli na Kopřivnici. Určitě by to nebyl lehčí soupeř, ale o něco více hratelnější než ValMez, který má s námi ze všech klubů nejlepší bilanci.“

Jaké máte ponaučení z prvního semifinálového boje?
„Myslím si, že jsme trénovali naplno a že se všichni do jednoho na sérii připravili. Do zápasu jsme šli s tím, že jej chceme vyhrát. Doplatili jsme zřejmě na mírnou nervozitu v začátku zápasu, a možná jen chybělo ono zápasové tempo. Myslím si, že jsme se do tempa tímto zápasem dostali a že příště bude utkání vypadat už jinak.“

Co se dá tedy v pátek očekávat, vlétnete na svého soupeře?
„Nevím, uvidíme, co zvolí trenéři za taktiku. Jedná se spíše o otázku na ně.“

STATISTIKY & FAKTA: JIŘÍ ZDENĚK #24
Věk: 34 let, narozen 12. listopadu 1982 Výška: 175 cm Váha: 78 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC Vítkovice Ridera Další kluby: HC RT TORAX Poruba (2000-2001, 2007-2009, 2017-?), HC Slezan Opava (2001-2004), HC Uničov (2003-2004), Draci Šumperk (2003-2004), AZ Havířov (2004-2008), JKH GKS Jastrzebie (2009-2010 a 2012-2014), Villard-de-Lans (2010-2011), Zaglebie Sosnowiec (2011-2012), HK Nový Jičín (2014-2017), Unia Osvětim (2014-2015) Úspěchy: stříbro PHL (2013), bronz PHL (2014), postup do ELJ (2002)