V pátek proti Prostějovu

Redakce, 28.07.2005
Na páteční odpoledne je pro fanoušky Sarezy Ostrava přichystáno první domácí přípravné utkání proti jestřábům z Prostějova. Zápas se hraje od 17 hodin. Zatímco Sareza vstupuje do své nejnáročnější, tedy druhé, sezóny v I. lize, kde bude minimálně hájit loňský úspěch v podobě play-off, zažijí hosté po roční odmlce návrat mezi tradiční rivaly a těžící ze spolupráce s Třincem, jakožto farmářský celek extraligisty. Ve 13.00 se představí proti Olomouci ostravští junioři a o půl hodiny pozdeji; proti Vítkovicím i dorostenci, ti ovšem v Hale II.

Sareza Ostrava vedená trenérem Halouzkou by měla nastoupit v co nejširším složení, neboť řada mladých juniorů, ale i ostřílených borců, především v obranné fázi, bojuje o místo v celku pro nadcházející ročník. Největší pozornost bude upředena zejména na Libora Poláška, jehož fyzické parametry by neměly nechat soupeře klidné, a na opavské posily Daniela Boháče, Mojmíra Kramného a Lukáše Vnenka. Konec loňského ročníku pro zlomeninu ruky vynechal Dalibor Sochorek, který se spoluhráči pilně trénoval a který by mohl v útočné řadě s kapitánem Pavlem Šebestou navázat na loňskou bodovou smršť, jež společně s nyní již vítkovickým Radkem Procházkou, v nejednom zápase rozpoutali. Dalším úderným hrotem by se měl stát i navrátilec Milan Baranyk, který vloni za brněnskou Kometu ve 47 zápasech nasbíral 27 kanadských bodů. Jistotu v obraně tvoří Vladimír Holík s Alešem Pazderou. Jiří Mocek se zase může pochlubit stříbrem z letošní Univerziády. Snad nejmladší brankářskou dvojici I. ligy Štěpánek – Čech čeká tuhý boj o vybojování si pozice jedničky v hokejové svatyni.

Prostějov se do Ostravy vrací po necelém roce, kdy zde rovněž v přípravě podlehl domácím 3:5. To však již byl účastníkem II. ligy, kde jej právě Sareza několik měsíců předtím poslala. Po ročním kralování ve druhé lize a následném postupu rozmáchli Jestřábi silně křídly a doufají, že se jejich let z nízko položeného hnízda zakončí vysoko na skalách, kde, jakožto farma Třince, budou na své oběti shůry shlížet.

Sestava soupeře je vzhledem k začátku lední přípravy opředena tajemstvím, neboť do týmu mohou naskočit i mladíci z Třince. Na našem ledě by se mohli opět prohánět Vladimír Luka, Martin Piecha a Michal Čech, kteří, stejně jako Sarezu, dostali do I. ligy Prostějov.