V osmém kole zavítá do Poruby ambiciózní Zlín

Matěj Kotala, dnes
Sobota 5. října se ponese v hokejovém duchu. Do RT TORAX ARENY totiž, v rámci 8. kola MAXA ligy, zavítají Berani ze Zlína. Začátek duelu je naplánován na 16. hodinu.

Zlín: Prodloužení série výher

Zlínští hokejisté se po dobrém vstupu do soutěže představí v Porubě jako pátý celek ligy. Berani mají za sebou 6 utkání, ve kterých si připsali solidních 11 bodů. Z výhry nad svým soupeřem se neradovali pouze dvakrát, když podlehli nejprve Sokolovu a následně Jihlavě. Aktuálně si ale drží sérii tří výher v řadě, na kterou by rádi navázali.

V ofenzívě to ševcům šlape skvěle. Mezi tři tyče soupeře totiž poslali hned 22 puků, díky kterým jsou třetím nejlepším týmem v této statistice. Hosté dokázali skórovat průměrně hned 3,67krát na utkaní a v celé lize jsou tak na druhém místě. U střelecké úspěšnosti svítí číslo 12,20 %, které vychází z počtu střel na bránu, těch bylo z holí ševců vysláno 181, což znamená desáté místo. Ve zlínské bráně naopak skončilo 16 ze 170 pokusů, průměrně pak zlínští obdrželi 2,67 gólů na zápas.

Na přesilovou hru Beranů se soupeři taktéž musí pečlivě připravit. Z 18 početních výhod totiž Zlín skóroval hned pětkrát a s 27,78% úspěšností jim patří čtvrtá příčka. A aby toho nebylo málo, svěřenci Pardavého umí hrát i v oslabení. Na trestnou lavici usedli hráči celkem dvaadvacetkrát, z toho pouze pětkrát je soupeř potrestal. S procentuální úspěšností 86,36 % jim patří pátá příčka. Obrana týmu neblokuje střely jako ostatní, 7,67 bloků na zápas však Zlínu stačí mezi desítku nejlepších.

Tahounem zlínského týmu je finský Jesse Paukku, který je se šesti body nejproduktivnějším hráčem týmu a zároveň s pěti góly jeho nejlepším střelcem. Nejvytíženějším hráčem je další Fin, tentokrát však zadák Aleksi Lauri Salonen, který na ledě stráví v průměru 21 minut a 34 vteřin. V brankovišti žluto-modrých svádí pomyslný souboj Jaroslav Pavelka s Danielem Hufem, první jmenovaný drží svou úspěšnost nad 92 %, Huf se pak pyšní téměř 91% úspěšností.

Poruba: Potvrzení domácí formy

Hokejisté ostravské Poruby jsou na tom dost podobně jako jejich soupeř. V 7 utkáních zaváhali a bez bodů odešli pouze dvakrát, když podlehli Vsetínu a před televizními kamerami nedokázali zdolat Přerov. V domácích utkáních však ztratili pouhý bod, a to v zápase s Chomutovem. S celkovým ziskem třinácti bodů tak domácím patří třetí příčka v lize.

Ostravané se v utkáních opírají spíše o svou defenzívu, která je skvělá, neboť dokázala společně s brankáři zneškodnit hned 185 soupeřových střel a Porubané tak obdrželi pouze 10 branek. Za zápas průměrně domácí obdrží pouze 1,43 gólu. Když se někde přidá, musí se zase někde naopak ubrat. Z holí červeno-bílých vyšlo na bránu soupeře celkem 199 střel, z nichž však pouze 16 skončilo gólem, úspěšnost střelby tak dohromady činí přesně 8 %. Ve střílení branek zaostává Poruba za prvním Sokolovem o 6, v úspěšnosti jí pak chybí 5,80 % na Zubry z Přerova.

Šance v přesilových hrách si Poruba vytvořit umí, trefit se však do brány je občas oříšek. Svou početní převahu totiž domácí využili pouze třikrát z 24 pokusů. Využití přesilovky tak činí pouze 12,5 %, což zatím znamená druhé nejhorší přesilovky v soutěži. Oslabení je však úplně jiná pohádka. V menším počtu hráčů hráli svěřenci Režnara pětadvacetkrát, i přesto v jejich bráně skončily pouze 2 puky. S 92% úspěšností oslabení je tak Poruba na druhém místě.

Stejně jako loňskou sezónu je jedním z největších tahounů Poruby Tomáš Šoustal, který je se 7 body (2+5) nejproduktivnějším hráčem Ostravanů. Nejlepší střelec červeno-bílých je potom lotyšský Frenks Razgals, jenž se prosadil třikrát. Ledový povrch nejvíce otestuje Wilhelm Westlund, ten na něm stráví v průměru 22 a půl minuty. V brankovišti se domácí mohou spolehnout na silnou dvojku. Ondřej Bláha zatím drží 97,59% úspěšnost zákroků a je tak nejlepším brankářem MAXA Ligy. Jeho kolega Daniel Dolejš je úspěšný téměř z 93 % a patří tak do nejlepší sedmičky brankářů.

Dnes v   | Dor.
HC Dynamo Pardubice