V infarktovém závěru nakonec vybojoval Králíkářům semifinále Mario Kalina

Adam Bagar, 10.03.2010
Již několik sezón nastupuje v dresu týmu HC Králíkáři Krásné Pole několik hráčů, kteří v minulosti oblékali porubský dres nebo dokonce ještě stále jsou s porubským hokejem spjatí v roli trenérů, jako v případě Petra Rambouska, Romana Mrázka či momentálně zraněného Zdeňka Otawy. Základní část městského přeboru mají všechny týmy zdárně za sebou, a tak Králíkáře čekal čtvrtfinálový souboj, ve kterém se utkali s Vratimovem. Domácí nastoupili do zápasu pouze s deseti hráči, o to více pak těší fakt, že dokázali vybojovat s notnou dávkou štěstí postup do semifinále. Krásné Pole vstoupilo do utkání lépe, bylo aktivnější, přesto skončila první tercie nerozhodným stavem 2:2. Druhá část již přinesla opatrnější podívanou, a tak na další gól se muselo čekat až do úvodu třetí periody, ve které se dostali do vedení hráči Vratimova. Už to vypadalo, že letošní cesta Králíkářů skončí ve čtvrtfinále, jenže v závěrečných vteřinách se děly skutečně nevídané věci. Když na jedné straně nepochopitelně netrefil prázdnou klec Králíkářů Rýpar, udeřil v poslední možné vteřině na straně druhé Mario Kalina. Musely následovat samostatné nájezdy, ve kterých tentýž hráč až v sedmé sérii rozhodl. V semifinále se Králíkáři utkají s Petřvaldem na Moravě.

HC KRÁLÍKÁŘI KRÁSNÉ POLE – SK TIMEOUT VRATIMOV 4 : 3 SN. (2:2, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Rambousek P. (Kalina), 14. Hamerník, 60. Kalina, rozhodující sam. náj. Kalina – 8. Varaja, 19. Vondal (Návrat), 55. Varaja.
Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0.

HC Králikáři Krásné Pole: Blucha – Rambousek P., Rambousek L., Hamerník, Mrázek – Kalina, Lípa, Gregor, Soukup, Baron, Koběrský.

SK TimeOUT Vratimov: Lér – Mikeska, Karola, Petroš, Kupka, Motloch, Foldyna, Durčák, Návrat, Slanina, Vondal, Varaja, Rýpar, Serafin, Thomas.

Gólové příspěvky v utkání

5. min. 1:0 - svůj úvodní tlak přetavili Králíkáři v úvodní branku. Kalina zatáhl kotouč do útočného pásma, poslal jej pod sebe na volného Petra Rambouska a ten se s tím nepáral - tvrdou ranou z první zamířil přesně k tyči.

10. min. 1:1 - Králíkáři chybovali při rozehrávce, na Bluchu tak mířil zcela osamoceně Tomáš Varaja a přestože napoprvé skórovat nedokázal, měl tolik času, že ještě stihl zavést puk do zcela prázdné klece.

15. min. 2:1 - jediné vyloučení v celém utkání dokázal domácí tým velmi rychle využít. Od modré pálil tvrdě David Hamerník.

18. min. 2:2 - hokejisté Vratimova stačili ještě do první přestávky vyrovnat. Tentokrát obrana Králíkářů nechala před Bluchou až příliš místa Marku Vondalovi, jenž se nemýlil.

44. min. 2:3 - na další gól se muselo čekat až do třetí tercie. Opět zmatky v obraně Krásného Pole, které vedly ve vedoucí trefu Vratimovských. Šťastným střelcem se stal opět Tomáš Varaja.

60. min. 3:3 - závěr utkání byl skutečně naprosto infarktový. Králíkáři zkusili hru bez brankáře, v té se řítil na prázdnou branku Martin Rýpar, ale nepochopitelně trefil jen tyč. Na druhé straně tak z protiútoku poslal zápas až k samostatným nájezdům v poslední možné vteřině Mario Kalina. Ten se dostal až za obranu soupeře a pod horní tyč parádně zavěsil.

TS 4:3 - samostatné nájezdy přinesly rovněž velmi napínavou podívanou. Po třech sériích byl stav nerozhodný 1:1, když se za Králíkáře trefil Kalina, za hosty pak Slanina. Na další trefu se muselo čekat až na závěr sedmé série. Semifinále vystřílel Krásnému Poli Mario Kalina.