V dalším kole Poruba přivítá Třebíč, naváže na výhru s Litoměřicemi?

Eva Suchánková, včera
V sobotu 28. září zavítají do Ostravy, v rámci 6. kola MAXA ligy, Bílé hvězdy. Jak si druhá Poruba poradí s prozatím šestou Třebíčí? Úvodní buly bude vhozeno v 16 hodin.

SK Horácká Slavia Třebíč: Navázání na zápas se Vsetínem

Hráči Horácké Slavie prozatím drží krok s ostatními týmy a až na jeden nepovedený zápas proti Frýdku-Místku vždy urvali alespoň jeden bod. Aktuálně se tak s celkovými 8 body drží na 6. příčce tabulky MAXA ligy.

Ani gólově na tom Bílé hvězdy nejsou špatně. Za pět odehraných zápasů mají vstřelených 13 branek a obdrželi jen o jednu více. Procentuální poměr počtu branek týmem vstřelených k počtu branek obdržených se tak přibližuje téměř 50 %. Střelecká úspěšnost však tak slavná není. Činí pouhých 8.80 %, což je o 9,5 % méně než mají první Zubři.

Brankářům v hokeji dost pomáhají právě zblokované střely, těch průměrně Horáci zblokují 7.8 za zápas a na gólmanech je pak ten zbytek. Oba dva brankáři si prozatím dohromady drží úspěšnost pod 90 %, většinu zápasů však odchytal čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty Jan Mičán.

V čem si je ale Třebíč jednoznačně jistá jsou přesilové hry a ve využití se drží na 4. místě. Z celkových 13 gólů bylo totiž právě 5 vstřelených v početní výhodě. Úplně špatně na tom hráči Horácké Slavie nejsou ani v oslabení. Dokázali totiž ubránit 83.33 % z nich.

Každý tým má své lídry. A ani u Bílých hvězd tomu není jinak. V kanadském bodování je aktuálně na 5. místě útočník Tomáš Svoboda, jenž vstřelil 2 góly a na dalších 5 se aktivně podílel. Je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu. Nejvytíženějším hráčem, který na ledě tráví průměrně 22 minut a 42 sekund je obránce Antonín Bořuta.

HC RT TORAX 2011: Pokus o zabrání prvního místa

Poruba je prozatím druhý nejlepší tým MAXA ligy. Z pěti odehraných zápasu má pouze jedinou prohru proti Vsetínu. V dalších čtyřech zápasech se hráčům podařilo urvat alespoň 2 body. Celkově mají Porubané tedy 10 bodů a chybí jim pouhý bod na první Sokolov.

Porubští za 5 odehraných zápasů vstřelili 12 gólů, to je o jedu branku méně než jejich sobotní soupeř. Obdržených branek však mají výrazně méně, konkrétně 7. V procentuálním poměru počtu branek Porubou vstřelených k počtu branek obdržených se tak s 63,16 % drží na 3. místě. Se střeleckou úspěšností jsou na tom Porubané stejně jako Třebíč, ze 136 střel dokázali proměnit jen 12.

Porubané v průměru za zápas zblokují 9 střel o ty zbylé, které soupeř nestřelí mimo se stará Ondřej Bláha, jenž s krásnými 96,55 % zastává 2. místo a Daniel Dolejš, který se drží na 4. příčce s 94,44 %. Gólmani RT TORAX tak patří do TOP 5 gólmanů celé MAXA ligy.

V čem ale Poruba trošku zaostává jsou početní výhody, ze 17 dokázali využít pouze dvě a jsou tak na předposlední příčce. V ubráněných oslabeních se naopak drží s procentuální úspěšností 93,75 % v TOP 3.

V kanadském bodování hráčů jsou v Porubě nejlepší hned 3 útočníci Daniel Klímek, Tomáš Šoustal a Ondřej Roman, kteří vstřelil již 2 branky a dalším dvěma gólům asistovali. Stejně bodů má pak i Jakub Kotala, který si zapsal 4 asistence. Nejvytíženějším hráčem Poruby je obránce Wilhelm Westlund, jenž je v průměru na ledě 22 minut a 23 sekund za zápas.

Dnes v 16:00 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč