V 15. kole MAXA ligy bude Poruba hostit Kolín

Eva Suchánková, dnes
Ve středu 23. října se odehraje již 15. kolo MAXA ligy, v němž zavítají do RT TORAX ARENY kolínští Kozli. Porubané se s Kolínem střetli již ve venkovním zápase v rámci 2. kola druhé nejvyšší soutěže a domů si odváželi zasloužené 3 body. Jak dopadne zápas pro Porubu na jejím domácím ledě? Boj o vítězství odstartuje vhozením úvodního buly v 18 hodin.

SC Marimex Kolín: Pokus o odvetu

Kozli měli do sezóny poněkud horší nástup. Na výhru čekali 4 kola, v tom pátém pak dokázali těsně porazit přerovské Zubry a v následujících utkáních i nadále urvat nějaké to vítězství. Aktuálně tak mají za 13 odehraných zápasů na svém kontě 17 bodů a patří jim 9. příčka tabulky.

Kolín má za sebou 13 odehraných utkání, ve kterých dokázal vsítit i inkasovat 32 gólů. S průměrem 2,46 vstřelených i obdržených branek na zápas se tak může pyšnit vyrovnaným herním projevem. Jejich střelecká efektivita je 9,2 %, což je řadí na střed tabulky. Kozli primárně dominují ve vhazování, s úspěšností 52,66 % jsou 3. nejlepším týmem v lize, což jim dává cenné výhody ve zlomových momentech utkání.

Kolínští využili 21,74 % přesilových her, tedy vstřelili 6 gólů v 44 početních výhodách. Klíčovou zbraní jsou pak jejich oslabení, ve 41 z nich inkasovali pouze 6krát, což je s úspěšností 85,37 % činí 4. nejlepším týmem v MAXA lize. Mimo to se taky hráči Kolína drží na uzdě, co se trestných minut týče, s 97 minutami patří mezi nejméně trestané týmy.

Mezi Kozly září Robin Všetečka, který již nastřílel 6 gólů a Jan Kloz, jenž si připsal 12 bodů (3+9) a vede tak týmové bodování. Obrana pak spoléhá na zkušeného Petra Kolmanna, který na ledě tráví průměrně za zápas více jak jednu celou třetinu, konkrétně 20 minut a 54 sekund. V brance se Kolín může opřít o dva spolehlivé gólmany. Prvním z nich je Jakub Soukup, ten odchytal většinu zápasů a pyšní se celkovou úspěšností 92,62 %., druhým je pak Roman Málek s úspěšností 93,10 %.

HC RT TORAX Poruba: Pokus o navázání na poslední domácí utkání

Porubané poslední zápasy bojují s velmi těsnými výsledky, které pro ně ne vždy končí kladně. Poslední vítězství zaznamenali při derby proti Frýdku-Místku, který porazili 4:2. S celkovými 20 body, které za 14 odehraných utkání získali, se zdržují na 6. příčce tabulky a rozhodně hodlají útočit na vyšší pozice.

Porubané za sebou mají 14 zápasů, ve kterých dokázali vsítit 33 branek a inkasovat o 3 méně. Mohou se spoléhat na aktivní ofenzivu, jež poslala na branku 406 střel, přesto jim ale chybí větší efektivita. S úspěšností střel, která u nich činí 8,1 % se drží spíše na spodu tabulky.

V přesilových hrách se Poruba pohybuje v relativně podobných číslech jako Kolín, ze 44 početních výhod dokázali hráči využít hned 9 a s úspěšností využití 20,45 % se zdržují v tabulce hned za Kozlama. Domácí na tom nejsou špatně ani v ubráněných oslabeních, odehráli jich už 47 a inkasovali pouze v 8 z nich. V počtu trestných minut pak zapadají přibližně do středu tabulky, nemají jich tedy ani moc, ale ani málo. Mužstvo už si nicméně vysloužilo 53 menších dvouminutových trestů, a na trestné lavici tak dohromady Porubané strávili 106 minut.

V útoku se mohou porubští hokejisté spolehnout na Lotyše Frenkse Razgalse, který vede střelecké statistiky týmu se šesti vstřelenými góly. Tomáš Šoustal, jenž má na svém kontě neuvěřitelných 15 bodů (4+11), se drží dokonce na druhém místě tabulky kanadského bodování v celé lize. V obraně pak Porubu drží Wilhelm Westlund, který stráví na ledě spoustu času, průměrně je to 22 minut a 8 sekund za zápas, což z něj dělá klíčového hráče defenzivní hry. V brankovišti má Poruba silnou dvojici. Ondřej Bláha, který odchytal většinu zápasů, je s úspěšností 92,97 % pátým nejlepším střelcem MAXA ligy. A druhým z nich je Daniel Dolejš, jenž se pyšní úspěšností 91,91 % a drží se v první desítce.