Úvodní zápasy starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 06.10.2020
Během září byly rozehrány také soutěže starších žáků. 8. třída v soutěži „Liga starších žáků B“ odehrála čtyři utkání, ve kterých získala 2 body. 9. třída v soutěži „Liga starších žáků A“ odehrála tři utkání se ziskem 4 bodů.

Svěřenci Karla Suchánka – hráči 8. třídy – odehráli první utkání soutěže 13. září na domácí půdě proti třineckým Ocelářům. Třinecký soupeř byl po celou dobu hry úspěšnějším týmem. V první třetině se ujal vedení 4:0, zatímco hráči Toraxu zvládli v této části hry vstřelit jednu branku. Ve zbývajících třetinách přidali Oceláři dále vždy po čtyřech brankách, porubští hráči již skórovat nedokázali. Třinec zvítězil celkově 12:1, čestnou branku vstřelil Tobiaš Vehovský.

V sobotu 19. září vycestovali ke druhému utkání do Frýdku-Místku. S cílem napravit porážku z úvodního kola začal Torax velmi aktivně a již v 5. minutě vedl 2:0. Tímto stavem skončila celá první třetina. Na počátku druhé části hry snížili frýdečtí Rysi na rozdíl jedné branky, ale po odpovědi porubského týmu dalšími třemi góly po druhé třetině vedl Torax 5:1. Když ve třetí části hry oba týmy stihly vstřelit po jedné brance, skončilo utkání vítězně pro HC RT TORAX 6:2.

O den později, v neděli 20. září přivítali porubští hráči soupeře z Polska – Metropolia Silesia. Ačkoliv se hned dokázali v 2. minutě ujmout v utkání vedení 1:0 brankou Leona Stryczka, zbytek utkání probíhal v režii fyzicky velmi statnějšího polského týmu. Celkově Metropolia zvítězila 13:1.

Poslední utkání měsíce září se odehrálo díky posunu až 1. října na ledě MSK Orlová. V první třetině diváci viděli velmi vyrovnanou hru i výsledek, kdy postupně padlo sedm branek s výsledkem 4:3 pro Orlovou. Ve druhé části hry dokázal orlovský tým pěti brankami odskočit Porubě 9:5. Ačkoliv se v poslední třetině snažili hráči pod vedením Karla Suchánka skóre zápasu srovnat, soupeř si vedení uhájil. Tato třetina skončila 3:2 a celkově Orlová zvítězila 12:7. Za porubský tým v utkání třikrát skóroval Tobiáš Gavroň.

9. třída v „Lize starších žáků A“ úvodní utkání odehrála 12. září na ledě HC Olomouc. Domácí Kohouti vedli po úvodní třetině rozdílem dvou branek 3:1. Porubský tým ale pečlivou hrou nadiktovanou trenérem Jakubem Voznicou ve 2. třetině srovnal na 3:3. Poslední část hry již branku nepřinesla a utkání tak skončilo smírně 3:3.

Druhé kolo soutěže hráči HC RT TORAX měli dle losu volno, na další zápas tak nastoupili v rámci třetího kola 20. září na domácí půdě proti HC Opava. V první třetině padla pouze jediná branka domácím hráčem Tomášem Murinem. V další části hry dvakrát skóroval Viktor Wardas, Opava ale skórovala třikrát a srovnala tak průběžný stav na 3:3. Ve třetí třetině padly pouze dvě branky – každá na jedné straně shodně v 46. minutě. Utkání tak skončilo nerozhodně 4:4 a HC RT TORAX si připsal druhou remízu v řadě.

Do dalšího utkání vycestovali porubští hráči v sobotu 26. září do podhůří Jeseníků, Šumperku. V úvodní třetině se ujali dvěma góly vedení 2:0. Šumperští Draci utkání nevzdali, v druhé části hry naopak dokázali vstřelit dvě branky oni a utkání bylo po 40 minutách hry symbolicky na začátku s průběžným stavem 2:2. I ve třetí části hry nejprve skóroval Šumperk a ujal se tak ve 45. minutě vedení 3:2. Poslední desetiminutovku se hráčům HC RT TORAX podařil dokonalý obrat, když dvěma góly otočili utkání ve svůj prospěch na konečných 4:3 a odvezli si tak 2 cenné body do průběžného hodnocení soutěže.