Úvodní sedmina soutěže končí, Poruba hájí pozici lídra v Kopřivnici

René Chyla, 29.09.2017
8:0. Přesně tímto výsledkem ve středu deklasovala Poruba třetí Nový Jičín a nutno říci, že k drtivému výsledku stačil i průměrný výkon ze druhé poloviny zápasu. I tak je ale nejvyšší výhra v novodobé historii nad Novým Jičínem, která Flašarovy žáky katapultovala na první místo v tabulce, nejlepší pozvánkou na sobotní zápas, jenž Ostravané sehrají v nedaleké Kopřivnici. Za domácí pak může nastoupit hned trojice porubských odchovanců. Zatímco Marek Pěnčík bude dres kopřivnické Tatry hájit již druhým rokem, Patrik Gola s Adamem Kropkou jsou druholigovými nováčky. Přijeďte omrknout, jak si vedou bývalí porubští mladíci a zároveň podpořit porubské borce, kteří budou hájit čelo tabulky před dotírajícím Hodonínem! Zápas začíná v sobotu v 17 hodin.

Stejně jako Nový Jičín, tak i Kopřivnice vstoupila do nové druholigové sezony s novou vizí a image. Klub vystupuje pod hlavičkou HC TATRA Kopřivnice a před prvním kolem představil také nové logo. Jak již název napovídá, hlavním sponzorem kopřivnického hokeje se stala automobilka Tatra, která dá se říci, tamní hokej zachránila, protože i nad působením tohoto celku v dalším ročníku druhé ligy se dlouho vznášel velký otazník. Tým před sezonou opustila brankářská opora Adam Vrba, jeho ale nahradil další zkušený. Petr Hromada po vyhazovu ze Vsetína našel místo právě ve městě automobilů. Základní kostra týmu ale zůstala více méně pohromadě, kopřivnický dres oblékají od letošního ročníku další dva porubští hokejisté, konkrétně se jedná o Patrika Golu a Adama Kropku.

Navzdory papírovým předpokladům se Kopřivnice stejně jako v loňské sezoně postarala o první překvapení ve druhé lize, když Tatra na domácím ledě přehrála šumperské Draky 8:5, Patrik Gola hned ve své premiéře vstřelil svůj první gól. I druhé kolo sehráli Kopřivničtí na svém ledě, tentokrát ale pořádně vybouchli a s dalším favoritem tentokrát padli jasným výsledkem 2:8. Sobotní porubský soupeř se nezvedl ani v dalším kole, když v Opavě prohrál 0:3, doma pak musel s Bobry nepříznivé skóre otáčet, nakonec však bral dva body za výhru v prodloužení. Ve středu měla Kopřivnice volno a mohla tak o pár dnů déle zbrojit na Porubské, poslední utkání tak sehrála Tatra před týdnem v Novém Jičíně, kde přes čtyřicet minut sahal po třech bodech, propad v poslední třetině ale znamenal prohru 2:5.