Úvodní měsíc mistrovských utkání starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 09.10.2022
Od začátku září rozehráli hráči HC RT TORAX obě kategorie soutěže starších žáků. Žáci 8. třídy pod vedením Květoslava Foltýna skupinu A, žáci 7. třídy pod vedením Jiřího Trembáče skupinu B.

V sobotu 10. září přivítali hráči 8. třídy na domácím ledě polský výběr Metropolia Silesia. Utkání začalo na obou stranách poměrně rozvážně, v úvodní části hry se porubští hráči ujali vedení 1:0. Na počátku druhé třetiny přidali druhou branku, ale krátce na to se tzv. probudili hosté. Do konce třetiny nejen že srovnali na 2:2, ale ve třetí třetině po dalších dvou brankách již vedli 4:2. Domácí hráče tento stav naštěstí probudil k obratu. Dvěma brankami v rozmezí dvou minut srovnali na 4:4. Další gól už ale bohužel nepadl, a tak utkání skončilo smírně 4:4.

Také druhý zápas odehráli hráči HC RT TORAX na domácím ledě – 18. září si změřili síly s AZ Havířov. V celém utkání týmy stavěly na zabezpečené obraně, a tak moc branek nepadlo. V úvodní třetině se hosté ujali vedení 2:0. Druhá třetina skončila bez branek, a tak měli porubští hráči na korekci stavu závěrečnou dvacetiminutovku. Tento čas dokázali využít pro vstřelení dvou branek. Havířovští hráči další branku nevstřelili, a tak i toto utkání skončilo remízou 2:2.

První venkovní zápas proběhl v rámci 3. kola soutěže v neděli 25. září na ledě Frýdku-Místku. Úvod utkání byl řádně turbulentní. Už v 5. minutě vedl frýdecký tým 2:0 a po dvou dalších minutách bylo srovnáno na 3:3! Nicméně do konce třetiny dokázali frýdečtí Rysi odskočit na vedení o dvě branky 5:3. Druhé dějství skončilo nerozhodně 1:1. Počátkem závěrečné třetiny oba týmy přidaly rovněž po jedné brance, průběžný stav tak byl 7:5. I přes zřejmý tlak porubského týmu ale již ke změně ve výsledku nedošlo a 7:5 pro HC Frýdek-Místek byl tak konečným stavem.

Žáci 7. třídy svou soutěž skupiny B rozehráli proti polskému výběru Metropolia Silesia na domácím ledě 11. září. Porubský tým polského soupeře přehrával a postupně navyšoval své vedení. V polovině utkání to bylo již přesvědčivě 4:0. Tým Metropolia se ale rozhodně s výsledkem nemínil smířit. Postupně korigoval skóre svými brankami a v 53. minutě již hráči Poruby vedli jen o jednu branku 4:3. Svěřenci Jiřího Trembáče ale další obrat utkání nedovolili a uhájili těsné vítězství 4:3.

Druhé kolo soutěže patřilo domácímu utkání proti týmu MSK Orlová. Hráči si změřili síly v sobotu 17. září. V celém zápase měli porubští jednoznačnou převahu, soupeři nedovolili vstřelit ani jednu branku, a naopak mu jich nadělili rovných 29 – po třetinách 10:0, 11:0 a 8:0.

Utkání v rámci 3. kola proti městskému rivalovi z Vítkovic bylo odloženo, ve čtvrtém kole měli hráči pauzu, a tak další utkání rozehráli hráči HC RT TORAX až v rámci 5. kola 28. září proti týmu z Frýdku-Místku. Průběh utkání byl jako na houpačce. Domácí porubský tým vedl po 1. třetině 3:0. Frýdečtí hráči ale v druhé části hry tzv. zaveleli k obratu a po pěti brankách se ujali vedení na 5:3. V poslední části si frýdecký tým vedení tzv. pohlídal, celkově porazil porubský tým 8:4.