Úvodní měsíc mistrovských utkání mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 08.10.2022
Soutěže mistrovských utkání mladších žáků v sezóně 2022/23 jsou zastoupeny dvěma ročníky hráčů HC RT TORAX. V soutěži mladších žáků skupiny A hrají žáci 6. třídy pod vedením Martina Tomáška, skupina B je zastoupena týmem 5. třídy pod vedením Jiřího Trembáče.

6. třída rozehrála svou soutěž v sobotu 10. září domácím utkáním proti Novému Jičínu. Ačkoliv se porubští hráči ujali hned v úvodu utkání vedení 1:0, následně se jim příliš nedařilo. Ďáblíci z Nového Jičína otočili výsledek 1. třetiny na 3:1 ve svůj prospěch, a poté co vyhráli i 2. třetinu, byl průběžný výsledek již 4:1. Poslední část hry byla herně i střelecky vyrovnaná, to ale k obratu utkání nestačilo. Tým z Nového Jičína zvítězil celkově 8:3.

Další utkání odehrál porubský tým v neděli 18. září na domácím ledě proti AZ Havířov. Celé utkání bylo z pohledu skóre značně vyrovnané. Porubský tým měl ale po celou dobu tzv. lehce navrch. První část utkání zvítězil 3:1, druhá část dopadla smírně 1:1. Poslední část vyhrál havířovský tým těsně 2:1. Celkově tak hráči HC RT TORAX zvítězili 5:4.

Poslední zářijové utkání odehráli hráči v hale Polárce proti domácímu týmu z Frýdku-Místku. Svěřencům Martina Tomáška utekla 1. třetina utkání, kterou prohráli vysoko 5:0. Ve zbylých částech hry byly týmy herně vyrovnanější, nicméně frýdecký tým měl stále střelecky navrch. Celkově zvítězil 10:1.

5. třída pod vedením Jiřího Trembáče svou soutěž mladších žáků rozehrála až poslední zářijový víkend, kdy vyzvala v 1. kole ke změření sil polský výběr Metropolia Silesia. V utkání se porubští hráči ujali vedení 2:0, ale dále se dařilo střelecky polskému soupeři. Do konce první dvacetiminutovky obrátili skóre ve svůj prospěch na 3:2 a třemi brankami ve druhé třetině již navýšili vedení na 6:2. Poslední část hry byla střelecky vyrovnaná, celkově ale polský tým zvítězil 9:4.