Uvidí ostravské publikum chytat také Jakuba Čecha?

Redakce, 16.09.2005
Sareza Ostrava vítězstvím 3:1 nad Berounem ukořistila další cenné body nad silným soupeřem. Hrdiny utkání se stali gólmani obou celků – domácí Jakub Štěpánek a berounský Roman Handl, který pochytal 42 střel. Pakliže dodrží trenér Halouzka své slovo a bude oba gólmany pravidelně rotovat, dočká se ostravský fanoušek Jakuba Čecha na domácím hřišti až 12. října v zápase s Jihlavou.

Trenér Sarezy Josef Halouzka byl s výkonem svého týmu spokojen. „Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme takovou nervozitu, jako v prvním domácím. A že budeme hrát klidněji, protože máme slabšího soupeře, protože tento mančaft na víc. Ale vše ukáže až čas. Byl to zápas z naší strany zmařených šancí. Trápíme se s koncovkou a chválabohu máme propracovanou obranu. Kluci se snaží plnit úkoly a góly nedostáváme. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že i když je to nelogické - nehokejové, budeme bránit výsledek 1:0. S tím, že oni musí dopředu a udělají chyby."

Budou se oba Jakubové pravidelně v bráně střídat i nadále? „Pořád, jsou dobří oba dva. Jsou to mladí kluci, oba dva ještě můžou chytat za juniory a jsme rádi, že máme takovou dobrou dvojku. Jsou kamarádi, fandí jeden druhému. Kuba Čech se vrátil z Ameriky a chce dokázat, že je dobrý brankář a dokazuje to. Kuba Štěpánek je druhý brankář reprezentační dvacítky. A nemůžeme ho nechat sedět, protože by z ní asi vypadl a také nemůžeme, protože chytá dobře. Je to lepší, než abychom jednoho zklamali, že je dvojka. Byl bych rád, kdyby to bylo celou sezónu.“

Trenér Berouna Zdeněk Vojta byl příliš rozrušen, než aby hodnotil zápas. Slova se ujal Miloslav Růžička, vedoucí družstva. „Myslím si, že jsme byli polovinu zápasu lepší. Škoda, nás trápí koncovka a nakonec jsme na to doplatili. Domácí byli maximálně efektivní v koncovce a na to vyhráli.“

Hvězdou zápasu zvolený Jakub Štěpánek byl zklamán gólem v poslední minutě. „Myslím, že jsme byli lepší, bránili jsme dobře. Do stavu 1:0 jsme hráli ze zajištěné obrany a hráli jsme na brejky a to se nakonec vyplatilo v poslední třetině, kdy jsme dali dva góly. Jen škoda toho gólu na konci.“ A čí je to vina? „Půl na půl. Půl beru na sebe, půl na obránce, kteří tam dvakrát nevyhodili. Co mám dělat? Ale je to škoda. Mohla to být moje první nula v mistrovském utkání.“ Aby se domohl nové hokejky ve hře, mrštil tou zlomenou přes celé hřiště. Proč? „Mám zlomenou hokejku, nikdo se nedíval, nechali by mě tam hrát s nějakým ulomeným klackem.“

Protějšek Štěpánka Roman Handl nebyl příliš spokojen, i když byl zvolen hrdinou utkání. „Určitě mě to netěší, prohráli jsme, nemůžu být spokojený. Byl to můj první mistrovský letošní zápas. Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale zpočátku jsem chytil pár střel a dostal jsem se do toho. Třetí gól? Mysleli jsme, že to ještě zdramatizujeme, ale byla to pěkná akce, pěkný gól, těžko se s tím dalo něco dělat.“

Jaroslav Polák rozhodl utkání svými dvěma trefami v samotném závěru zápasu. Jak viděl zápas? „Bylo to hodně vyrovnané, protože Beroun hraje hodně agresivní bruslařský hokej. Vedli jsme 1:0, řekli jsme si, že budeme hrát hodně zezadu, abychom měli brejky. Ty přišly – vyhráli jsme 3:1.“ Na branky se vzpomíná snáze. „Boháč dobře atakoval hráče, který vyvážel puk a dal mi to zpátky, já si najel ze strany a vystřelil jsem pod lapačku a trefil jsem to. U druhého mně Láďa Holík dal zadovkou, vepředu se to otevřelo. Chtěl jsem nahrát Milanu Baranykovi do prázdné, ale jejich bek do toho strčil hokejku a poslal to gólmanovi mezi nohy.“ Fanouškům neunikl zvláštní rituál po vstřelení gólu, co znamená? „To jsme si vymysleli před sezónou, že když dáme gól, že si nalijeme víno a popíjíme. Vymyslel to asi Milan Baranyk.“