Únorová utkání starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 15.03.2023
V měsíci únoru pokračovali žáci 8. třídy ve skupině A v soutěži o umístění třemi zápasy, 7. třída v nadstavbě skupiny B zvládla odehrát rovněž tři utkání.

8. kolo soutěže o umístění proběhlo v neděli 5. února na ledě AZ Havířov. V průběhu celých 60 minut byl domácí tým úspěšnější, porubští hráči marně hledali recept, jak se herně svému soupeři vyrovnat. První třetinu vyhrál havířovský tým 3:0. V druhé části utkání se dokázal prosadit i porubský tým, nicméně i tuto část vyhrál domácí tým poměrem 3:1. V poslední části padla již jen jedna branka, ale také z hole havířovského hráče. Celkově zvítězil AZ Havířov 7:1.

V sobotu 18. února vycestovali svěřenci Květoslava Foltýna do polského Jastrzebie k utkání s polským výběrem Metropolia Silesia. Skóre utkání otevřeli porubští hráči již ve 4. minutě, jednalo se o jedinou branku první dvacetiminutovky. V druhé části hry skóroval 2krát polský tým a ujal se průběžného vedení 2:1. Na vyrovnání dosáhl tým HC RT TORAX až v 48. minutě, a když na tuto branku dokázal navázat dalšími dvěma, zvítězil celkově 4:2.

Další utkání žáků 8. třídy proběhlo na ledě Hokejového klubu Opavy ve středu 22. února. V první třetině viděli diváci pouze jednu branku, a to z týmu hostů – HC RT TORAX vedl 1:0. Ve druhé části již padlo branek mnohem více. Nejprve střílel 2krát porubský tým, následovaly dvě branky Opavy a závěrečnou branku 2. třetiny opět přidali porubští mladí hráči. Ti byli také jedinými střelci v poslední části utkání a celkově tak vyhráli 5:2.

Hráči 7. třídy zahájili únorová mistrovská utkání na domácím ledě proti Kohoutům z Olomouce. Soupeř skóroval hned v 2. minutě a v první třetině přidal ještě další tři branky. Skóre druhé části hry otevřeli hráči HC RT TORAX, ale k další korekci utkání již nenašli recept. Hráči Olomouce dokázali v této části hry přidat pět branek a vedli tak průběžně 9:1. Poslední třetina skončila stejným skórem jako ta úvodní, 4:0 pro hostující tým. HC Olomouc zvítězil celkově 13:1.

I další kolo soutěže proběhlo na porubském ledě, tentokráte proti Černým vlkům z Rožnova pod Radhoštěm. Tým HC RT TORAX vedl rychlou brankou z 1. minuty a celou tuto část měl herně i střelecky tzv. navrch. Po dvaceti minutách byl průběžný stav 3:1. Ve druhé části utkání se hra vyrovnala a dopadla bezbrankovou remízou. V poslední třetině byli úspěšnější hosté. Brankami z 48. a 55. minutě srovnali na 3:3. Svěřenci Jiřího Trembáče se hned po 10 sekundách opět dostali do vedení, ale do závěrečného klaksonu se stihli ještě 2krát prosadit hosté. Tým z Rožnova tak zvítězil rozdílem jedné branky 5:4.

V úterý 21. února vycestoval tým na led třineckých Ocelářů. V tomto zápase se porubští sedmáci nedokázali proti svému soupeři střelecky prosadit. Třinecký soupeř svůj herní tlak proměnil postupně v devět branek. Po třetinách 2:0, 4:0 a 3:0, celkově zvítězil 9:0.