Únorová utkání nadstavbových skupin kategorií starších žáků

Romana Opatová, 20.03.2022
Starší žáci deváté i osmé třídy pokračovali během února v nadstavbových částí soutěží. Devátá třída ve své skupině A odehrála 3 řádná kola a jednu dohrávku, osmá třída odehrála 3 utkání.

Devátá třída v rámci 7. kola nadstavby přivítala v sobotu 5. února na svém ledě přerovské Zubry. Do utkání vstoupili úspěšněji hosté a v první části hry se ujali vedení 2:0. Druhou část vyhráli porubští hráči 2:1 a do poslední části hry tak nastupovali s jednobrankovou ztrátou. V 44. minutě utkání srovnali, ale stejně jako začátek, tak i závěr utkání patřil hostům. Přerov postupně vstřelil 3 branky a zvítězil celkově 6:3.

Ve středu 9. února vycestoval tým HC RT TORAX k dohrávce 2. kola do Kroměříže. V tomto utkání si soupeři tzv. nic nedarovali a bojovalo se o každý kousek ledu. 1. třetinu vyhráli domácí těsně 1:0, 2. třetinu naopak porubský tým zvítězil 2:1, a když v poslední části hry každý tým vstřelil po jedné brance, utkání po řádné hrací době skončilo smírně 3:3. V prodloužení vítězství na svou stranu nikdo neutrhnul, a tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch rozhodl porubský Tobiáš Vehovský a HC RT TORAX tak zvítězil 4:3.

I další utkání v řadě hrál porubský tým na ledě soupeře. V sobotu 12. února odehráli hráči Poruby 8. kolo soutěže s týmem Kometa Brno. Domácího brankáře dokázali porubští hráči překonat až v samotném závěru utkání a korigovat tak výsledek 11:1 ve prospěch Brna.

V následujícím kole se svěřenci Květoslava Foltýna opět potkali s týmem Kroměříže tentokráte v rámci 9. kola na domácí půdě. Stejně jako minulé utkání, i toto bylo velmi vyrovnané. První třetinu vyhrál porubský tým 2:1, ve druhé části hry branka nepadla. Poslední část utkání vyhráli porubští hráči také těsně 2:1 a mohli se tak radovat z celkového vítězství 4:2.

Hráči osmé třídy únorovou řadu utkání zahájili v sobotu 5. na ledě nedalekého Nového Jičína. Po první třetině Nový Jičín sice vedl 1:0, ale zbytek utkání již patřil svěřencům Petra Trojana. Sledem 2 branek v druhé třetině a 3 branek v poslední části hry zvítězil tým HC RT TORAX 5:1.

8. kolo soutěže proběhlo 12. února, na porubském ledě přivítal porubský tým soupeře z Olomouce. O průběžné vedení v utkání se oba týmy pravidelně střídaly vždy rozdílem jedné branky. První část vyhrál olomoucký tým 2:1, druhá část dopadla smírně 1:1 a poslední část hry naopak zvítězil porubský tým 4:3. Celkově tak utkání skončilo remízou 6:6.

Poslední utkání února odehráli hráči HC RT TORAX na ledě třineckých Ocelářů v sobotu 19. února. I toto utkání bylo velmi vyrovnané. V první části obě mužstva důslednou obranou uhájila čistá konta a diváci žádnou branku neviděli. Druhá část dopadla také smírně, tentokráte 1:1. V poslední části hry se také hrálo dlouho bez branek. Když už to pomalu vypadalo, že utkání skončí nerozhodně, dokázali v 57. minutě skórovat třinečtí Oceláři a zvítězili těsně 2:1.