Únorová utkání nadstavbových skupin kategorií mladších žáků

Romana Opatová, 18.03.2022
V průběhu února odehráli mladší žáci celkem 7 utkání. Žáci 7. třídy v nadstavbě v kategorii B odehráli 4, jejich mladší spoluhráči v kategorii C odehráli 3 utkání.

V sobotu 5. února proběhlo utkání 7. kola na porubském ledě proti HC Zubři Přerov. Po celou dobu se jednalo o velmi vyrovnané utkání. První část skončila smírně 2:2. Porubští hráči sice do utkání vstoupili aktivněji a vybudovali si náskok 2:0, hosté ale dvěma brankami vývoj utkání srovnali. Druhou třetinu přerovský tým vyhrál 3:2 a do poslední části vstupoval s jednobrankovým vedením. V poslední části hry ještě postupně vedení navýšil o další 2 branky, svěřenci Květoslava Foltýna utkání ale nevzdávali. V posledních minutách si vytvořili na soupeře herní převahu, zužitkovat ji ale dokázali jen jednou brankou. Celkově Přerov zvítězil 7:5.

Ve středu 9. února proběhla na ledě HC Kroměříž dohrávka 2. kola. Hráči HC RT TORAX v tomto utkání po celých 60 minut tzv. kralovali. Soupeři nedovolili vstřelit ani jednu branku a přestříleli ho po třetinách 5:0, 3:0, 3:0, celkově vysoko 11:0.

8. kolo soutěže proběhlo v sobotu 12. února, tým HC RT TORAX vycestoval do Brna na utkání s místní Kometou. Na vysokou výhru z předchozího utkání hráči navázat bohužel nedokázali a na soupeře marně hledali recept. Brněnského brankáře překonat po celou dobu utkání nedokázali a domácí Kometa zvítězila celkově 11:0.

Poslední únorový zápas opět patřil souboji s Kroměříží tentokráte na domácím ledě v rámci 9. kola. V 7. minutě skóre utkání otevřela Poruba, další branka již ale v této části hry nepadla. Počátkem druhé třetiny tým Kroměříže skóre vyrovnal, ale 4 následujícími brankami hráči HC RT TORAX odskočili soupeři na průběžných 5:1. I poslední část hry vyhráli porubští hráči, tentokráte 3:1 a celkově tak zvítězili 8:2.

Žáci 6. třídy odehráli 7. kolo v sobotu 5. února na ledě Nového Jičína. Do utkání vstoupili svěřenci Jakuba Voznici úspěšněji a v 5. minutě se ujali vedení 1:0. Tým Nového Jičína ale třemi následujícími brankami první dvacetiminutovku vyhrál 3:1. Druhá část hry skončila remízou 3:3 a porubští hráči tak ztráceli na svého soupeře 2 branky. Ztrátu se snažili v poslední části hry tzv. smazat, snížili na rozdíl 1 branky, ale v poslední sekundě při powerplay Nový Jičín opět odskočil na branky a zvítězil 8:6.

V sobotu 12. února hostil tým HC RT TORAX na své půdě soupeře z Olomouce. Olomoučtí Kohouti prokazovali po celou dobu utkání svou větší zkušenost. První třetinu vyhráli 4:1, další dvě části hry shodně 3:0. Celkově HC Olomouc zvítězil vysoko 10:1.

I v dalším utkání se porubští hráči střelecky hledali. V sobotu 19. února vycestovali na led třineckých Ocelářů a pokoušeli se o reputaci z předešlého kola. Již v první části hry jim ale třinecký soupeř brankově odskočil, když tuto část vyhrál 5:0. Hráči Třince postupně i v další části hry přidávali další branky, porubský tým v této části dokázal skórovat 2krát a tuto část Třinec vyhrál 6:2. I v poslední části primárně skóroval třinecký tým, a to 5krát, Poruba dokázala skórovat 3krát a celkově utkání skončilo 16:5 ve prospěch Třince.