Udrží Sareza domácí neporazitelnost?

Jan Škarpa, 17.10.2006
Souboj domácí Sarezy s Třebíčí slibuje zápas doma neporaženého s týmem, který si odvezl z ledu soupeřů pouhé 2 body za výhru v Havířově v prodloužení. Stane se Horácká Slavia katem celků z moravskoslezského pomezí, nebo bude pokračovat v nelichotivých výsledcích na cizích hřištích? Odpověď bude známa ve středu 18. října po zápase, který začíná tradičně v 17:00. Utkání také můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Zatímco Sareza má za sebou 2 zápasy na venkovních kluzištích, náš nejbližší soupeř hrál naopak stejný počet utkání doma. Horácká Slavia byla v posledních zápasech střídavě úspěšná, nejprve porazila doma v prvním "derby Vysočiny" nováčka z Havlíčkova Brodu, poté ale podlehla doma v "horáckém derby" soupeři v Třebíči nejneoblíbenějšímu – Dukle Jihlava.

Ačkoli Třebíč vyhrála ve dvanácti kolech pouze 4 utkání v normální hrací době a jeden zápas v prodloužení, okupuje náš středeční sok lichotivou osmou příčku. Po hubených letech, kdy se tým trenérů Horešovského a Otoupalíka neprobojoval do vyřazovacích bojů, by se hráči Třebíče rádi do playoff podívali a začátek sezóny je dozajista nadějí a vzpruhou do dalších zápasů. Střed tabulky je ale nesmírně vyrovnaný a každá porážka může znamenat bolestný pád.

V bráně se Horácká Slavia spoléhá zejména na dvojci Filip Luňák – Jan Chábera, oporou obranných řad je kapitán Bedřich Ščerban, který již nasbíral 7 kanadských bodů. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Mertl, který rozvlnil síť za brankáři soupeřů celkem šestkrát. Zlým mužem týmu je Ondřej Látal, na jehož účtu je zatím 31 trestných minut.

Poslední kolo obou týmů

HC Sareza Ostrava

11. kolo: KLH Chomutov - HC Sareza Ostrava 5 : 4
Branky a nahrávky: 4.Mikšovic (Gellner, Malát), 21.Šíp (Boušek), 23.Černý (Gellner, Mikšovic), 45.Trefný (Révay, Kostourek), 46.Boušek (Szakal) - 7.Pavlačka (Janečka), 11.Šebesta, 50.Šebesta (Holík, Sochorek), 52.Šebesta (Holík, Brincko).
více o zápase

HS Třebíč

12. kolo: HS Třebíč – HC Dukla Jihlava 2 : 3
Branky a nahrávky: 9. Zahradník (Pšurný), 14. Šefčík (Zahradník) - 4. Rytnauer (Kaňkovský), 37. Bakus, 41. Říha (Fiedler)
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním kole

Sareza Ostrava: Štěpánek (od 45. Holeš) - Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Vajda - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Klimek - Janečka, Pavlačka, Gelačák - Valušiak, Badžo, Bokroš

Třebíč: Chábera - Ščerban, Rehák, Hrbáček, Vomela, Dvořák, Šefčík, Sláma, Bulička - Laš, Dolníček, Mertl - Handlovský, Oliva, Korotvička - Čech, Zahradník, Pšurný - Přibyl, Nahodil, Burian

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA TŘEBÍČ
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
6. místo (16 bodů) 8. místo (15 bodů)
SKÓRE
BILANCE
5 – 0 – 1 – 5 4 – 1 – 1 – 6
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno) 7:1 (Beroun)/ 6:1 (Hradec)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Dalibor Sochorek 8 (2+6) Petr Zahradník 11 (4+7)
STŘELEC
Pavel Šebesta, Milan Baranyk, Michal Holuša všichni 4 Tomáš Mertl 6
NAHRÁVAČ
Dalibor Sochorek 6 Petr Zahradník 7
NEJLEPŠÍ V +/-
Jan Dresler +3 Bedřich Ščerban +5
NEJTRESTANĚJŠÍ
Lukáš Bokroš 35 Ondřej Látal 31
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Čech 95,54% Filip Luňák 92,45%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Čech 1,74 2,45

SAREZA OSTRAVA TŘEBÍČ

Z historie třebíčského hokeje

Horácká Slavia Třebíč vznikla v roce 1928, tento název Třebíči vydržel celých 20 let. Poté se klub mnohokrát přejmenoval až v roce 1990 se navrátil zpět k historickému názvu. Pro Horáckou Slavii byla nejúspěšnější sezóna 1939-1940, kdy se stala mistrem župy a vybojovala si postup do první ligy. Hned v následující sezóně skončili hokejisté Horácké Slavie v naší nejvyšší soutěži na čtvrtém místě jako nejlepší moravský oddíl., ale v sezóně 1941 – 1942 sestoupila opět do nižší soutěže. Po konci II. světové války si klub opět zahrál I. ligu, ve které se udržel dvě sezóny. Poté hrál klub nižší soutěže. Velmi blízko k návratu do I. ligy měla Třebíč v sezóně 1994/1995, kdy se poprvé dostala do baráže o postup do 1.ligy. Tehdy se Horácká Slavia musela smířit s pátým, prvním nepostupovým místem. O rok později se do baráže třebíčští probojovali znovu a i tentokrát jim postup do 1.ligy unikl. Do první ligy se probojovali třebíčští v sezóně 1996 – 1997 a zůstali v ní až do dnešních dní.