Tříbodový návrat! S dobrými spoluhráči se body sbírají lehce, usmívá se obránce Dresler

Adam Bagar, 15.01.2017
Zkušený zadák Jan Dresler po dlouhých deseti letech oblékl porubský dres a hned svůj návrat okořenil výborným výkonem, když třemi body výrazně přispěl k přerušení série neúspěchů a jasnému triumfu 8:2 nad brněnskou Technikou. "Ani nevím, kdy jsem naposledy zapsal tolik bodů. Ale když hrajete s dobrými spoluhráči, tak se pak sbírají lehce," culí se porubská posila.

Druhá liga není pro bývalého extraligového obránce žádnou neznámou, loni oblékal frýdecký dres a v letošním ročníku až dosud působil v Novém Jičíně. "Můj přesun do Poruby se zrodil v podstatě už před vánočními svátky. S vedením jsem byl v nějakém kontaktu, bylo to už jenom o domluvě s Novým Jičínem. Ten chtěl, ať tam odehraju ještě pár zápasů. Čekalo se už pouze na datum," odkrývá detaily svého příchodu do ostravského klubu.

V něm už v minulosti hrával, ještě v barvách tehdejší Sarezy Ostrava zasáhl dohromady do tří sezon. "Jasně, že si na to vzpomínám. S Porubou jsem tady dokonce postupoval do první ligy. Bylo by fajn zase postoupit, proto jsem tady," usmívá se Jan Dresler. "Ve stejné kabině jsem vlastně byl taky s Vítkovicemi. V porubské aréně už jsem zkrátka něco zažil," doplňuje zadák, jenž do Sršňova týmu přicházel ve chvíli, kdy se mu příliš nedařilo.

Poruba rázně utnula sérii neúspěchů, Techniku vyprovodila osmi góly »

RT TORAX z předchozích čtrnácti vystoupení urval jen dvakrát plný počet bodů. "Ale nervozitu jsem na klucích neviděl. Trénují dobře, takže byla jenom otázka času, kdy se to zlomí. Musíme pracovat na jednoduchých věcech a jít za svým cílem. Nemůžeme se nechat rozhodit tím, že se prohraje, nebo nedotáhne zápas do vítězného konce. Kdyby se v tom člověk špáral, tak se v tom jen ubíjí. Musíme chodit do zápasů pozitivně naladěni," velí.

Porubští zabrali, proti Technice od začátku potvrzovali úlohu favorita a přesně po měsíci slavili tříbodové vítězství. "Jsou to velmi důležité body, protože poslední dobou ty výsledky nebyly úplně optimální. Klíčové bylo, že jsme vstřelili rychlé góly a na jejich kontaktní branku našli vcelku rychle odpověď." Především prostřední dějství vyšlo partě kolem kouče Tomáše Sršně na jedničku, předvedla v něm spoustu pohledných gólových akcí.

"Jsme za to rádi, kvůli tomu taky lidé chodí na hokej. Doufám, že jsme fanoušky pobavili," říká Dresler po kanonádě, která se zastavila až na čísle osm. Výrazně k tomu přispěla právě čerstvá posila porubského týmu, když zapsala tři kanadské body. "Ani nevím, kdy jsem jich naposledy tolik nasbíral. Ale je to především zásluha kluků z lajny. Když hrajete s dobrými spoluhráči, tak se pak sbírají lehce," zakončuje s úsměvem třiatřicetiletý Dresler.