Stříbro šesťáků na mezinárodním turnaji v Katovicích

Romana Opatová, 19.04.2023
Ve dnech 15.–17. 4. absolvovali mladší žáci ročníku 2011 závěrečný turnaj sezóny v polských Katovicích. Svěřenci Martina Tomáška a Květoslava Foltýna dokráčeli v mezinárodně obsazeném turnaji na skvělé 2. místo.

Během tří dnů odehráli porubští hráči celkem 7 utkání. Základní část probíhala v režimu každý s každým na 2x20 minut se samostatně vyhodnocenými poločasy. V této části se postupně utkali s polskými týmy „Akademia JKH GKS Jastrzebie“, „BS Polomia Bytom“, „KS Katowice Naprzód Janów“, „AH Legia Warszawa“ a českými Ďáblíky z Nového Jičína. Celkem tedy hráli o 20 bodů ve skupině. V této části turnaje ztratili jediné body z remízy poločasu utkání s Novým Jičínem a z jedné prohry s varšavským týmem. Skupinu tak hráči HC RT TORAX vyhráli s celkem 17 body s dvoubodovým náskokem nad zmiňovanou Varšavou.

Další umístění týmů ve skupině určilo Porubě jako semifinálového soupeře novojičínské Ďáblíky. I do tohoto utkání hraného na 2x20 minut nastoupili mladí hráči řádně povzbuzení skandováním svých rodičů a od počátku utkání řádně plnili pokyny svých trenérů. Už v 6. minutě vedli 3:0 a po celý zbytek utkání nepustili svého soupeře k větší korekci výsledků. Semifinále vyhrál porubský tým 7:3.

V druhém semifinále se utkal domácí tým z Katovic proti Varšavě. Toto utkání bylo mnohem vyrovnanější. Varšava sice postupně vedla 3:0, ale v posledních 5 minutách se dokázaly Katovice dotáhnout na 3:2, na vyrovnání již ale do konce hrací doby nedosáhly.

Nedělní podvečerní finále v režimu 3x20 minut tak svedlo k dalšímu měření sil tým RT TORAXu s AH Legia Warszawa. Do jednobrankového vedení šel tým Varšavy, porubští hráči si ale postupně přebrali v úvodní části utkání iniciativu a tuto část vyhráli 4:3. Počátek druhé části hry Porubě bohužel nevyšel, hned v 21. minutě dokázal soupeř dvěma brankami strhnout vedení na svou stranu na průběžných 5:4. Porubský tým následně vyrovnal, před koncem druhé části se ale varšavský tým další brankou ujal vedení na průběžných 6:5. V poslední části zápasu měl varšavský tým více fyzických sil, které dokázal využít pro své další navyšování vedení. Postupně dokráčel k vítězství 9:6.

Každopádně 2. místo je pro porubské šesťáky úspěšným zakončením sezóny!

Celkové pořadí turnaje:

Soupiska HC RT TORAX Poruba: Sárközi Oliver, Hořanský Václav – Grygar Jakub, Dudek Daniel, Mikolajek Viktor, Holiš Ondřej, Wróbel Radim – Ségl Samuel, Poljak Nikita, Holý Gabriel, Šeděnka Matěj, Čopík Matyáš, Schulhauser Rudolf, Opat Matěj, Obluk Lukáš, Woznica Mikuláš

Hodnocení turnaje trenérem Martinem Tomáškem:

Klukům se tento závěrečný turnaj sezóny náramně povedl a moc jim k výsledku gratuluji. Dokázali zde využít všechny své získané dovednosti ze společných tréninků z celé sezóny i fyzicky si sáhli tzv. na dno sil. Společně bojovali v každém utkání jako jeden tým a žádné z nich nevypustili. Věřím, že se stejným elánem, pílí a odhodláním vstoupí i do sezóny následující.