Stříbro osmáků HC RT TORAX z mezinárodního vánočního turnaje v Přerově

Stříbro osmáků HC RT TORAX z mezinárodního vánočního turnaje v Přerově

Romana Opatová, 02.01.2024
29. – 30. prosince se hráči 8. třídy účastnili pod vedením trenérů Jiřího Trembáče a Květoslava Foltýna mezinárodního turnaje v Přerově. Mezi šesti přihlášenými týmy vybojovali vynikající 2. místo, když ve finálovém souboji s Mountfield Hradec Králové podlehli těsně rozdílem jedné branky.

HC RT TORAX Poruba je ve svých žákovských kategoriích pravidelným účastníkem vánočních turnajů v Přerově. V závěru roku na přerovský led vycestovali starší žáci ročníku 2010. V rámci prvního dne porubští hráči odehráli dvě utkání ve skupině A. Turnaj rozehráli s domácími Zubry vítězstvím 6:0. Následující měření sil proběhlo se slovenským soupeřem z Dubnice. I zde byla Poruba výrazně lepším týmem – celkově zvítězila 8:0. Hráči Toraxu skupinu vyhráli s plným počtem bodů a postoupili do druhého dne přímo do semifinále.

Výsledky ze skupiny B a čtvrtfinálové utkání přiřklo Porubě do semifinále znojemské Orly. Ani tento soupeř svěřence Jiřího Trembáče a Květoslava Foltýna nepřekvapil a podlehl Toraxu celkově 8:1.

Finálové utkání mezi Mountfield Hradec Králové a HC RT TORAX nabídlo divákům z řad rodičů pravou hokejovou podívanou. I zde se Poruba ujala vedení 1:0. V průběhu hry se ale soupeři podařilo dvakrát skórovat, toto těsné vedení si hráči z Hradce Králové uhájili a na turnaji zvítězili.

Tým HC RT TORAXu tak vybojoval konečné 2. místo s celkově 23 vstřelenými brankami a 3 obdrženými. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Stanislav Jurník.

Soupiska HC RT TORAX Poruba: Macháč, Matyska – Prokop, Jurášek, Pospíšil, Motyčka, Anastazovský, Holuša – Lacina, Poljak, Jurník, Stankovič, Thiemel, Segl, Chowaniec, Michálek

Konečné pořadí: