Stejskal nechtěně vytočil Tichého! Naštěstí mi jen vytahal dres na XXXL, směje se

Adam Bagar, 06.12.2015
RT TORAX je hned po Frýdku-Místku druhým nejlépe střílejícím mančaftem, což potvrdil také na opavském ledě, kde se o jubilejní stou porubskou branku v sezoně postarala letní posila Vladimír Stejskal. Ten v gólově bohaté partii přispěl k cennému vítězství 6:4 a navrch zapsal pořádně přísný osobní trest za nesportovní chování za to, že tři sekundy před druhou sirénou střelecky ohrozil domácího gólmana. "Kluci říkali, že něco takového ještě neviděli. Byla to dost kuriózní situace, ale i trenér stál při mně," prozrazuje Stejskal, který se stal kořistí pětice hráčů Slezanu. A především důrazného, 124 kilogramů vážícího, beka Josefa Tichého.

Jak se celá situace odehrála? Slezan těsně před koncem druhého dějství snížil na 2:4 a centři se údajně dohodli na tom, že poslední tři sekundy se už nebudou hrát. "Jenže já jsem stál na kruhu a nic takového neslyšel. Ještě byl čas, proto jsem normálně hrál," popisuje Vladimír Stejskal, který stihl na Dušana Šafránka vystřelit. Jenže okamžitě se k němu sjela kompletní opavská pětice a šestadvacetiletý útočník byl rázem v pořádných problémech. "Přilétli na mě tři opavští hráči, bohužel zrovna ti největší. Hlavně jsem se nesměl do ničeho pouštět," líčí s úsměvem Stejskal.

Jedním z agresorů byl totiž domácí řízek Josef Tichý a jakmile na vás skočí 124 kilogramů živé váhy, tak asi moc nejásáte radostí. "Chtěl se do mě pustit, ale nakonec si to rozmyslel. Myslím, že bych dostal přes držku. Jsem rád, že nakonec všechno dobře dopadlo. Sice mám od něj trošku vytahaný dres na velikost XXXL, ale jinak dobrý," těší porubského útočníka. Emoce však přineslo následné rozdělení trestů. Zatímco Stejskal inkasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, Opavští v tomto směru vyšli naprázdno. A to se porubské lavičce vůbec nelíbilo.

Skvěle! Poruba po dvou letech vyplenila Opavu, 97 sekund před koncem rozhodl Buček »

"Možná i proto byla třetí perioda taková nervózní, úplně jiná než ty předchozí dvě třetiny. Bylo to hodně rozkouskované, k tomu ještě ta vyloučení." Právě na ně RT TORAX málem zase dojel a ztratil skvěle rozehraný zápas. "To je pořád dokola, nedokážeme se vyvarovat faulů," zoufá si Vladimír Stejskal, který mohl být spokojen s prostřední dvacetiminutovkou. "Sice jsme tam v závěru dostali hloupý gól, což se nám nesmí stávat, ale jinak to byla třetina přesně podle našich představ," pokyvuje střelec druhé porubské branky, která byla zároveň jubilejní stou v této sezoně.

A jak pro něj bude drahá? "Myslím, že kluci o tom, stejně jako já, nevěděli. Ale jakmile si to přečtou, tak si o něco určitě řeknou," usmívá se Stejskal, jenž bodoval už v šestém zápase za sebou. "Hlavní je, že jsem pomohl k tříbodovému vítězství." To se ale nemuselo vůbec konat. RT TORAX totiž v závěrečné části ztratil náskok a když už se zdálo, že vítěze v základní hrací době nenajdeme, přišla přesná rána Martina Bučka. "Závěr se nám nepovedl, ale naštěstí to Bukos zase zvrátil na naši stranu. Výhry si moc ceníme," přiznává na závěr Vladimír Stejskal s osmi body na kontě.