Statistiky juniorů v sezoně 2011/2012 ovládl Rostislav Vaněk

Adam Bagar, 04.07.2012
Junioři mají za sebou úspěšnou sezonu, když nakonec skončili na pěkné druhé příčce za vítězným Havířovem. Především ofenzivní síla týmu byla velká, avšak v obraně i na gólmanském postu to někdy skřípalo. Nejproduktivnějším hráčem juniorského mančaftu se stal Rostislav Vaněk. Ten ovládl prakticky veškeré statistiky, stal se nejlepším střelcem i nahrávačem a byl největší postavou týmu hlavního trenéra Martina Smetáka. Na pomyslných stupních vítězů produktivity se objevili také Štefan Šimkovič a Dalibor Mihal, ten měl na kontě největší porci sehraných zápasů. V brance se nejčastěji představil Robert Rudl.

Kanadské bodování

Kanadské bodování juniorů ovládl šikovný štírek Rostislav Vaněk, jenž v uplynulé sezoně odehrál pořádnou porci zápasů, když pravidelně nastupoval jak v kategorii juniorů, tak i A-týmu. K padesátibodové hranici mu scházely jen tři body. S odstupem osmi bodů můžeme vidět na pomyslné druhé příčce Štefana Šimkoviče. Třicet bodů dokázal překonat i bronzový Dalibor Mihal. Slušnými statistikami se ještě mohou pochlubit René Kysučan, Lukáš Kofroň a Dalibor Kameníček.

1. Rostislav Vaněk		34 z.	 27+20	    47 bodů
2. Štefan Šimkovič		28 z.	 19+20	    39 bodů
3. Dalibor Mihal		39 z.	 13+19      32 bodů
4. René Kysučan		        31 z.	 15+12	    27 bodů
5. Lukáš Kofroň		        29 z.	 17+ 9	    26 bodů
   Dalibor Kameníček		24 z.     7+19      26 bodů

Střelci

Aktuálně již jedenadvacetiletý Rostislav Vaněk se stal i nejlepším střelcem výběru trenéra Martina Smetáka, když gólmany soupeřů zasypal celkem sedmadvaceti přesnými trefami. Štefan Šimkovič zaostával o osm branek, třetí Lukáš Kofroň dokonce o deset. René Kysučan a Vladimír Rosypka shodně nastříleli patnáct branek.

1. Rostislav Vaněk		27 gólů
2. Štefan Šimkovič		19 gólů
3. Lukáš Kofroň		        17 gólů
4. René Kysučan		        15 gólů
   Vladimír Rosypka		15 gólů

Nahrávači

Statistika počtu nahrávek je vzácně vyrovnaná. Hned čtyři hráči jsou natlačeni v jednobodové hranici. Na čele nemůže být nikdo jiný než Rostislav Vaněk, ovšem tentokrát společně se Štefanem Šimkovičem, když oba rozdali dvacet brankových asistencí. Na čísle devatenáct jsou shodně Daliborové Mihal a Kameníček. Do naší nejlepší pětky se vešel i Vojtěch Palkovič se čtrnácti asistencemi.

1. Rostislav Vaněk		20 asistencí
   Štefan Šimkovič		20 asistencí
3. Dalibor Mihal		19 asistencí
   Dalibor Kameníček		19 asistencí
5. Vojtěch Palkovič		14 asistencí

Počet startů

Ani jeden z juniorů nesehrál v uplynulém ročníku všech čtyřicet soutěžních zápasů. Nejvíce jich měl na kontě Dalibor Mihal, jenž chyběl pouze v jednom případě. Osmatřicet střetnutí odehrál obránce Robin Jasiok, další dvě ztrácel třetí Vladimír Rosypka. Čtyřiatřicet utkání sehrálo trio hokejistů – Rostislav Vaněk, David Maček a Vojtěch Palkovič.

1. Dalibor Mihal		39 utkání
2. Robin Jasiok		        38 utkání
3. Vladimír Rosypka		36 utkání
4. Rostislav Vaněk        	34 utkání
   David Maček		        34 utkání
   Vojtěch Palkovič		34 utkání

Trestné minuty

Zlým mužem týmu byl s třiasedmdesáti trestnými minutami Štefan Šimkovič. O osm méně si od rozhodčích vysloužil kapitán Michael Dusík. Třetí příčku v nepříliš prestižní statistice držel Robin Jasiok. Za zmínku ještě stojí čtyřiačtyřicet minut strávených na lavici hanby Dalibora Mihala. Třicet trestných minut nastřádali v průběhu sezony Dalibor Kameníček a Michal Franek.

1. Štefan Šimkovič		73 min.
2. Michael Dusík		65 min.
3. Robin Jasiok		        52 min.
4. Dalibor Mihal		44 min.
5. Dalibor Kameníček		30 min.
   Michal Franek		30 min.

Brankáři

Brankářskou jedničkou týmu byl Robert Rudl s průměrem 2,86 branek na zápas. V závěru sezony dostával příležitost také Dominik Hlavina, ten odchytal jedenáct mačů s průměrem 4,63. Osmkrát se v brance představil Lukáš Seifert, čtyřikrát nováček mezi třemi tyčemi Tomáš Lesák a jednou starší dorostenec Marek Maček.

Robert Rudl		 23 z.	   2,86 branek/zápas	  90,80 %
Lukáš Seifert		  8 z.	   4,13 branek/zápas	  80,75 %