Start MAXA ligy! Do Poruby zavítá Chomutov

Eva Suchánková, 13.09.2024
V sobotu 14. září se v RT TORAX ARENĚ rozhoří hokejová bitva, která otevře nový ročník soutěže. Od 16:00 se proti sobě postaví domácí Poruba a ambiciózní Chomutov. Oba týmy mají za sebou výjimečné sezóny a je se na co těšit!

Chomutov: Z druhé ligy do MAXA ligy

Chomutovský tým se v loňské sezóně zaskvěl jako dominantní síla druhé ligy. Se 105 body v základní části a úspěšným tažením playoff se postavil na úplný vrchol jako vítěz finále proti Havířovu. Tento úspěch znamenal pro Piráty přímý postup do MAXA ligy, kde budou v letošním roce usilovat o vynikající výsledky.

Mezi klíčovými hráči Chomutova v loňské sezóně byl bezesporu Viktor Hübl, který i ve svých 46 letech prokázal svou neocenitelnou hodnotu. Hübl, jenž v sezoně 2021 přepsal historické tabulky extraligy, se v loňském roce umístil na třetím místě kanadského bodování v Západní skupině 2. ligy s 45 body (18+27) v základní části. Dalším důležitým jménem je střelec Petr Eret, který vstřelil 20 gólů a přidal 18 asistencí.

Novou klíčovou posilou pro letošní sezónu je brankář Pavel Jekel, který přišel z Třebíče, kde se pyšnil vysokou úspěšností. Do obranných řad přivítali mladíka z finské Tappary. Ofenzivu posílí Marek Berka, Jiří Fronk či třeba Tomáš Guman, jenž za Porubu v minulých letech hrával.

Chomutov v přípravě odehrál deset zápasů, z nichž šest vyhrál, včetně vítězství nad Kladnem (4:3sn), Litoměřicemi (2:1) či Jihlavou (2:1sn). Mezi porážkami figurují zápasy proti Jihlavě (1:4), Karlovým Varům (2:3) a národnímu výběru Kazachstánu (2:4).

Poruba: Pokračování v nejlepším světle

Poruba vstupuje do nové sezóny s velkými ambicemi po rekordní loňské sezóně, kdy se se 115 body umístila na prvním místě. I přes úspěšnou základní část byl však tým ve čtvrtfinále playoff vyřazen Jihlavou.

Loni na ledě exceloval Vojtěch Střondala, který s 53 body (20+33) obsadil třetí místo v tabulce kanadského bodování Chance Ligy. Nejlepším střelcem Poruby byl pak Petr Mrázek, jenž vstřelil 21 gólů a přidal 19 asistencí.

Pro letošní sezónu Poruba výrazně posílila svou obranu. Do týmu přišli dva švédští hráči Wilhelm Westlund a August Nilsson, kteří by měli přinést potřebnou zkušenost a sílu. Dalšími oznámenými posilami jsou Aleš Ježek a Jan Bartko. V útoku pak Poruba přivítala Jakuba Kotalu z Vítkovic, dále Ondřeje Romana a Roryho Herrmana, kteří by měli posílit ofenzivní sílu týmu.

Ani Porubští si v přípravných zápasech nevedli špatně. Z devíti odehraných zvítězil pětkrát. Mezi vyhraná utkání patří například polské Katowice (5:2 a 3:2sn) či slovenský Zvolen (2:1). Prohra pak Porubany potkala s polskými Tychy (6:2) či Zaglebie (5:2).

Co nás čeká?

Tento zápas bude nejen otevřením nové sezóny, ale také příležitostí pro oba týmy ukázat, co všechno si připravili během letní přestávky. Porubané se můžou opřít o domácí atmosféru, zatímco Chomutov bude chtít potvrdit svou kvalitu a pokračovat v úspěšném tažení z loňské sezóny.

Fanoušci se mohou těšit na atraktivní a napínavý hokej, který zahájí novou kapitolu pro oba týmy. Utkání začíná v 16:00 v RT TORAX ARENĚ. Kdo se ujme první výhry nové sezóny?

Dnes v 16:00 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč