Soutěže mladších žáků HC RT TORAX v měsíci říjnu

Romana Opatová, 12.11.2020
Oba porubské týmy ve svých soutěžích mladších žáků stihly před přerušením odehrát shodně 3 utkání. Hráči ročníku 2008 si v lize mladších žáků C udrželi celkovou neporazitelnost a zvítězili ve všech utkáních. Hráči ročníku 2009 v lize mladších žáků D vybojovali jedno vítězství.

Hráči 6. třídy (ročník 2009) pod vedením hlavního trenéra Květoslava Foltýna přivítali v Kooperativa Areně v sobotu 3. října HC Karvinou. Hráči HC RT TORAX zaspali v úvodní části hry, a v 11. minutě již karvinští Býci vedli 4:0. Do konce třetiny Poruba dokázala vstřelit svůj úvodní gól a snížila na průběžných 4:1. I v druhé části nejprve měnil stav utkání soupeř, když přidal svou pátou branku. Porubský tým v této třetině skóroval dvakrát a po 40. minutě byl stále soupeři tzv. na dostřel, hosté vedli 5:3. Bohužel v poslední části hry domácí tým nedokázal další branky přidat, a když naopak Karviná vstřelila 3 branky, zvítězila přesvědčivě 8:3.

Hned následující den přivítal HC RT TORAX opět na své domácí půdě favorizovaný tým z Havířova. V šesté minutě otevřel skóre utkání domácí tým a ujal se vedení 1:0. Havířovský tým většinu části hry udával tempo utkání a snažil se skóre srovnat. Svou obětavostí a bojovností ale porubský tým změnu skóre nedovolil a po úvodní části vedl těsně 1:0. Následující třetina již byla na branky bohatší. V 28. minutě soupeř utkání srovnal. Následovaly dvě branky Poruby, ale ještě 4 sekundy před sirénou přidal i soupeř svou druhou branku a skóre tak bylo opět těsně – 3:2 pro domácí tým. Hned v úvodu třetí třetiny Havířov srovnal na 3:3 a svou aktivitou nadále určoval tempo utkání. Branku ale ze své ofenzivy nevytěžil, a naopak HC RT TORAX dokázal vytěžit jednu ze svých šancí a opět se ujal vedení, tentokráte 4:3. I přes dramatický závěr utkání s havířovskou hrou bez brankáře se již skóre nezměnilo a svěřenci Květoslava Foltýna vybojovali své úvodní vítězství v soutěži.

V neděli 11. října, poslední den před zavedením proti epidemiologických opatření a omezení v oblasti sportu, vycestoval tým k utkání sedmého kola do nedaleké Kopřivnice. Hráči Poruby v úvodním dějství neuhlídali nástup soupeře a obdrželi 4 branky. Druhá část hry již byla nejen herně, ale i vstřelenými brankami vyrovnaná. Oba týmy vstřelily shodně dvě branky a stav utkání byl tak průběžně 6:2. Poslední třetinu si stav zápasu kopřivničtí hráči kontrolovali, přidali ještě dvě branky. Tým HC RT TORAX vstřelil už jen jednu branku a v utkání tak Kopřivnici podlehl 8:3.

V září byli hráči 7. třídy (ročník 2008) pod vedením Petra Trojana ve všech utkáních úspěšní. Na tuto sérii chtěli navázat také v měsíci říjnu. V sobotu 3. října přivítali v městském derby hráče z vítkovické Ridery. V utkání se ujali vedení hned dvěma brankami v první minutě. Vítkovická Ridera postupně stav srovnala a následně oba týmy přidávaly další branky. Po první třetině vedl HC RT TORAX jednobrankovým rozdílem 4:3. V druhé třetině skórovali pouze hosté, třemi brankami se ujali vedení 6:4. Porubští hráči se nesmířili s nepříznivým stavem a do poslední třetiny vstoupili s vědomím, že jestli body mají tzv. zůstat doma, je potřeba přidat a bojovat do poslední sekundy zápasu. Toto odhodlání se vyplatilo a v nádherném ostravském derby otočil výsledek HC RT TORAX v samotném závěru a zvítězil 7:6.

V neděli 4. října se odehrálo sedmé kolo soutěže, tým HC RT TORAX vycestoval na led AZ Havířov. Úvodní třetina skočila ve prospěch Poruby 2:0. I v druhé třetině nejprve skóroval tým pod vedením Petr Trojana a teprve za stavu 3:0 se poprvé prosadili domácí jednou brankou. Poruba ještě také jeden gól přidala a vedla tak již 4:1. V poslední dvacetiminutovce se domácí tým snažil utkání srovnat. Nejprve v 52. minutě snížili na 4:2 a na počátku 60. minuty na rozdíl jedné branky 4:3. Další drama se utkání naštěstí nekonalo. Ještě 25 sekund před závěrečnou sirénou navýšila Poruba své vedení o další branku a zvítězila 5:3. Na hráčích byl patrný těžký zápas z předcházejícího dne s HCVR a přestože nepodali optimální výkon, zaslouženě zvítězili. Třemi brankami a jednou asistencí se o vítězství postaral Dominik Poloch.

V sobotu 10. října pokračovala soutěž domácím zápasem proti HC Kopřivnice. První třetina skončila jako u většiny dosavadních utkání tohoto týmu s čistým kontem, tentokráte se hráči HC RT TORAX ujali vedení 4:0. V následující dvacetiminutovce přidali hráči další tři branky. Hosté dokázali překonat domácího brankáře dvakrát a po čtyřiceti minutách byl průběžný stav již 7:2. V poslední třetině drželi porubští hráči otěže utkání pevně ve svých rukou a přidali dalších pět branek. Kopřivnice korigovala výsledek dvěma brankami a utkání skončilo celkově vysoko 12:4 pro HC RT TORAX. Jako zajímavost tohoto utkání lze také zmínit, že proběhlo zcela bez trestných minut. Svěřenci Petra Trojana zůstávají tak i po říjnu nadále ve své soutěži neporaženi a z pohledu výsledků jsou tak aktuálně nejúspěšnějším týmem žákovských ročníků HC RT TORAX.