Šest minut rozhodlo zápas, kvituje Vladimír Holík

Gabriela Juříková, 09.11.2008
V neděli 9. listopadu sehrálo HC VOKD Poruba dohrávku 17. kola s týmem KLH Chomutov. Hráči soupeře měli v nohách sobotní těžký a dlouhý zápas v Olomouci, který prohráli na nájezdy 3:4, byl to již druhý zápas v pořadí, kdy nevyhráli. Dalo se předpokládat, že na porubském ledě by chtěli plně bodovat. Domácí tým měl zase ambice po páteční výhře nad Berounskými Medvědy potvrdit vzestup tabulkou. Vlétli na hosty, jak se patří a v šesté minutě utkání vedli 1:0. Hrál se pohledný hokej, bylo nač koukat, jenže dalších gólů do soupeřovy sítě se domácí fanoušci nedočkali. Naopak, domácí srazily na kolena tři góly během šesti minut a i když se Chomutovu bruslařsky i herně vyrovnali, nedokázali více skórovat. Ve třetí třetině se za Ilášem puk objevil ještě jednou a po šedesáti minutách hry skončil zápas 1:4 pro hosty z Chomutova.

Po těžkém utkání sehraném v Olomouci, které končilo pozdě v noci, měl trenér Chomutova Martin Pešout strach, jak tento zápas jeho svěřenci zvládnou. „Mužstvo je dobře připraveno a druhý den hrálo ještě líp. S herním projevem, hlavně v první polovině zápasu jsem spokojen. V posledních deseti minutách jsme měli, myslím, šancí na daleko větší příděl než 4:1. Bohužel pro nás domácí brankář chytal výborně, a proto bylo pořád o co hrát.“

Za necelých 24 hodin nastoupili hráči Chomutova k dalšímu zápasu. Na ledě to však nebylo znát. „Nerozcvičili jsme se a plně se připravili na zápas,“ prozradil taktiku kapitán hostí Zdeněk Skořepa a dodal: „dva zápasy za sebou jsme prohráli, doma s Ústím jsme prohrávali už v páté minutě 0:3, v Olomouci v desáté 0:2 a pro nás teď znamenalo připravit se na zápas hned od začátku. Nechtěli jsme nic nechat náhodě a všichni přistoupili k zápasu na 100 %. Hráli jsme svou hru a Porubu jsme do moc šancí nepustili.“

„Co jsem na trenérské lavičce, je to druhý zápas, co si hráči zápas rozhodli v šesti minutách,“ povzdechl si trenér Petr Fabián. „Jako v Jihlavě, padesát minut převaha. Všechno možné a pak útlum v šesti minutách a je po zápase.“ I když domácí hráči prohráli, našel na hře svých svěřenců trenér i pozitiva. „Byl jsem maximálně překvapený, že si umíme udělat tlak. Prvních deset minut bylo pěkných, celá druhá třetina byla solidní a třetí taky. Kondice hráčů je dobrá, aktivní napadání celý zápas jsou schopni zvládat. Týmu chybí trošičku klidu v koncovce a chybí střelec, který by nějaký gól občas dal a mančaft by se posunul dál.“ Ale takového střelce Poruba má v podobě Radka Hubáčka. „Ten je po těžkém otřesu mozku,“ prozradil trenér a dodal: „nedokážu říci, kdy s ním zase můžeme počítat.“

Trenér se vyjádřil, že herně se mužstvo zvedá a že je překvapen, že dokáže hrát i s týmem z horní poloviny tabulky. „Souhlasím s trenérem, naše hra byla dobrá, jenže jsme během šesti minut inkasovali tři góly a to rozhodlo celý zápas, toho se musíme vyvarovat,“ rozpovídal se kapitán Poruby Vladimír Holík. „Padesát minut jsme byli lepší, ale jedním gólem se zápas nedá vyhrát. Zásluhu na tom, že jsme více neinkasovali, má náš gólman. Srazil nás nešťastně tečovaný gól z buly a pak dva rychlé góly a ty nás srazily na kolena. Pak jsme začali zase hrát a je škoda, že jsme nedali gól, zdramatizovali bychom zápas.“ Na otázku, zda nepodcenili připravenost soupeře, který měl v nohách sobotní dlouhý zápas, se kapitán bránil. „Lidé, kteří se nepohybují u hokeje, si myslí, že jsme po zápase unaveni a Chomutov je mančaft, který chce hrát o postup a tak pro ně žádná prohra neexistuje. Právě proto jsme se připravili, že budou mít únavu a chtěli jsme na ně vletět. Vyhrávali jsme 1:0 a pak nešťastný gól po buly, druhý a odražený třetí nás srazily, škoda, že jsme nedali kontaktní gól, zápas by byl jiný,“ řekl Vladimír Holík na závěr.