Sérii tří domácích zápasů začne Poruba veledůležitým utkáním s Novým Jičínem

Adam Bagar, 03.01.2012
V roce 2012 čeká na porubské hokejisty již pouhých dvanáct utkání třetí nejvyšší soutěže. Hned na úvod navíc ty z kategorie veledůležitých. Na půdu poslední Poruby zavítá předposlední Nový Jičín. Ten má náskok šesti bodů a v případě vítězství by se značně přiblížil k záchraně. To samozřejmě RT TORAX nechce připustit a bude se snažit stáhnout náskok soupeře na pouhé tři body. Střetnutí je na programu ve středu 4. ledna a úvodní buly bude vhozeno z rukou hlavního sudího Koliby v 18:00. Přijďte povzbudit porubské hokejisty a pomožte jim svými hlasivkami. Pokud se nemůžete na zápas dostavit osobně, bude pro vás samozřejmě připraven tradiční textový online přenos.

Základní informace

Hokejisté Nového Jičína okupují momentálně předposlední, desátou, příčku tabulky. Na play off ztrácejí deset bodů, na deváté Uherské Hradiště pět a náskok na poslední RT TORAX je šestibodový. Pro oba celky tak půjde o velmi důležitý mač. Poslední dobou Nový Jičín poměrně často sbírá body. Naposledy však alespoň o bod přišel pouhých osmnáct vteřin před koncem, kdy Bobři vstřelili rozhodující branku na 4:3.

Předtím dokázali sebrat bod třetímu Přerovu, stejně si vedli také v Opavě a dva body za vítězství po samostatných nájezdech brali z duelu proti Frýdku – Místku. Nejúspěšnější období však prožili na konci listopadu, kdy nejprve zdolali 4:2 Havířov a hned následující kolo překvapivě zvítězili 3:1 v Prostějově. Zvládli letos také obě vzájemná střetnutí s Porubou.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín

Na čele produktivity Nového Jičína je se ziskem dvaceti bodů Petr Macháček (4+16). Pomyslnou druhou příčku drží Marian Skaloš (8+6). Martin Štěpják (7+5), Daniel Brynecký (6+6) a Robin Gebauer (6+6) mají na kontě shodně dvanáct bodů. Z obránců si vedou nejlépe Michal Horák (1+11) a Martin Andrýsek (6+5). Jednoznačně nejtrestanějším hráčem týmu je bek Michal Horák (108).

V brance Nového Jičína dostalo v této sezóně příležitost již pět mužů. Nejčastěji můžeme v kleci vidět Daniela Chvostka. Nejlepšími statistikami se pak může pyšnit Lukáš Šrámek, jenž naskočil k sedmi zápasům. Hlavním trenérem Gedosu je David Handl, na straně Poruby drží stále týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu zasáhl do všech osmadvaceti duelů Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas má v současné době na čísle 3,21. Nejproduktivnějším porubským obráncem je již s jedenácti body Rus Ildar Chajretdinov (3+8), další pozice zaujímají kapitán Rudolf Wolf (0+7), vytáhlý Ondrej Piskura (4+2) a Jiří Šindelář (1+5).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (15+9) s čtyřiadvaceti body na kontě. Již propastných sedm bodů na něj ztrácí Jan Matějný (8+9). Po další sedmibodové mezeře můžeme vidět na pomyslném třetím místě produktivity útočníků Marka Pavlačku (2+8). Další pozice patří Pavlu Zdráhalovi (4+5) a Janu Chaloupkovi (5+2). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Luděk Krayzel (50).

Ještě před vánočními svátky Poruba urvala dva body z ledu Uherského Hradiště. Své bodové konto toužila rozšířit i ve svátečním derby v Havířově, kde sehrála rozhodně dobrou partii, ale jako již několikrát v letošní sezóně odcházela z ledu s jednobrankovým mankem, a to i přes velký závěrečný nápor.

„Myslím si, že jsme byli velmi blízko k bodům. Trefili jsme několikrát tyčku a v závěru jsme měli velký tlak. Vrba zachytal velmi dobře a měl i štěstí, naopak my opět smůlu, protože jsme prohráli pojedenácté v sezóně o gól. V závěru jsme stáhli hru na dvě pětky, ale ani to nepomohlo ke vstřelení vyrovnávací branky. Neustálé porážky o gól kluky psychicky srážejí, kdybychom jen půlku z těch zápasů dotáhli k bodovému zisku, tak si kluci určitě více věří a mají větší jistotu. Mužstvo jde stále nahoru, je to jen otázka času, kdy se štěstí otočí na naši stranu,“ věří porubský lodivod Pavel Hinner.

Webové stránky soupeře: www.hcnj.cz

10. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín 1 : 5 (0:1, 1:2, 0:2):
Porubské trápení pokračuje, RT TORAX nestačil ani na Nový Jičín

20. kolo: HC Nový Jičín - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 0 (0:0, 0:0, 2:0):
V Novém Jičíně vyšla Poruba střelecky naprázdno

Poslední utkání obou týmů

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín 4 : 3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
3. Varga M. (Varga D., Knebl), 23. Ambruz (Ovšák, Vašut), 54. Knebl (Zábojník), 60. Ambruz (Knebl, Varga Mir.) - 20. Andrýsek (Macháček), 39. Skaloš (Macháček, Brynecký), 45. Zedník (Andrýsek, Horák).

HC AZ Havířov 2010 - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
17. Říčka (Zientek M., Rimmel), 25. Maruna (Najdek, Vydra), 42. Pechanec (Potočný) - 39. Krayzel (Matějný, Klimíček), 49. Matějný (Wolf, Šindelář).

Sestavy posledního kola

HC Gedos Nový Jičín: Chvostek D. - Hradil, Horák, Andrýsek, Petružálek, Chvostek F., Gulda - Toman, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Uhlár, Gebauer R., Tomášek.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Šindelář, Hruzík, Chajretdinov, Klimíček, Kovář, Mládenka, Piskura - Vaněk, Krayzel, Matějný - Seidler, Zdráhal, Zuber - Bartošek, Pavlačka, Chaloupka - Galgonek, Badžo, Ďurica.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Novým Jičínem by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Richard Koliba z Karviné. Jeho čárovými kolegy budou pánové Marek Mrákava z Orlové a Michal Vengřín z Ostravy.

Ostatní duely 32. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

04.01. 17:30 VHK Vsetín – HC Slezan Opava