Sérii domácích zápasů začíná Poruba s Havlíčkovým Brodem

Adam Bagar, 28.11.2008
Vysoké tempo první hokejové ligy způsobilo, že v sobotu bude odehráno již 28. kolo této soutěže. Do konce prvního dílu základní části skládajícího se ze třiceti duelů tak zbývají odehrát poslední tři zápasy. Ve všech případech se Poruba představí na domácím ledě. Prvním soupeřem bude nepříjemný Havlíčkův Brod, kterému momentálně patří osmá příčka tabulky. Porubští sice poslední dvě utkání na domácí půdě vyhráli, ale ani to nepomohlo k odrazu z patnácté příčky tabulky první ligy. Předchozí tři duely mezi těmito soupeři skončily vždy vítězstvím domácích v poměru 4:2. Dočkají se oba aktéři málo vídaného jevu a zopakují výsledek již počtvrté v řadě? To se dozvíme už v sobotu 29. listopadu od 17:00 hod., kdy sudí Kočí vhodí úvodní buly tohoto zápasu. Pro ty z vás, kteří se na utkání nemůžete dostavit osobně, bude připraven tradiční online přenos.

Základní info

Hokejisté Havlíčkova Brodu obsadili v uplynulé sezóně celkově osmou příčku, což lze považovat vzhledem k průběhu sezóny za úspěch. Tým z Vysočiny totiž obsadil v základní části západní skupiny šestou příčku, tedy hned tu první, která již neznamenala boje o udržení. V předkole play off se Rebel utkal s Havířovem. Severomoravané byli favoritem této série, jenže obě utkání na ledě Panterů musela dojít až do prodloužení, které v obou případech zvládli lépe hosté. Na domácí půdě pak stačilo Havlíčkovu Brodu vyhrát jedno utkání k postupu do čtvrtfinále. První pokus sice ještě středečnímu soupeři Poruby nevyšel, ale čtvrté utkání této série mu již vyšlo, když zvítězil 5:2. Ve čtvrtfinále hráči Havlíčkova Brodu narazili na nejsilnějšího protivníka – Mladou Boleslav. Tu Rebelové značně potrápili, ale přesto odešli poraženi po dramatických bitvách 0:4 na zápasy (1:4, 5:6 pp., 2:3 pp., 3:4).

Výsledky Havlíčkova Brodu jsou jako na houpačce, výhry střídají prohry. Bilance zápasů je tudíž zcela vyrovnaná, ze sedmadvaceti duelů vyhrál Rebel dvanáct, soupeři třináct a dvě utkání musela být rozhodována až po odehrání základní hrací doby. Nikoho tak z výše uvedených faktů nepřekvapí, že hokejisté Havlíčkova Brodu zaujímají v tabulce středovou osmou příčku. V posledních třech utkáních tým z Vysočiny naplno bodoval. Poradil si postupně s Havířovem, Jihlavou i Berounem. Kromě devíti bodů se tak může pyšnit ještě pouhými dvěma inkasovanými brankami z těchto tří duelů. Loňské oba duely skončily vítězstvím domácího celku v poměru 4:2. Stejného pravidla se drželi borci obou týmů i v letošním prvním souboji na ledě Havlíčkova Brodu, který zvítězil 4:2. Potvrdí se tradice výsledku 4:2 pro domácí i tentokrát?

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je Miroslav Třetina s 22 body na svém kontě za jedenáct branek a stejný počet asistencí. Společně s Tomášem Svobodu je i nejlepším střelcem týmu. Pozice nejlepšího nahrávače patří Michalu Borovanskému s dvanácti přesnými gólovými nahrávkami na hole svých spoluhráčů. Jan Pavlík je jméno, které zaujímá první příčku v týmových statistikách Rebelů v kolonce +/-, kde dokázal nasbírat již devět plusových bodů. Třetina kromě přípravy branek také velmi často vysedává na trestné lavici, když na jeho kontě je již 69 trestných minut. V brance dostávají příležitost rovnoměrně Stanislav Neruda s Jaroslavem Suchanem. Lepší statistiky má prvně jmenovaný, jehož procentuální úspěšnost zákroků je na čísle 92,70 a průměr branek na zápas pouhých 2,12.

Porubští sice v posledních zápasech dokáží na domácí půdě bodovat, ale venku se jim nadále bodově nedaří. Přitom mnohdy soupeře jasně přestřílejí, ale ztroskotávají na špatné koncovce, která je trápí v průběhu celé sezóny. Poslední utkání v Mostě bylo jasným příkladem letošních porubských výkonů na hřištích soupeřů. VOKD mělo téměř po celý zápas jasně navrch, soupeře drtivě přestřílelo v poměru 47:22, ale nakonec prohrálo 2:5. Naopak na svém stadiónu dokázala Poruba v posledních utkáních najít ten správný střelecký recept, o čemž se mohli na vlastní kůži přesvědčit Kadaň či Olomouc.

Nejproduktivnějšími hráči Poruby jsou prozatím devítibodoví Adam Červenka, Robert Najdek a Michal Holuša. Na paty jim také nebezpečně šlapají osmibodoví obránce Milan Ovšák a útočníci Tomáš Urban s Liborem Gelačákem. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi trefami již zmíněný Adam Červenka. Nejvíce přesných přihrávek (6) na hole svých spoluhráčů rozdali Robert Najdek s Michalem Holušou a Lukášem Vnenkem. Zlým mužem porubského celku je již tradičně velmi často na trestné lavici vysedávající obránce Milan Ovšák, kterému rozhodčí udělili již padesát trestných minut. V brance se Poruba může spolehnout na Davida Iláše, který to nemá za nejhorší obranou v lize, která dovolila soupeřům vstřelit již 93 branek, vůbec jednoduché. Také proto je Ilášův průměr branek na zápas 3,07 a procento úspěšnosti zákroků na čísle 90,82.

Důležité odkazy

Web soupeře: HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD
Online přenos: HC VOKD PORUBA – HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD

Rozhodčí

Utkání bude řídit pan Daniel Kočí z Karviné, kterému budou na čarách pomáhat pánové Marian Poruba z Kopřivnice a Rudolf Vengřín z Ostravy.

Patrik Rimmel touto trefou poslal v loňské sezóně porubský tým do dvoubrankového vedení 4:2. To byl i konečný výsledek domácího utkání s Havlíčkovým Brodem.

Poslední utkání obou celků

27. kolo: HC Most – HC VOKD Poruba 5 : 2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Budínský (Stříteský, Šinkovič), 10. Černý (Šinkovič), 52. Böhm (Vrtek), 56. Machulda (Poživil), 60. Havlůj (Vrtek) - 25. Mikula (Vnenk, Suchý), 55. Gelačák (Strapáč, Tesařík).
více o zápase

27. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Berounští Medvědi 4 : 1 (4:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Endál (Vyhlídal, Varga), 8. Třetina (Němec), 12. Němec (Vyhlídal, Varga), 20. Kubeš (Třetina, Holec) - 35. Vlček (Kupec).

Jak dopadlo letošní první vzájemné měření sil?

13. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – HC VOKD Poruba 4 : 2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Třetina (Borovanský, Ondráček), 30. Dušátko (Holec), 57. Borovanský (Třetina), 57. Kraučuk (Svoboda, Holec) - 1. Hubáček, 45. Bartoš (Tesařík).

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

HC VOKD Poruba: Iláš - Ovšák, Vajda, Suchý, Vnenk, Palík, Tesařík, Hartmann, Buček - Pavelek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Strapáč, Mikula - Červenka, Ivan, Holuša - Jelšík, Rehuš, Kolařík.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Borůvka, Šulc, Martinka, Pavlík, Špelda, Jebavý, Soldán - Endál, Kubeš, Vojtěch Němec, Křišťan, Čermák, Holec, Třetina, Stromko, Dušátko, Zohorna, Varga, Ondráček.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:3 (Kadaň) / 1:7 (Kometa Brno) 5:1 (Olomouc) / 0:5 (Vrchlabí)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Adam Červenka 9 (7+2) Miroslav Třetina 22 (11+11)