Sarezu čeká zápas v Ústí nad Labem

Jan Škarpa, 22.09.2006
Po domácí výhře nad Olomoucí čeká Ostravu jeden z nejtěžších možných soupeřů – HC Slovan Ústečtí Lvi, kteří v minulém kole porazili Jihlavu na jejím ledě po prodloužení. V dresu Ústí nastupují také Marek Ivan, Jakub Grof a Jakub Hulva, kteří v minulosti nastupovali v dresu Sarezy. Utkání je na programu v sobotu 23. 9. 2006, začátek zápasu je naplánován na 17:00 a sledovat jej můžete také prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Statistiky soupeřů

ÚSTÍ NAD LABEM SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
2. místo (8 bodů) 4. místo (6 bodů)
SKÓRE
BILANCE
2 - 1 - 0 - 0 - 0 2 - 0 - 0 - 0 - 1
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
8:6 (Mladá Boleslav) / - 6:4 (Jihlava), 4:2 (Olomouc) / 0:2 (Havlíčkův Brod)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Tomáš Klimt, Ladislav Slížek, Tomáš Martinec všichni 4 (1+3) Milan Baranyk 5 (4+1)
STŘELEC
Jakub Grof, Jakub Hulva, Marek Ivan všichni 2 Milan Baranyk 4
NAHRÁVAČ
Tomáš Klimt, Ladislav Slížek, Tomáš Martinec všichni 3 Pavel Šebesta, Dalibor Sochorek oba 3
NEJLEPŠÍ V +/-
Tomáš Houdek +3 Dalibor Sochorek +4
NEJTRESTANĚJŠÍ
Daniel Zápotočný 16 Pavel Šebesta 26
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Michal Fikrt 85,29 % Jakub Čech 96,1 %
GÓLMANI PRŮMĚREM
Michal Fikrt 3,97 Jakub Čech 1,51

ÚSTÍ NAD LABEM SAREZA OSTRAVA

Z historie ústeckého hokeje.

Vznik ústeckého týmu se datuje do roku 1946. Nesl tehdy název Sokol Ústí nad Labem. Název však vydržel jen několik měsíců, po nichž změnil klub název na LTC. Klub začal hrát Západoseveročeskou župu zimních sportů. Klub pak několikrát změnil název. V roce 1966 vybojovali ústečtí postup do tehdejší II. ligy, ve které hráli až do roku 1972, kdy se reorganizovaly soutěže. TJ Slovan, jak se tehdejší klub jmenoval, si musel svou účast v I. Národní hokejové lize vybojovat v kvalifikaci. Postup si Slovan nakonec 2. místem také zajistil. V soutěži se ústeckým dařilo. V sezóně 1979/80 vyhrálo Ústí svou skupinu I. ČNHL a mělo tak právo bojovat o postup do vyšší soutěže, ale stopku jim vystavil extraligový TJ Gottwadov. Podobná situace se opakovala o rok později, když skončili ústečtí na 3. místě z deseti týmu a nepostoupili. Hokej v Ústí se začal pomalu dostávat do krize, která znamenala pád do II. ligy. Po roce se mohli radovat opět z postupu, ale ze tří týmu, které hráli o postup do vyšší soutěže, postupovali dva, ale Ústí mezi nimi chybělo. Do první ligy se klub vrátil v roce 1993. Následující sezóna patřila k nejúspěšnějším. Klub ztroskotal v semifinále na Vsetínu, který nakonec postoupil o extraligy. Po sezóně 1997/1998 musel klub pro finanční potíže odprodat I. ligu Chomutovu. Potíže byly překonány a tým HC Slovan Ústečtí Lvi do 1. ligy postoupil v roce 2000 a soutěž hraje pravidelně. Stejně jako minulou sezónu, i letos má tým ambice nejvyšší – postup do extraligy.

Poslední kolo obou týmů

Ústečtí Lvi

3.kolo: Dukla Jihlava – Ústečtí Lvi 3:4pp více

Sareza